REKLAMA

Piotr Przybecki selekcjonerem reprezentacji Polski! Co z Wisłą?

14:51, 18.05.2017 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Potwierdziły się medialne spekulacje. Związek poinformował, że Piotr Przybecki zastąpił Tałanta Dujszebajewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Co jednak z pracą w Orlen Wiśle Płock? 

Po remisie z reprezentacją Białorusi Tałant Dujszebajew podał się do dymisji. Kilka dni później związek przyjął rezygnację szkoleniowca i rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania jego następcy. Wśród ścisłego grona faworytów wymieniany był Piotr Przybecki, który od tego sezonu prowadzi Orlen Wisłę Płock. 

Mimo iż kilka dni temu Artur Zieliński, prezes Orlen Wisły, dość sceptycznie wypowiadał się na temat łączenia funkcji szkoleniowca w klubie i reprezentacji, Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował dziś, że Piotr Przybecki został selekcjonerem do 2020 roku. 

[ZT]15385[/ZT]

- Dziękuję za propozycję i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować założone cele – awansować do igrzysk oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najgroźniejszymi przeciwnikami drużynę. Do tego potrzebny jest spokój, czas, cierpliwość i wsparcie całego środowiska piłki ręcznej. Zrobię wszystko, by spełnić oczekiwania kibiców – mówi Piotr Przybecki.

Trener jest związany z klubem jeszcze dwuletnim kontraktem. Czy to oznacza, że będzie łączył obie funkcje? 

- W mojej ocenie nie ma przeciwwskazań, aby Piotr Przybecki łączył funkcje trenera Orlen Wisły i reprezentacji Polski - mówi w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski.

Przypomnijmy, że Miasto Płock jest właścicielem klubu. Sprawę skomentował też Artur Zieliński, prezes płockiego klubu.

- Na początku chciałbym bardzo pogratulować Piotrowi tej nominacji. Jak już mówiłem wcześniej, dla niego to niewątpliwa nobilitacja i odpowiedzialność, a jako klub będziemy go wspierać w pracy selekcjonera – powiedział. - W jednej z rozmów Piotr zapewnił mnie, że po tej nominacji nie ucierpią jego obowiązki w klubie. Jest to inteligentny, odpowiedzialny facet i mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Póki co jednak skupiamy się na tym sezonie. Po jego zakończeniu na pewno usiądziemy ze sztabem szkoleniowym wspólnie do rozmów i będziemy szukać optymalnego rozwiązania łączenia tych dwóch funkcji. Na tę chwilę nie chciałbym mówić więcej o szczegółach, gdyż nie jest to temat na ten moment. Przed ORLEN Wisłą Płock finał PGNiG Pucharu Polski oraz PGNiG Superligi.

Piotr Przybecki to wielokrotny reprezentant Polski, dla której zdobył 772 bramki, a przy tym najskuteczniejszy Polak w Bundeslidze. W barwach THW Kiel świętował nawet mistrzostwo Niemiec. W 2014 roku został trenerem Śląska Wrocław, a po dwóch latach przeniósł się do Płocka.

Nowy selekcjoner pracę rozpocznie z połowie czerwca. Poprowadzi reprezentację w turnieju towarzyskim w Norwegii, a już 14 czerwca Polaków czeka mecz ostatniej szansy w Serbii. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

TravegoTravego

13 1

Tej kadry nie da się uratować. Trzeba poczekać na młodych lepszych zawodników. Obecna generacja nie dorównuje piłkarzom z czasów Wenty... Wy mi lepiej powiedzcie kiedy Wisła będzie lepsza od Kielc... 15:14, 18.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KabaretKabaret

7 1

Takie zawirowania tuż przed trzema najważniejszymi meczami Wisły w całym roku??? Nie wiem kto tu jest bardziej niepoważny i nieodpowiedzalny, trener, związek, czy zarząd klubu. A może komuś zależy na mieszaniu przed finałami pucharu i ligi? Jakby Zieliński miał jaja to by zakazał Przybeckiemu poruszenia tematu kadry do zakończenia sezonu. Żal na ten cały burdel patrzeć. 16:19, 18.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

7 2

Bez autorytetu .... kim jest pan Zieliński ????? Tydzień temu mówi ze jest przeciwny łączeniu funkcji trenera kadry i klubu!!!! A dzisiaj już zmienił zdanie !!!! Marionetka marionetka bez zdania !! Ale idealnie się nadaje do zarządu tego klubu . Tylko dla kogo ten klub niedługo będzie grał bo już trybuny puste??? 16:59, 18.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017