REKLAMA

Emocje w finale siódmej edycji Płock Cup [FOTO]

12:50, 09.01.2017 | Szymon Łabiński
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Szymon Łabiński / Portal Płock

W weekend zakończyła się siódma edycja płockiego turnieju piłki nożnej - Płock Cup. Zawody, które odbywały się w hali ZST 70 wygrały Dzbany Łódź, które w finale pokonały reprezentantów naszego miasta Młode Orły.

Jak co roku płockie rozgrywki przyciągnęły drużyny z całej Polski. W hali Siedemdziesiątki gościliśmy między innymi piłkarzy z Łodzi, Warszawy czy Iławy. - Turniej w Płocku cały czas się rozwija - powiedział nam jeden z uczestników zawodów. - Z roku na rok wygląda to coraz lepiej. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak dobrze zorganizowanym przedsięwzięciu.

W piątek została rozegrana pierwsza faza turnieju. Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu grupach. Najlepsi awansowali do kolejnej rundy rozgrywek, w której walczyli o fazę pucharową.

Wśród sędziów prowadzących zawody był Szymon Marciniak. Międzynarodowy arbiter, który niedawno został uznany przez ekspertów z serwisu “The 3rd Team” za drugiego najlepszego sędziego na Starym Kontynencie.

W sobotę przyszedł czas na decydujące starcia. W półfinałach Młode Orły zagrały ze Zgodą FC, lepsi okazali się ci pierwsi. W drugim meczu Dzbany Łódź po rzutach karnych pokonały Soccerarenę.

Około godziny 18 rozpoczął się wielki finał. To spotkanie przyniosło bardzo dużo emocji kibicom. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka, choć obie drużyny w końcówce były bardzo blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, w których 3:2 wygrały Dzbany Łódź.

Klasyfikacja końcowa:

1. Dzbany Łódź
2. Młode Orły
3. Zgoda FC
4. Soccerarena
5. Fast Service Sochaczew
6. Ecco Energia Płock
7. Peter Gum
8. Piaski Warszawa
9. Zawbud Iława
10. Team Rypin

(Szymon Łabiński)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2018