Orlen przymierza się do budowy. Czego tym razem?

06:14, 17.03.2017 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Portal Płock

- Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości zapachowych, a także do znacznego ograniczenia zużycia mediów energetycznych – zapowiada koncern w komunikacie prasowym. Nowy obiekt na terenie zakładu powstanie w przyszłym roku, chociaż część prac związanych ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji, wyborem projektu budowlanego i wykonawczego zaplanowano jeszcze na 2017 rok.

Również w 2017 roku rozpocznie się rozbiórka starej wiaty załadunkowej i to na jej miejscu powstanie nowa hermetyczna myjnia cystern kolejowych. Myjnia, jak przekonują, jest niezbędna ze względu na konieczność usuwania z wnętrza cystern wszelkich osadów, drobnoustrojów i pozostałości po produktach. Rozruch zaplanowano już w 2018 roku, z kolei odbiór całej inwestycji będzie zapewne w pierwszej połowie 2019 roku.

- Na hermetycznym stanowisku mycia cystern kolejowych będzie oczyszczanych  sześć wagonów w cyklu parowanie – mycie – suszenie, studzenie. Jeden cykl mycia cystern potrwa około 3 godzin, co daje możliwość oczyszczenia do prawie 50 sztuk w ciągu dnia – informuje zespół prasowy Orlenu. - Wykorzystywana nowoczesna technologia umożliwi szybsze i skuteczniejsze oczyszczanie cystern, bez konieczności wchodzenia osób do środka każdej z nich. Natomiast zastosowany sposób mycia opierać się będzie na wykorzystaniu urządzeń wysokociśnieniowych oraz specjalnych głowic myjących. Zastosowane rozwiązania techniczne zminimalizują oraz wyeliminują ryzyka związane z pracą na wysokości. Zgodnie z przyjętym założeniem, między innymi dzięki zainstalowaniu odpowiednich urządzeń odzyskujących ciepło z procesu mycia, po realizacji inwestycji nastąpi ograniczenie zużycia mediów energetycznych, wody oraz pary. Natomiast ścieki z mycia cystern, nasączone węglowodorami, detergentami i niewykroploną parą, kierowane będą do hermetycznych kolektorów w celu dalszego wyeliminowania emisji związków odorowych. 

Spółka chciałaby po wybudowaniu myjni starać się o Europejski Certyfikat Mycia ECD wydawany za zgodą Europejskiej Federacji Organizacji Myjni Cystern.  

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

orlenorlen

11 2

Czyli w KOLTRANSIE będą zwolnienia 07:48, 17.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Orlen kol transOrlen kol trans

0 3

Tak bo ludzi zastąpią maszyny będzie tak jak na lotosie wiec nie będziecie juz leżeć przez pół dnia i nic nie robić w końcu 20:32, 17.03.2017


SOKSOK

3 4

Wprost przeciwnie, będą się rozwijać 13:33, 17.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wierny_czytelnikwierny_czytelnik

2 1

...jak drobnoustroje w cysternach 18:13, 17.03.2017


AmaAma

0 0

Lepiej nich podwyższa ten komin do takich rozmiarów jaki powinien być. 14:47, 18.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017