Zamknij
REKLAMA

Po co płacić za koncepcję? Pomyślmy sami

00:00, 01.07.2015 | KB
REKLAMA
Skomentuj

Po co płacić grube pieniądze na koncepcję zagospodarowania parku na Radziwiu, czy nie możemy sami wymyślić, jak uatrakcyjnić miejsce, z którego można podziwiać Wzgórze Tumskie? - pytał jeden z mieszkańców tego osiedla podczas dyskusji i atrakcyjności turystycznej Płocka.

Jednym z tematów czerwcowej sesji rady miasta były pomysły na zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta. Radny PiS Andrzej Aleksandrowicz dopytywał m.in. o odnowioną Małachowiankę i zaproponował wyścielenie siedzeń w Ciuchci Tumskiej.

Prezydent Andrzej Nowakowski zgodził się z radnym, że może warto zwiększyć dostępność do odnowionych skarbów szkoły, zwłaszcza w przypadku wieży widokowej. Zwracał także uwagę na możliwość podziwiania panoramy Płocka z Wieży Ciśnień. - Co do siedzeń w Ciuchci Tumskiej, to nie wiem czy są drewniane, czy wyściełane - przyznał szczerze. - Nie jechałem nią ostatnio.

Po radnym o głos poprosił Bogusław Osiecki, mieszkaniec Radziwia i wieloletni radny tego osiedla. Przygotował kilka slajdów z widokami na Wzgórze Tumskie od strony Radziwia. - Jest kiepsko z powodu niezbyt estetycznych zabudowań czy zarastających krzaków i drzew, nasypów piachu  - wytykał. -  Odnoszę wrażenie, że nikt nie chroni tego malowniczego widoku!

Niedawno - opowiadał - przez Płocki przejeżdżali Holendrzy, którzy na chwilę zatrzymali się nad Wisłą, aby coś przekąsić w drodze. - Szkoda, że nie mieli nawet stoliczka, aby usiąść – ubolewał mieszkaniec.

Dopominał się o odpowiednie zagospodarowanie Parku Mościckiego, aby można było z niego oglądać Wzgórze Tumskie „w cywilizowanych warunkach”. - Zazielenienie parku jest przypadkowe, a przydałoby się kilka ławek, więcej niż dwie, które obecnie tam stoją - proponował i zadawał pytania. - Czy musimy zagospodarowywać wszystko (wstawiając tam śmietniczki, ławeczki, oświetlenie, stoliki do gry w szachy, iluminację czy dbając o wi fi) i czy stać nas na to?  Naprawdę nie potrafimy sami opracować koncepcji zagospodarowania terenu, płacąc za zlecenie 100 tys. zł? - wątpił. - Skąd pomysł na tor rolkowy, w dodatku już trzeci na Radziwiu? Czy mają sens poidełka dla ptaków tuż nad Wisłą? Kto będzie w nich wymieniał wodę? Lepiej przekażcie te pieniądze na dokończenie skateparku w Parku Gromadzkim – zasugerował po całej serii pytań.

Prezydent Nowakowski stwierdził, że ten teren należy uporządkować, aby turyści mieli chociażby gdzie skorzystać z toalety. - Może faktycznie niekoniecznie trzeba instalować stolik do gry w szachy - zgodził się.

- Po wyłonieniu wykonawcy będziemy konsultować się z mieszkańcami, w jaki sposób można by zagospodarować Park Mościckiego– wyjaśniał wiceprezydent Jacek Terebus.

Radni przyjęli materiał na temat zwiększenia atrakcyjności miasta przy 16 głosach na tak i 4 na nie.

Fot. Dominika Bębenista

(KB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

kriskris

0 0

Szanowny Panie, dlaczego pokazuje Pan tak jawnie, że nie szanuje Płocczan??? Czy Pan naprawdę uważa, ze tu mieszkają sami debile i można ich obrażać? Co Pan jako Poseł zrobił dla klubu? Co Pan zrobił dla Płocka??? Odpowiedź na 1 pytanie - zupełnie nic!!! drugie: praktycznie nic!!! to czemu Pan przed wyborami próbuje robić sobie tanią kampanię??? Płocczanie proszą tylko o trochę szacunku i nie traktowanie ich jak idiotów. Taka prośba do Pana!!! (przy okazji pytanie: czy Pan pochodzi z Płocka?)
Co by nie pisać to gdyby nie obecny Prezydenta Miasta, to nie wiem jakby wyglądała teraz Wisła.
Przypominam tym co już nie pamiętają wielu rzeczy... za czasów rządów PiSu miastem, Orlen wycofał się ze sponsorowania klubu i graliśmy w III lidze. 07:58, 01.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


wyborcawyborca

0 0

A może sprzedać spółki kibicom za 1 zł i wtedy bez polityki je prowadzić. Wierzę że grupa kibiców złoży się, znajdą się wtedy sponsorzy strategiczni itd.Niech miasto też się dołoży. 08:50, 01.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

granatgranat

0 0

kiwi ma rację.Kris to .........władzuni.Krisie nie umyjesz się by nie było czuć smrodu.Nie ma takiego mydła by zabiło smród z ......y. 10:46, 01.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kriskris

0 0

Pierwszy komentarz nie należy do mnie. To nie mój adres IP. Proszę 🙇 nie podszywać się pode mnie. 16:11, 01.07.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone