Zamknij
REKLAMA

Prezydent szuka wróżki i jak na złość…

23:39, 31.03.2015 | KB
REKLAMA
Skomentuj

Ostatnie godziny sesji okazały się równie niespokojne, co dyskusja jeszcze przed przerwą. Najpierw prezydent Andrzej Nowakowski szukał wróżki, aby ta mu podszepnęła, ile tirów będzie jeździło do hali, później wiceprezydent Jacek Terebus zarzucił brak wiarygodności w tym, co mówi jeden z mieszkańców Płocka, skoro temat wałkują już po raz piąty.

Równie niespokojna dyskusja wywiązała się między prezydentami a innymi radnymi Prawa i Sprawiedliwości w sprawie planowanej budowy hal magazynowych przy ul. Popłacińskiej na przeszło 20 tys. metrów kwadratowych (zaplanowano również parkingi na 70 aut), które mogą zwiększyć natężenie ruchu. – Jakby była tu jakaś wróżka, może by to wiedziała – ironizował Nowakowski. – Skąd mam wiedzieć, ile będzie jeździło do nich tirów. Jednak póki co, wróżki z nami nie ma – więc nie będzie miał okazji zapytać.

- Wcale nie oczekuję od pana, aby został pan wróżką, ale udzielił informacji, na jakim etapie znajduje się przedsięwzięcie – włączył się do dyskusji Tomasz Kolczyński. – Również nie oczekuję tego od pana, bo on tego ma pan ludzi, aby sprawę zdołali ogarnąć – odezwał się z kolei Andrzej Aleksandrowicz, który drążył temat planowanej inwestycji i możliwego dojazdu przez centrum, co powinno zostać poprzedzone według radnego analizą możliwego zwiększenia natężenia ruchu. – Nie chciałbym, aby powtórzyła się sytuacja z ul. Tartaczną, gdzie po wydaniu stosownych pozwoleń, wyszedł problem z dojazdami.

Ostatecznie od wiceprezydenta Jacka Terebusa radni dowiedzieli się, że wydano już decyzję środowiskową, za to aktualnie procedowana jest decyzja o warunkach zabudowy. – Już większe hale budowano niż te przy ul. Popłacińskiej – próbował uspokajać napiętą z lekka sytuację wiceprezydent, chociaż uznał, że brakuje procedur, aby teraz takie analizy przeprowadzać (będzie jednak przeprowadzona analiza hałasu). Podobnie nie rozumiał, czemu miasto miałoby oponować przeciwko budowie hal, jeśli będą w nich składowane materiały dopuszczalne z punktu widzenia wpływu na środowisko (wszystkie w opakowaniach, ale przeznaczone do szybkiej wywózki). Przypominał także, że drogi wewnętrznej do hal nie buduje miasto, ale inwestor.

W sprawach różnych o głos poprosił Waldemar Ejdys, który nie należy do zwolenników proponowanych zmian przez Ratusz w kwestii zwiększenia przepustowości centrum poprzez rozbudowę ulic i dodania prawo i lewoskrętów. Według niego w innych miastach panuje raczej tendencja odwrotna, aby w centrum nie dodawać nowych pasów ruchu, ale raczej je zwężać.

– Wartością centrów miast z historyczną zabudową jest przestrzeń dla pieszych, nie dla samochodów – uważał mieszkaniec Płocka. – A tu do granic możliwości będzie zwężona kosztem chodników. To chyba nie o to chodzi, aby wszystko odbywało się w poprzek planów rewitalizacyjnych.

Ejdys utrzymywał, ze ruch w centrum i tak już jest wystarczająco wysoki. – A my chcemy go jeszcze zwiększyć – nie dowierzał. Według niego cele są trzy: ograniczenie ruchu, zmniejszenie hałasu i zwiększenie wolnej przestrzeni dla pieszych. – Wojna jest zbyt poważną sprawą, aby zostawiać ją wojskowym – co w tym przypadku miało oznaczać, by nie zostawiać sprawy wyłącznie budowniczym dróg.

Jacek Terebus rozkładał ręce. – Już piąty raz na ten temat dyskutujemy. Nie czyta pan dokumentów do końca, przez co staje się pan niewiarygodny. Wyciąga pan tylko te fakty, które są wygodne pod tezę – odparował mu wiceprezydent.

I kontynuował. – Samochody stojące w korkach zatruwają środowisko, a nam bynajmniej nie chodzi o to, aby ich jeszcze przybyło. Wręcz przeciwnie, o udrożnienie. Jeden pas ruchu dokładamy na odcinku między Sienkiewicza a Kolegialną, czyli w miejscu, gdzie nie ważne o której godzinie się pojedzie, auta i tak będą, ponieważ jest to dla wielu osób droga z pracy i do pracy. A pan podważa wszystkie proponowane rozwiązania – a na koniec uznał dyskusję za niepotrzebną.

Fot. Portal Płock

(KB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

qwertyqwerty

0 0

Pan Terebus zna sie na rewitalizacji przestrzeni publicznej tak znakomicie ze ze spotkania na ten temat w TNP po 10 min wyszedlem. Tego nie dalo sie sluchac! Zamiast remontowac miasto budujmy swietlice (hehehe a moze domy publiczne zbudujmy, zapewne beda czesciej odwiedzane). Jaka okolica tacy ludzie, trzeba remontowac i to na wielka skale. Ponad 300 kamienic nalezy do spolek miejskich a rocznie remontuje sie ok 3 ( przy sprzyjajacym wietrze). Moze i sie zna na inwestycjach ale o rewitalizacji ten Pan nie ma zielonego pojecia. Ludziom trzeba stworzyc warunki do zycia a nie stosowac srodki dorazne z ktorych i tak nikt nie skorzysta z wlasnej woli. Ładne i estetyczne centrum to podstawa dla miasta (nota bene satelitarnego Warszawy) jak Płock , które po wybudowaniu drugiego centrum na podolach wymarlo. Dzis co mamy w centrum?? Bankowy deptak, ul. Grodzka i ..... ??? Pytam sie co przez ostatnia kadencje P.Nowakowskiego zrobil ARS? Szalety!? Nawet to sie nie udalo! MZGM? Wydaja gruba kase na małe kamienice za ktora mozna by odremontowac trzy inne? Zero logiki. 11:22, 01.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wróżkawróżka

0 0

podlizuchom ratuszowym i władzom nie rokuję dobrej przyszłości.Resztę wiedzy zachowam dla siebie.Martwię się nie o was tylko o PŁOCK.Szkoda,że czekają nas czasy zaciskania pasa.Głosowaliście tak jak głosowaliście to macie i będziecie mieli niezły bigosik. 14:26, 01.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytajnikpytajnik

0 0

czy wszystkie dokumenty dokładnie i do końca pan czyta?.Lepiej nie wywoływac wilka z lasu. 14:31, 01.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wróżkawróżka

0 0

To ja mu mogę powróżyć!!!! PYCHA ZAWSZE IDZIE PRZED UPADKIEM - prawda stara jak świat i każdy kiedyś musi odejść..... 16:09, 01.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

staruchstaruch

0 0

Na spotkaniu w TNP min wiceprezydent rozkładał ręce, że nie ma fachowców do rewitalizacji i czeka na pomysły, które wdroży. Teraz słuchać nie chce, zależy mu na zniszczeniu Starówki i serca miasta. Może to kwestia ideologii PSLu. W końcu chłop z wszystkiego będzie chcisł zrobić wiochę!
Brawo Waldek! 21:34, 01.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone