Zamknij
REKLAMA

Straż Narodowa w Płocku. - Chcemy przeciwdziałać aktom agresji wokół kościołów

11:31, 14.11.2020 | S.M
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Określają siebie mianem lokalnych patriotów. Osobami, które wiarą chcą przeciwdziałać dewastacji kościołów i innych miejsc ważnych dla historii miasta. Także i w Płocku działają ludzie w ramach oddolnej inicjatywy Straży Narodowej. - Chcemy przeciwdziałać aktom agresji, które mają miejsce w trakcie strajku kobiet. Choć sytuacja już się uspokoiła, to cały czas patrolujemy miejsca w okolicach płockich kościołów - powiedział Grzegorz Byszewski.

Impulsem do działania była dewastacja płockiej katedry. Wulgarny napis, który pojawił się na murach najstarszej miejskiej świątyni. Utworzyła się wówczas nieformalna grupa, która postanowiła pilnować porządku w okolicach płockich kościołów, kapliczek i innych miejsc pamięci.

-  Tu chodziło o działanie w sposób mniej formalny - powiedział w rozmowie z nami Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Płocku, który wspiera akcję. - Mieli spotkać się ludzie, którzy poczuli taką potrzebę serca. Utworzyła się grupa ludzi dająca świadectwo dla takich wartości, które skupione są wokół życia i Kościoła - dopowiadał.

W inicjatywie tej nie chodzi o poszukiwanie zwady z protestującymi czy wywoływanie agresji. - Absolutnie nie chodziło o konfrontację - precyzował Wybult. - Zresztą podczas tych spotkań nie doszło do żadnej konfrontacji - dodał po chwili.

Grzegorz Byszewski, członek Straży Narodowej w Płocku, zapewnia, że idea działania była bardzo prosta, a obrona polegała na obecności i wspólnej modlitwie. Członkowie grupy spotykali się w miejscu, w którym mogło dojść do aktów wulgaryzmu i odmawiali różaniec.

- Każdy widział co dzieje się w Polsce i co może dziać się w Płocku - mówi Byszewski. - Wiele osób nieznających się na co dzień spotkało się i planowało działania. Wszystkim przyświecało hasło "Bóg, honor, ojczyzna" - dodaje.

Choć początkowo grupa nie była w żaden sposób skorelowana, to z biegiem czasu zaczęto planować wspólne "patrole".

- Chcieliśmy w jakiś sposób przeciwstawić się tej agresji skierowanej wobec Kościoła - przekonywał rozmowie z nami pan Grzegorz. - Trzeba było gdzieś postawić tamę. Wiemy, że w Płocku także dochodziło do profanacji. Były napisy na katedrze czy na murach szkoły specjalnej. Chcieliśmy zareagować - argumentował.

Jak wspomina pan Grzegorz, kilka przejawów agresji udało się dzięki takiej postawie powstrzymać. 

- Wspominam sytuację z Placu Celebry Papieskiej - wracał pamięcią Byszewski. - Usłyszeliśmy, że ktoś chce zbezcześcić miejsce, które przed laty odwiedził Jan Paweł II. Byliśmy na miejscu, otoczyliśmy je i odmawialiśmy modlitwę. Widzieliśmy, że faktycznie ktoś się tam kręci, że to osoby związane ze strajkiem kobiet, ale sama nasza obecność poskutkowała - mówił.

Grupa zapewnia, że nie zabrania nikomu wyrażania swojej opinii - prosi tylko o to, by zachować odpowiednią formę protestów. - Wiem, że w Polsce szanuje się wolność religijną, szanuje się nasze wartości. My też szanujemy tych, którzy myślą inaczej - zapewniał Wybult. - Innym tematem jest jednak forma przekazu, która jest w naszej opinii niewłaściwa - dodał.

To właśnie forma protestów wywołuje w członkach Straży Narodowej największe wątpliwości.

- Dla mnie przynajmniej szokiem jest forma tego protestu - grzmiał Byszewski w rozmowie z nami. - Używany język nie przystoi do kobiet. Dyskusyjny jest i wiek niektórych strajkujących. Często biorą w nim udział dziewczynki, 13-14-latki. Widziałem, że często rodzice podwożą dzieciaki na te strajki. Zastanawiam się jakie są wartości w takich rodzinach, kiedy to dzieci bez hamulców idą do kościoła, krzyczą różne rzeczy i wymazują wulgarne hasła. Nie ukrywam, że jako nauczyciel jestem tym zniesmaczony - dopowiadał. 

W Płocku dwa razy doszło do niszczenia budynków - katedry oraz muru szkoły specjalnej. Od tamtej pory nie odnotowano żadnych podobnych zdarzeń. Pomimo tego - jak deklarują obrońcy kościołów - członkowie grupy w dalszym ciągu patrolują tereny wokół miejskich świątyń. 

(S.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (88)

racjonalnyracjonalny

62 57

Dajcie spokój z tymi strażami. Nie prowokujcie. 90% kobiet zdało sobie sprawę, że zostały zmanipulowane przez lewackie Lampartówy, Razemki czy tych żałosnych Zielonych. 90% osób z pierwszego marszu, zdało sobie sprawę, że nic się nie zmieni. Pozostała tylko grupka skrajnych lewacko i ograniczonych na każdy możliwy sposób osób, które potrzebują impulsu, takiego jak własnie im dajecie, zeby zaczać kolejny raz te swoje marsze na kościoły czy dom Kulpy. Nich te Razemki, Zielone i wyborcze gotują sie same w swoim sosie, nie dawajcie im przypraw... 12:01, 14.11.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

mwpmwp

25 18

Już któryś raz widzę tego typu agresywny bełkot. Że ktoś został zmanipulowany, oczywiście przez złe kody, nowoczesne (i co tam jeszcze jest popularne na nazistowskich portalikach). Oczywiście założenie, że 90% kobiet, to baranki, które nie mają własnego rozumu. Tylko rzucający racami wiedzą dlaczego protestują i co chcą osiągnąć, mają monopol - to jasne. Każdy inny protest jest celem ataków.
"zdało sobie sprawę, że nic się nie zmieni."
Nieracjonalny sebo - pomyśl choć chwilę, od czasu do czasu. Przecież te protesty były właśnie przeciw zapowiadanym zmianom, przeciw groźbie zmian. Z czego ty czynisz zarzut? Logiki. One nie wzięły się z próżni, miały swoja przyczynę.
To co będzie dalej, jaki będzie efekt, to już inna sprawa. Różnie można to oceniać. W przypadku wycofania się ze zmian zawsze ttoś stwierdzi, że to tylko gra mające odwrócić uwagę od sytuacji służby zdrowia, a ktoś że to zasługa strajków. Nawet osoby, które są nadpobudliwe i jak to ująłeś "potrzebują impulsu" nic tu nie mają do rzeczy. Już pomijam, że (z tego co widzę i słyszę) te protesty często mają szerszy zakres, a temat aborcji to taka kropla przepełniająca czarę goryczy. 13:02, 14.11.2020


DlaDla

8 3

mwp. Polacy są inteligętni więc daj sobie spokój z tymi nie obiektywnymi wywodami. 16:27, 14.11.2020


@Dla@Dla

11 1

To nie jest nieobiektywny komentarz, tylko komentarz punktujący taki poziom chodnikowego obiektywizmu, jaki już Ci nie przeszkadza. "Nie obiektywnymi"... :D :D :D To są właśnie ci Polacy, których uznajesz za inteligentnych. Nawet 1 zdania bez kompromitującego błędu nie potrafisz napisać...
"bug, Chonor, ojczysna, ale przede wszystkim 500+, bo się należy" To jest wasz poziom intelektu. :) 20:12, 14.11.2020


engel pańskiengel pański

8 1

Pozostała się tylko grupa synulków i wnuczków tych wyklętych, co po zakończeniu wojny latali po polach i lasach i mordowali niewinnych ludzi. Dlatego pisze do was *%#)!& : Dajcie sobie spokój ? Ja ci żadnego majątku nie odebrałem śmieciu narodowościowy, a ty mnie i moją rodzinę atakujesz w tej swojej kominiarce. Zorro wioskowy się znalazł... bohater wyklęty ! Raczej kandydat do psychiatryka. Przyjdż bez maski i bez 10, czy 20 kolegów....to własnej mordy nie rozpoznasz, a z jaj fragmenty się pozostaną ! W masce też !Ludzie nie dadzą się tak zastraszyć, jak w 1945r. Mentalność się też zmieniła. 09:23, 15.11.2020


ToTo

65 39

pomogła modlitwa, czy obecność? Wszystko NARODOWE: stadion narodowy, szpital, basen, a nawet straż. A gryzą się gorzej od wściekłych psów! Widać to jest szczególnie na świętach Narodowych, np. 11 listopada. 12:05, 14.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mwpmwp

25 12

Niestety, smutna rzeczywistość. Zresztą za wiele osób obecnie uważa, że ma monopol na narodowość, patriotyzm, polskość. Nie patrzy się "my" i co można zrobić dla kraju, czy dla nas - wszystkich rodaków, tylko jest "ja", "my" z racami, itd. Jak napisano na wstępie:
"Określają siebie mianem lokalnych patriotów."
No właśnie, określają siebie... u nas wielu określa się mianem patriotów, chce czuć się patriotami, być tak postrzeganymi. Patriotów jakby było mniej, szczególnie takich co nawet nie zastanawiają się jak siebie określić: za, na równi, czy już przed Piłsudskim. 12:50, 14.11.2020


SmutnaSmutna

6 8

rzeczywistość to mwp. Nie dajcie się takim osobom zmanipulować. 17:08, 14.11.2020


PłocczaninPłocczanin

55 33

O. A kolega Grzegorz zapomnial jak z metalowymi zespolami przez wiele lat spiewal antykoscielne protest songi czy zwyczajnie dawal upust swojej nienawisci do kosciola katolickiego. Skad to cudowne nawrocenie i ekstremizm w odwrotna strone? Zenada. 12:11, 14.11.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GalGal

8 30

Każdy ma prawo wrócić do Boga 😊😊 12:24, 14.11.2020


PP

27 4

Poszedł w ślady senatora Martynowskiego, który też był niezłym "metalowym hardcorem" :) .
13:01, 14.11.2020


hehehehe

13 4

no poszedł ze skrajności w skrajność, ale za to tamci metalowcy utkwili i zgnili w jednej skrajności, więc nie wiem co gorsze :) 13:46, 14.11.2020


wulgarne słowawulgarne słowa

47 46

wulgarne słowa to: "Piekło Kobiet, jedno wulgarniejsze od drugiego.

3,14r dolnij się w pusty łeb jeden z drugim nawiedzony fanatyczny narodowo-katolicki-faszystowski bojówkarzu zanim coś się odezwiesz lub coś napiszesz.
Je- ać PiS !
Paszoł PiS w PiSdu a księża na księżyc! 12:24, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Proponuję Proponuję

6 9

dużo melisy. 16:12, 14.11.2020


Marecki Marecki

38 15

Znalem kiedyś takiego Pana ze szkoły, grał muzykę rockową czy metalową i tam raczej nie wychwalał kościoła. Ale to chyba nie ten sam. 12:30, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PłocczaninPłocczanin

20 9

Dokładnie ten sam:) 12:38, 14.11.2020


mwpmwp

29 31

"Impulsem do działania była dewastacja płockiej katedry. Wulgarny napis, który pojawił się na murach"
Nie popieram bazgrolenie bez względu na powody, ale... :) :) :) Tyle złych rzeczy dzieje się każdego dnia w tym kraju od lat i nikt żadnej straży nie organizuje, a jak jakiś nakręcony bachor pomazał po murze, to nagle niektórzy dochodzą do wniosku, że to już ekstremum i trzeba organizować straż.

"Choć sytuacja już się uspokoiła, to cały czas patrolujemy miejsca w okolicach płockich kościołów"
No właśnie, pytanie dlaczego? Bo to jest taka forma protestu i chęć działania, tylko że w drugą stronę? Oparta może jeszcze na krzykach tvp i apelach pierwszego s... prezesa RP?
Zwłaszcza, że "W Płocku dwa razy doszło do niszczenia budynków - katedry oraz muru szkoły specjalnej. Od tamtej pory nie odnotowano żadnych podobnych zdarzeń." Nie za dużo tych patologicznych "form protestu, które budzą wątpliwości" strażników. Zresztą, czy obok szkoły specjalnej nie ma kościoła? Czy protestujący mają tak złą orientację w przestrzeni, czy może histeria o atak na polskie dziedzictwo jest przesadzona?

Chodzą i pilnują głównie sami siebie. Niesamowite jak w tym kraju dajemy się nakręcać jako społeczeństwo.
To naturalne, że wywołując tak duże protesty, szczególnie w kontekście ostatnich ataków na osoby o innej orientacji, podczas protestów pojawią się osoby jak i zachowania patologiczne. Niestety. Robienie z tych ludzi chuliganów, którzy dewastują kraj (jak to tam krzyczał 1 prezes RP) to niezłe kuriozum. Stałem na Jachowicza, gdy szedł protest, grzecznie, chodniczkiem... żeby tylko takie protesty były w tym kraju. Albo tak jak to ujął jeden z księży gdzieś w mediach - żeby tylko takie ataki na Kościół się zdarzały. Zresztą... naprawdę, ten spray łatwo się zmyje, wandali niech szuka policja, ale jak ktoś określa się Katolikiem, to warto aby pamiętał, że dla Boga nie są istotne pomniki, kościoły i świecidełka, ale u nas ten proces gubienia wartości chrześcijańskich w samym Kościele trwa od dawna.

" Wszystkim przyświecało hasło "Bóg, honor, ojczyzna"
Wszystkim? Ehehehe... dobre, naprawdę. Ten "honor" najlepszy, jak się popatrzy co niektórzy potrafią wyprawiać. To jest poziom obiektywizmu i rzetelne spojrzenia na otaczającą rzeczywistość godne tvp, gdzie dopiero co na pytanie "co się wydarzyło 11 listopada?" odpowiedziano (uwaga cytuję 1:1): "Właściwie nic, takie wybuchy są w demokracji naturalne". :D
No, ale jak spośród setek tysięcy, kilka osób pomaże po murze, to trzeba wzywać ludzi do wyjścia na ulice...

Nie mam za złe strażnikom, jeśli pokojowo i nie wchodząc w kompetencje policji przeciwdziałają łamaniu prawa, ale... kwarantanna od tvp to też by się przydała. Raz, raz pomazano po Katedrze, a to okazuje się, że niektórzy "często" widzą 13-latki zwożone przez rodziców pod kościoły, które to następnie bazgrolą po murach... 12:42, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TyleTyle

7 10

tekstu a wszystko bla, bla, bla. Namęczył się. Współczuję temu komuś ogulnie. 16:02, 14.11.2020


do Płocczaninado Płocczanina

27 10

to akurat, że odkleił się od tych pseudo metalowców to na plus dla niego, bo gdyby został w tej grupie metalowej (ha ha ha) to by jeszcze bardziej kolba mogła mu odbić :) Ci metalowcy (ha ha ha) przeżarci lewicową propagandą uważający się za wielkich znawców nie tylko muzyki ale i polityki uważają się za wyznacznik jedynej słusznej drogi, a to jakiś żart :) to że teraz można pożartować z tej straży to jedno, ale wstyd z przynależności do tego środowiska to drugie :) ze skrajności w skrajność :) 13:43, 14.11.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PłocczaninPłocczanin

7 1

Widze ze znasz środowisko jak nikt inny. Piękny bełkot. Piękny. 18:20, 14.11.2020


TurtlesTurtles

3 0

XD XD XD Ma ktoś popcorn? (he he he) 23:51, 14.11.2020


MaksymilianMaksymilian

5 0

Panie Grzegorzu śmiało :) można pisać w pierwszej.osobie. 11:27, 15.11.2020


dixondixon

46 20

a czy któryś proboszcz Płocka Was o to prosił? Czy tylko Kaczyński? Od kiedy to wiceminister będzie decydował, żeby nie policja tylko jakieś bojówki określały, kto ma wchodzić do kościoła. Jestem praktykującym katolikiem i nawet dla komuny nie było takiej hucpy. To co robicie to błazenada i wstyd. Zamknęli wam piaskownice, to sobie cyrk przed kościołami urządzacie. Przypominam, że nasz Kościół nazywa się Katolicki a nie narodowy. Może załóżcie sobie swój, bo zaczyna to już śmierdzieć sekciarstwem. 14:00, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczeń V LOuczeń V LO

46 17

Pan Byszewski to moim zdaniem niezrównoważony człowiek. Nie nawidzi cudzoziemnców, czego wyraz dawał w naszej szkole w niewybrednych wypowiedziach i żartach. Bardzo też dokuczał mojej ulubionej nauczycielce. Robił to wyłącznie dlatego, że pochodziła z Ukrainy. Dla nas uczniów to była okropna sytuacja widząc takie sceny. Te jego wypowiedzi dla gazety to zwyczajna hipokryzja. 14:23, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pytjapytja

14 2

Czy zgłosiliście to do dyrektora szkoły? 15:01, 14.11.2020


pytjapytja

18 4

Moja siostra ma kolegę metalowca, który też uczy w szkole i też jest nie do końca teges. Może to taka przypadłość metalowców i byłych metalowców? 15:02, 14.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ChodziChodzi

5 0

ci o hutnika? 16:06, 14.11.2020


ReginaRegina

8 1

Metalowiec - był kiedyś na Tumskiej taki klub należący do Fabryki Maszyn Żniwnych i posiadał orkiestrę z prawdziwego zdarzenia.. 19:20, 14.11.2020


REKLAMA

SadzeSadze

8 21

ze powołanie tej straży to tak naprawdę odpowiedz na ataki jakie w ostatnim czasie maja miejsce. Nie mam tu na mysli ataków fizycznych ale te slowne. Są grupy które robią wszystko żeby zohydzic kościół, wartości chrzescijanskie, ludzi wierzących. Atak na lekcje religii też ma swój konkretny cel. Ci co atakuja boja się prawdy krzyża. Boja się prawdy Chrystusowej miłości. Kościół ma swoje grzechy, te wielkie straszliwe jak pedofilia itp., i te malutkie wynikające z pychy czy zaniedbania. Dzieje się tak, bo kościół jest swiety świętością Boga, a grzeszny słabością człowieka. Kościół to ludzie to my! Wiem jednak ze bez Boga ani do proga. Tak mawiali.moi przodkowie. Wiem, ze jak pozwolimy odebrać sobie kościół, wiarę, to co nam zostanie? Taka straz narodowa, czy jak tam by jej nie nazwać, to odruch ludzi którzy chcą bronic naszych chrześcijańskich wartości. Nie będą się bili z kimkolwiek, obrzucali inwektywami, no sobie tego nie wyobrażam, ale mogą świadczyć swoją postaw o Bogu. O Chrystusie, o wartościach na których budowała chrzescijanska Europa. Trzeba głośna mowic o tym co dobrego Kościół czyni dla innych, mówić o akcjach charytatywnych o niesionej pomocy innym. Kościół musi wyjść naprzeciw ludziom. Mamy pandemie, lepszej okazji nie ma. Niech przy parafiach powstają punkty, gdzie bezdomni mogliby wziąć kąpiel, wymienić ubranie na czyste, myślę se taka sala kąpielowa bez problemu moglaby być zorganizowana. W każdej kruchcie moxna postawić lodówkę, ludzie marnują tyle jedzenia, sądzę, że mozna by się tym jedzeniem podzielić z innymi. Trzeba pracować na rzecz dzieci i mlodziezy, zrobic przy parafii boisko chociażby. Od czegoś trzeba zacząć. Pokazać innym po co jest kościół. Ci co tak źle mowia o kościele dlaczego to robią? No tak naprawdę mysla, czy inni im powiedzieli jezeli kościół wyrządził im jakas krzywdę konkretną, personalnie tk miech mówią o tym głośno, niech reagują...ale jeżeli powielają plotki, pomówienia to są zwyklymi kretynami. Człowiek posiada rozum i niech go uzywa, a nie staje się marionetka w czyichś rękach. Nie ma nic wspólnego z tolerancją atakowanie wszystkich ludzi kościoła, potepianie wszystkich, wkladanie do jednego worka. Katolicy powinni wyjść z cienia i bronic swojej wiary, swoich wartości. 15:06, 14.11.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MuranoMurano

15 5

A co to są wartości Chrześcijańskie?
Dyma*ie dzieci? Czy co? Czy ta cała wasza reszta hipokryzji?
Być człowiekiem dla człowieka żyj w zgodzie.
Szanuj każdego. Lub lub nie.
A reszta to wasze Chrześcijańskie farmazony. I tyle. Nie ma nawet co z wami gadać bo nie ma różnicy między wami a innymi ludźmi innych poglądów. Każdy ma "swoje" i *%#)!& p... Pan tolerancja... Bo w ryj mogę dać.." 15:42, 14.11.2020


Do muranoDo murano

3 15

Dalej oglądaj tvn to wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydłem. 16:48, 14.11.2020


OjOj

5 1

tam, oj tam. Mydle. 16:58, 14.11.2020


MareckiMarecki

21 6

O Cię Ch.. To jednak ten steryd :D Droga młodzieży nie ufajcie używkom one zmieniają waszą sylwetkę ale potem macie niestety nieodpartą pokusę wystać pod cegłą. Może to się skończyć hemoroidami od opierania du*y pod murem. Jak z badań wynika zaczyna się na muzyce metalowej, potem jest przeistoczenie, słucha się c*j wie czego a da końcu wilk. Wilkowyje. W sensie z tyłka krosty... I szczypie to pewnie... Natomiast zalecam tym panom termoforki:) bo się na stoją i tyle :) Dziś do kościoła nikt nie chodzi normalny. Pozdrawiam Pana z łapkami co kiedyś gitarę dzisiaj krzyż :) śmiać mi się chce z takich obrońcóf :) Pacz w lustro i się smiej :) z siebie. 15:26, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vonvon

8 2

*%#)!& 16:02, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szwejkszwejk

23 8

pilnują kościołów, ale już plebanii nie - a tam ksiendze...wiadomo... - może boja się, że zobaczą u plebana swoje wnuki?
i jeszcze jedno - chodzę na marsze/ protesty ws wyroku trybunału (nie)konstytucyjnego i nie zauważyłem żadnych aktów agresji, a może agresywne jest wołanie do pacanów z różańcami pod Stanisławówką: Chodźcie z nami! 16:04, 14.11.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Proponuje Proponuje

6 8

pisać książki. Masz talent (sains fiction). 17:23, 14.11.2020


DixonDixon

7 3

Już Ci pisałem - zmień nick. Inteligencją obrażasz Dzielnego Wojaka. Słownictwem obrażasz język polski a lotną myślą i informacjami zawstydzasz główne wydanie wiadomości TVP. Jeśli coś bierzesz to weź pół. 17:36, 14.11.2020


Do dixonDo dixon

4 2

Nic dodać nic ująć. 18:49, 14.11.2020


do dixonado dixona

3 2

nawet twoja matka wstydzi sie (za) ciebie 23:47, 14.11.2020


DixonDixon

1 3

Mojej Mamy nie tykaj prostaku. Szambo u ciebie wybiło. Z gówniarzami nie gadam. 19:33, 15.11.2020


naprawdęnaprawdę

23 2

1 - "Używany język nie przystoi do kobiet" - powielanie szkodliwych opinii nie przystoi nauczycielowi, to jest przyzwolenie na agresywne zachowania chłopców i powinno być tępione. Nie dziwne, że w środowiskach tradycjonalistów, gdzie dziewczynkom nie wypada tego czy tamtego, jest taka przemoc domowa! 2 - Tzw. wulgarne napisy (słowo kobieta to już wulgaryzm?), nie udowodniono, że sprawcą był ktoś ze Strajku Kobiet. 3 - Cały ten wywiad obnaża to nieszczęsne świętoszkowe środowisko, pitolenie o wartościach, gdy się nienawidzi kobiet i boi innego. Przypomnę Marsz Równości sprzed paru lat...Tam też byli "obrońcy wartości", agresywna dzicz, są nagrania. W tym doborowym towarzystwie stał znany działacz kościółkowy. Nie odmawiał różańca, fotografował uczestników marszu. 4 - Teraz znowu jacyś obrońcy, ale nie atakują. Ok, modlić się mogą, ale zwoływanie się, bo ktoś "kręcił się" i "chce" zbezcześcić miejsce, nie kościół, tylko plac i otaczanie tego miejsca kółeczkiem? Cały plac? Bo ktoś się kręcił. No, litości. Ale dzielny patrol wygonił diabła wodą święconą. 5 - Zajmijcie się czymś pożytecznym, może pomoc przy ciężko upośledzonych, a od kobiet wara. 16:34, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BrawoBrawo

2 2

"Rycerzu" ha, ha, ha. 19:08, 14.11.2020


RalfRalf

16 4

Przypomniało mi się, jak podobni "panowie" zaczęli przychodzić rok temu na różaniec dla mężczyzn organizowany w środy wieczorem w parafii MB Fatimskiej. Nawet im proboszcz mikrofon dawał jak ogłaszali spotkanie dla chętnych po modlitwie w celu "omadlania różańcem" marszów równości. Ja i wielu chłopaków przestało chodzić na ten różaniec, bo szliśmy się modlić a nie politykować czy komuś PR robić. 16:47, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DixonDixon

7 2

Do Ralf. To niedobrze, że przestaliście kumplami chodzić na ten Różaniec w środę. Jak zabraknie tam zwyczajnych dojrzałych mężczyzn i chłopaków to w to miejsce wchodzą "rycerze, wojownicy, strażnicy i prawdziwi patrioci". A to jest przecież też Twój Kościół. Ja czasem chodzę i staram się mieć na to wywalone. 16:59, 14.11.2020


EldEld

23 5

Lepiej popilnuj karku plebanii żeby klechy nie siały zgorszenia 16:54, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaaTaa

14 0

Dlaczego nie mają problemu uczciwi księża, tacy którzy robią to co mówią?
Dlaczego tak wkurzają hipokryci z ustami pełnymi komunałów, a mający dzieci, o innych opcjach nawet nie piszę? Bo kłamią w żywe oczy.
I rozdzielny to od Wiary, wtedy będzie OK. 17:38, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bogus zksbogus zks

22 6

jak mozna bronic pedofili z kk prawdziwy mezczyzna mąż,brat, syn,wnuczek,-zawsze stanie w obronie kobiet w przeciwieństwie do KIBOLA,FASZYSTY Z KONFEDERACJI,-ONI NIE MAJĄ KOBIET ONI MAJĄ NIEWOLNICE 17:57, 14.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Nie wiemNie wiem

14 2

Dlaczego 13 czy 14 latka jest za młoda żeby iść na protest, skoro zgwałcona ma rodzić dziecko. 19:18, 14.11.2020


KobietyKobiety

5 4

bronią życia swoich dzieci. Inne chcą zabijać. 19:43, 14.11.2020


Bóg,Honor, OjczyznaBóg,Honor, Ojczyzna

22 6

Jak im to hasło przyświeca, to Empik w Płocku może być zagrożony, idąc przykładem warszawskim, będąc rządni wiedzy mogą przypuścić szarżę, dlatego może Empik powinien zorganizować dla nich dni otwarte?🙄 19:26, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Warszawa Warszawa

2 2

Uwaga może być śmierdząca. 20:01, 14.11.2020


REKLAMA

KibicKibic

24 5

Proponuję aby straż narodowa pilnowała okolic stadionu bo tam ciągle dzieciarnia brzydkie słowa wypisuje ... i niszczy nasze świątynie sportu ... 19:38, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NieNie

1 7

proponuj. Stawaj na warcie kibicu czy coś tam. 05:39, 15.11.2020


Płock to podłogaPłock to podłoga

29 7

Kim jest ten Byszewski i ten drugi? Jak ksiądz ku..sa w usta dzieciaka wsadzał to nie protestowali. A teraz jak byle bazgroł na ścianie to jakieś nazi patrole urządzają. Kolejni mocno wierzący w betonowe posągi, pisowskie pachołki bez mózgu, uczuć i honoru 19:38, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZniesmaczonyZniesmaczony

18 7

Panie Byszewski jest Pan zwykłym chuliganem uczącym WF-u. O jakich wartościach rodzinnych mówisz człowieku, skoro Twoja własna matka wstydzi się za to co robiłeś i robisz. 21:50, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nauczyciel ZNP.Nauczyciel ZNP.

10 19

Dobra inicjatywa. Chwała patriotom. 22:03, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Patotriotom. Patotriotom.

9 5

Raczej. 23:54, 14.11.2020


Absolwentka ChemikaAbsolwentka Chemika

20 4

Jaki nauczyciel taka szkoła niestety. Wiele tam takch asów jak Byszewski. Pamiętam studniówkę i Bysia z cygarem w zębach, z drinkiem w dłoni, pijanego klejącego się do maturzystek z drugim asem przydupasem. Nauczyciel? Patologia jakaś. Niech dyrektor liceum zrobi w końcu porządek. Mało zdjęć widział? 22:17, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jaki wstydJaki wstyd

16 6

Pruszków ma swojego Bąkiewicza
Płock ma swojego Byszewskiego 22:21, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piosenka patriotycznPiosenka patriotyczn

6 2

No to chłopaki coś do rozpalenia waszych narodowych serc

https://www.youtube.com/watch?v=ngjWM3I6VRs 22:29, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeheHehe

13 11

Lempart zebrała parę baniek na zbiórce i jakoś protesty ucichły. Ale naiwne kobiety. Baba chce się dostać sejmu i dostać immunitet żeby nie dobrali się jej do skóry za przekręty deweloperskie we Wrocławiu. A kobiety myślą że ona walczy o ich aborcję. 23:22, 14.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

w KODziew KODzie

3 2

miała dobrego nauczyciela, to dziś wie, jak to robić!!! 20:56, 15.11.2020


Tłum go kocha?Tłum go kocha?

11 1

A wczoraj w Pruszkowie na ulicy skandowali " wie już cała Robotnicza macie *%#)!& Bąkiewicza"🤣 23:57, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

salomon z Tumskiejsalomon z Tumskiej

9 8

Nikt nie jest *%#)!& Te Straże Narodowe to nikt inny tylko wnuczki tych, co po II wojnie światowej latali po krzakach i rabowali na prawo i lewo...wnuczki wlaścicieli ziemskich spod ogona kobyłki Piłsudskiego. Mamy IV RP i za uczciwą robotę nie chce się gnojkom zabrać, tak jak i tatulkom hrabiom i specjalistom od gierek komputerowych. Tylko dzisiejsza mlodzież , ta z ulic Warszawy i innych miast może sytuację naprawić, przy udziale kobiet polskich. Klechy...won! Do uczciwej roboty ! Nikt tu nie będzie pasożytów...funkcjonariuszy obcego Państwa utrzymywał. Franek ma ogromne bogactwa, zgromadzone przez tysiąclecia, więc...niech płaci na utrzymanie swoich tłustych kotów, leniów zakonnych ! My też mamy potrzeby: utrzymanie gospodarki, walka z covid-19, zabezpieczenie szpitali itp. I nie będzie mi tu jakiś konował watykański w krytycznej sytuacji *%#)!& co mam zrobić !Jeszcze chcą negocjacji *%#)!& pasożyty i nieroby...byle się tylko przy stołku utrzymać ! Wielkie brawa dla Pani Marty Lempart, że z idiotami, co chcą produkować dzieci z zespołem Downa nie dyskutuje. Odesłać barachło katolskie na śmietnik historii i odebrać prawo szczekaczkom typu : Kaja Godek do ochrony państwowej. Chce ta sieczkarnia katolicka ochrony, niech się zwróci do swojego mocodawcy. Niech Gwardia Watykańska Paniusię ochrania, a nie polski podatnik...polski Kunta Kinte ! Paniusia na czajnik upadła ! Proszę zapłacić firmom prywatnym za ochronę własnej, nic nie wartej skorki. Ten funkcjonariusz państwowy, który podjął decyzję o użyciu Policji do zabezpieczenia mieszkania Pani Kaji Godek powinien ponieść odpowiedzialność nie tylko służbową, ale i materialną...czyli zwrot kosztów bzdurnej operacji. Jak długo tak może być, by podatnik tyrał i tyrał na bezmyślnych nierobów ! 07:25, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

salomon z Tumskiejsalomon z Tumskiej

1 10

Do wiadomości tych grzecznych dzieciątek, tych wnuczków bohaterów sprzed lat podaję na tacy info z XXI wieku : Jaki dziadek, taki ojciec i taki syn. Dziadek po zakończeniu wojny latał po krzakach i mordował niewinnych ludzi. Za co ? Potem ojciec kradłl do kwadratu..,, a wnuczek wyuczony przez tatulka zajmuje się dalej bandyterką ! Z chwasta i tak nic dobrego nie wyrośnie. Prawda jest taka, że II wojna światowa przyniosła ogromne zniszczenia i pozbawiła majątków wielu ludzi. Właściciele ziemscy chccieli mieć max i doprowadzić kraj do głodu. W obliczu katastrofy , o ile dobrze pamiętam, to Bierut podjąl decyzję o reformie rolnej i podziale gruntów, uzyskanych od tzw. bogaczy. I o co chodzi ? Dzięki takim posunięciom Narod powoli wychodzil z kryzysu. Ale chołota ziemniańska patriotyczna zaopatrzona w broń z wojny wyruszyła do lasów, by bronić swoich posiadłości. Sceny niczym z filmu : Sami swoi , albo Nie ma mocych. Po pierwszych kilku latach egzystencji Państwo zaczęło wyrównywać straty poniesione przez wlaścicieli ziemskich, jednak tym wciąż było mało i mało. podobnie jak z klechami ! Prawda ostateczna jest taka : Na dzień dzisiejszy to nasze kobietki wystawią rachunki tym niemotom, co im się w remanencie nie zgadza. Zapewne tłuczek od ciasta umiejscowiony w właściwym czasie i w wlaściwym miejscu na tych *%#)!& saganach naprawi sytuację ! 07:58, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

salomon z Tumskiejsalomon z Tumskiej

2 8

Dotychczas mamy : Straż Narodowa w Płocku. - Chcemy przeciwdziałać aktom agresji wokół kościołów...Trutu tutu, pęczek drutu. W realu chodzi o straty poniesione przez realnych wlaścicieli gospodarstw rolnych podczas procesu reformy rolnej, tylko na dzień dzisiejszy nikt nie wie, jakich kwot wnuczki żądają. Podobno Bierut wypłacil odszkodowania według starych norm. Dzisiaj ? Zależy gdzie działka leży ...lotnisko, droga krajowa, linie energetyczne. Zero patriotyzmu, honoru i ojczyzny, a istny obłęd narodowy ! 08:12, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

salomon z Tumskiejsalomon z Tumskiej

6 9

Straż Narodowa w demokratycznym kraju ? Straż tego typu, złożona z weteranów 80 lat, to nic innego tylko nasze kochane ORMO. Dlaczego nie kochać dziadka ORMOWCA, jak z drugiej strony nakazuje się kochać wnuczka...tzw. Strażnika Narodowego ?
08:22, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WitominoWitomino

5 3

Mówić o tradycjach będąc konwertytą (na katolicyzm)? Tradycja krótko mówiąc to pielęgnacja przekonań w których się kształtuje, przekazywana z pokolenia na pokolenie, a po komentarzach widzę że tradycje były inne :))
Tradycja nie jest zła, o ile nie ogranicza możliwości żadnego z członków wspólnoty tradycyjnej. Jest prawem równa dla każdego, kobiet, mężczyzn. Patrząc po ostatnim Marszu Niepodległości, gdzie było naprawdę dużo ludzi dlatego że czuli potrzebę przyjść i być, to było tam też niestety więcej elementu, który nie rozróżnia flagi Polski od Monako. Spytaj ich o proste fakty historyczne, ubaw i zażenowanie. Potem pozostaje ślad po łzach. Po łzach nad tym krajem.. Coście.......... Uczynili z tą krainą. WY od góry do dołu. 08:42, 15.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

salomon salomon

3 3

Przestań *%#)!& bzdury o jakichś tam flagach ! Istotny jest budżet kraju . Nie zamierzam płacić po 10 euro za 1 PLN, bo jakiś wiochowy debił narodowy będzie mi tu nakazywał obwijanie się w flagę narodową . Jak masz osiołku problemy, to w pierwszej kolejności do sołtysa i do proboszcza, , a nie na forum dla normalnych ludzi ! 09:32, 15.11.2020


salomonsalomon

6 8

Niedawno temu w tym Sejmie było już takie tOWARZYSTWO Z pis, tOWARZYSTWO nIEROBÓW SEJMOWYCH ! Towarzystwo durniów i idiotow, które modliło się o deszcz. Takie idiotyzmy w XXI wieku ? ! Pani Marto Lempart !Popieram Panią w całej rozciągłości!Niech się modlą o co chcą, ale za własną kasę, zarobioną uczciwie na budowie, czy w lokalnych firmach. Dosyć finansowania przez Państwo tych tysięcy zdrowych byków, nie płacących alimentów ! 09:10, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

salomon z Tumskiej salomon z Tumskiej

5 7

Zgodnie z wnioskiem premiera Mateusza M kobiety mają toczyć dalszą walkę w Necie....w świecie wirtualnym. Krótko mówiąc jest tak: Świat realny jest nasz, świat wirtualny jest wasz. Przekręt na max Mateuszku, długi nosku, każde ustępstwo kobiet wobec KK, każde przedłużające się rozmowy, to klęska dla Ciebie. Ty się nie liczysz, podobnie, jak nie liczy się pryncypał Kaczyński ! To koniec Konkordatu. Kto wystąpi w roli rzecznika obcego Państwa Watykanu....się okaże. Polska dalej tolerować poddaństwa wobec Watykanu i to jest zdanie kobiet ! Samce niech się zaspokajają same za pomocą sobie znanych od 2000 lat technik ! 09:58, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

4 5

Nayczycielka tej szkoły specjalnej ma piorun na Facebooku... 10:47, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

normal.normal.

7 9

miałem nadzieję ze chociaż Płock nie zada się z bandytami nazywającymi się strażą narodową.Ale nie zaraza doszła i do nas.Patrolujcie *%#)!& kościoły,patrolujcie. . 10:55, 15.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

54545454

5 4

Czy księża nie są stanie pilnować swojego miejsca pracy tylko wysługują się strażą narodową?
Czy są tak mocno zapracowani, że muszą odpoczywać w nocy?
Czarni lenie ruszcie się, bo tłuszczem obrastacie! 14:44, 15.11.2020


a jaa ja

1 6

miałem nadzieję, że Płock może być wolny od tego lewackiego agresywnego debalizmu!
Niestety, jak wiemy tu też są lewaccy bandyci. 20:53, 15.11.2020


zks1947zks1947

11 7

Co Wy tak się nakrecacie. Chcą sobie tworzyć straż niech robią i stoją godzinami na mrozie, ich sprawa. Za 10 -15 lat w Polsce będzie "zachodnia Europa" z cudzoziemcami, uspionymi terrorystami oraz meczety obok których będziecie się bali przejść. Tak jest w każdym większym mieście w Europie po falach nienawiści do katolików. Kościół nie potrafil się oczyścić i to jest przyczyną tego wszystkiego. 12:22, 15.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szczerzeszczerze

7 4

dopuść lewaków czy liberałów, to na pewno zobaczysz szybko na oczy taką POlskę, jak widac na załączonym obrazku przy pisie, który nie jest idealny, popełnia błędy, ale widzisz dziś zalaną Polskę ciapatymi, nie. Czy jesteś świadkiem zamachów z towarzyszącymi temu słowami ,,allah akbar", nie. Czy masz w Polsce dzielnice przejęte przez ciapatych, gdzie nocą strach się tam pokazać, nie.
I oby tak dalej!
Nasz kraj, nasze wartości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Weź sobie tą zachodnią Europę wsadź w rzyć, ja tu chcę mieć Polskę a nie PO...aną europę!!!!!!! 20:47, 15.11.2020


To się...To się...

2 1

wydarzyło w Płocku - Jak oddycha, to żyje". Skandal w Płocku https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-80-latka-zostawiona-bez-pomocy-jak-oddycha-to-zyje-6575820694612960a 17:49, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ZebyscieZebyscie

7 3

nie wiem jak tu się realizowali na tym forum to prawda jest taka : PiS dal ludziom 500 plus na kazde dziecko. PO, LEWICA, I POZOSTALI MAJA TYLKO DO ZAPROPONOWANIA IDEOLOGIE !!!!
WSZYSCY BYLI U WLADZY, WSZYSCY RABALI ZWYKLYCH LUDZI RÓWNO.
Wybierzcie lewice, dobrze zrobicie nielicznym . Reszta zostanie z ręką w nocniku 19:52, 15.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZebyscieZebyscie

5 1

uwierzę lewicy, PO, innym z opozycji jak skończycie z ta ideologią i dacie konkretne propozycje , KONKRETNE !!! CO CHCECIE DAC ZWYKLYM OBYWATELOM?
JAKIE MACIE PROPOZYCJE NA ROZWOJ GOSPODARCZY? NA WSPIERANIE RODZIN , EMERYTOW. O TYM ZACZNIJCIE MOWIC. 20:49, 15.11.2020


ZebyscieZebyscie

4 2

PiS dal konkret 500 plus. To ludzie odczuwają w swoich kieszeniach. To jest konkret.
40 lat pracuje i 3000 pensji do ręki. I to tez jest konkret z którym musze się mierzyć. Dostęp do lekarza to była i jest masakra. I to jest konkret. 40 lat pracuje i zyje z dnia na dzień. Stac mnie na 5 dni wakacji i to jest konkret. Nie dorobilem się większego majatku , zyje z dnia na dzień i to tez jest konkret. Kto mi i wielu innym Polakom tak życie urządza? Mnie nie interesuje ideologie. Mnie interesuje ktora opcja poprawi codciennosc moich dzieci, bo moja nie szykuje się dobrze. Podkreślam 40 lat pracy 20:59, 15.11.2020


pogonićpogonić

7 6

to tałatajstwo, obrońców pedofilów kiecunów 19:58, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZebyscieZebyscie

9 3

nie wiem jak tu się realizowali : tu są tylko przepychanki na tle ideologicznym. Zwykli ludzie muszą po prostu zyc każdego dnia. Ideologią rodziny nie nakarmię. Moje dzieci dorastały w czasach rządów PO. Nie otrzymały nawet złotówki żadnego wsparcia. Miałeś dzieci, musiałeś wychować je sam. Taka jest prawda. Dopóki opozycja będzie koncentrować się na sprawach ideologicznych przegra wszystko. Wszelka ekstrema nie jest mile widziana. Polacy borykają się z problemami dnia codziennego. Muszą zapłacić rachunki, zadbać o przyszłość dzieci, przeżyć na emeryturze. Powtórzę: Ideologią nikt rodziny nie nakarmi. Ja nie słyszę jakie propozycje polepszenia życia dla przeciętnego zjadacza chleba ma opozycja. W jaki sposób chce poprawić los ludzi. Zwyklych, przeciętnych obywateli, Jak chce poprawić sytuację szpitali, lekarzy, nauczycieli, emerytów. Krytykować każdy potrafi. Napuszczać jednych ludzi na drugich tez nie jest trudne . Opozycjo i jej zwolennicy jakie macie propozcje inne niż tylko ideologiczne. Przekonajcie ludzi do swoich racji, ale racjonalne argumenty poproszę.
A teraz zacznijcie mnie wyzywać bo chyba to poki co wychodzi wam najlepiej na tym forum 20:34, 15.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zwykły LudżZwykły Ludż

1 0

tanio się sprzedał za 500 ,13, 14, ale dla niego widocznie to dużo.... łopozycja teraz musi dać z 1000+ dla zwykłego ludzia ....to będzie już dobra....bo zwykły ludż musi się tylko najeść... komuna, faszyzm - o zwykłych ludzi też bardzo dbali...zwykli byli zadowoleni... przez jakiś czas, nawet niektórzy ze zwykłych do dziś twierdzą, że to dobre było.... tylko drobne wypaczenia. Widać że masz mentalność "psa" na łańcuchu, byle łańcuch był długi i pełna micha! 06:30, 17.11.2020


marek20000marek20000

6 1

xxxxx xxx 06:18, 16.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kogo xxxxx?kogo xxxxx?

5 1

Tak, xxxxx PiS, tak mi dopomóż J.PolskeZbaw zawsze dziewica, kjm. 09:42, 16.11.2020


ZebyscieZebyscie

2 0

... cały czas pisałem o tym wyżej...no i te gwiazdki powyżej czemu mają służyć ?Przecież większość ludzi opowiedziała się za tym, że nie chce wulgaryzmów. Tak nie zdobywa się władzy ! Opozycja ( platforma, lewica i inni) muszą dać ludziom poczucie bezpieczeństwa czyli konkret który polepszy ich codzienny byt, o tym muszą mówić konkretnie i głośno- na inne rzeczy przyjdzie czas później.
Opozycjo jak widzicie wyżej , wielu ludzi na was liczy. Musicie odciąć się od tych wulgaryzmów i innych. Pokazać że macie propozycję dla całego społeczeństwa. Dla wszystkich.

21:53, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RyśRyś

6 0

Panie Bysiu zabraniam używania nazwy "narodowa" bo was żaden naród nie wybrał, nie reprezentujecie całego narodu, lecz jego marginalną część, lepiej by brzmiały np. sztafety szturmowe, proponuję jeszcze jakieś oryginalne umundurowanie aby każdy widział z daleka co to kto to, może jakieś krótkie spodenki na szelkach i brunatne koszule z czapką z daszkiem. Bo tak jak stójcie takie karki łyse to jak to wygląda jak dilerzy, sutenerzy lub podobne zbiry spod stadionu gdzie tu honor i ojczyzna... 07:58, 17.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA