Zamknij
REKLAMA

Na razie szpitala polowego w Płocku nie będzie. Kontenerowy? To prawdopodobne

14:35, 29.10.2020 | S.M
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Wojewoda mazowiecki nie skorzysta z propozycji i póki co nie utworzy w Płocku szpitala polowego. Póki co, bowiem propozycja, którą złożył prezydent Płocka, jest aktualna. - Budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 17 jest cały do dyspozycji wojewody do celu budowy szpitala polowego lub izolatorium - mówił w w rozmowie z nami Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Rozważana jest także opcja budowy szpitala kontenerowego.

Przypomnijmy, propozycja utworzenia szpitala polowego lub izolatorium w Płocku wyszła od włodarza miasta. Takie miejsce miałoby powstać w budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 17. - Jeśli będzie taka potrzeba to przeznaczymy budynek byłej szkoły na szpital polowy lub izolatorium - mówił wówczas prezydent Płocka. - Przede wszystkim to pusty budynek, który jest w całkiem dobrym stanie. Nie jest w tej chwili użytkowany, jednak jest w pełni funkcjonalny - przekonywał.

Pomysł ten został przekazany wojewodzie mazowieckiemu. Ten podziękował za propozycję, z której póki co nie skorzysta. 

- Zaproponowaliśmy taką przestrzeń, która cały czas jest do dyspozycji wojewody. W budynku przy ul. Miodowej może powstać izolatorium lub szpital polowy - powiedział prezydent Nowakowski. - Rozmawiałem z wojewodą, jednak stwierdził, że nie skorzysta z tej propozycji. Z tego co wiem takie izolatorium powstało w Koszelówce - dodał w rozmowie z nami.

I faktycznie izolatorium ma powstać w podpłockiej Koszelówce. Wojewoda wydał decyzję, zgodnie z którą organizacją tego miejsca ma się zająć Wojewódzki Szpital Zespolony Płocku

- W chwili obecnej trwają ustalenia dotyczące izolatorium - podaje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. - Zadaniem szpitala na Winiarach jest organizacja Ośrodka Wypoczynkowego „Zacisze BIS” w Koszelówce. Ośrodek będzie dysponował 76 pokojami. W gestii szpitala jest zapewnienie odpowiedniej liczby łóżek, personelu medycznego, środków ochrony indywidualnej oraz wszystkich niezbędnych rzeczy do funkcjonowania takiego ośrodka - wylicza biuro.

Temat szpitala polowego w Płocku cały czas jednak jest aktualny. Nie wykluczone, że zostanie on zbudowany dzięki wsparciu PKN Orlen. W środę, 28 października, dyrektor placówki na Winiarach miał spotkanie z przedstawicielami koncernu w tej sprawie.

- Dokonano analizy utworzenia szpitala kontenerowego dla pacjentów covidowych w Płocku - podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. -  Ustalono, że najlepszym miejscem jest teren szpitala wojewódzkiego. Na miejscu można wykonać badania, jest również dostęp do mediów, co może zmniejszyć koszty. Szpital mógłby mieć 200 nowych miejsc.

Największym problemem są jednak braki kadrowe. Nie ma personelu, który mógłby zostać przekierowany do pracy w nowym szpitalu. - Dyrektor Szpitala Zespolonego w Płocku obawia się, że proponowane pensje dwu lub trzykrotnie wyższe mogą spowodować, że personel pracujący w szpitalu sam będzie chciał odejść do pracy w nowym szpitalu kontenerowym - wyjaśnia biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. - Spowoduje to, że pacjenci nie covidowi nie będą mieli gdzie się leczyć, bo będzie brakowało lekarzy i pielęgniarek - dodają.

Obecnie dyrekcja placówki na Winiarach stara się zrealizować w miarę możliwości decyzje o utworzeniu szpitala kontenerowego.

(S.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

tym razemtym razem

6 9

popieram pomysł Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. 14:44, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janekjanek

3 8

Tak trzymać Panie Prezydencie 15:04, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoldekPoldek

10 3

Zakaźny jest potrzebny a był cały czas na Misjonarskiej i co? Nie było i nie ma? Chorob zakaznych? Otwórzyc. 15:22, 29.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

otwieracz otwieracz

2 1

przydałoby się otworzyć twoje zatrzaśnięte na Misjonarskiej klepki - szpital zakaźny tamże mógł funkcjonować w czasach permanentnego "dalszego dynamicznego rozwoju" nędzy jeszcze jakieś 40 temu i wcześniej, ALE NIE DZISIAJ. 09:25, 30.10.2020


proszęproszę

3 6

by wszyscy choć na ten straszliwy czas przestali podgrzewać emocje.Jeśli chcecie przetrwać odrzućcie swary na bok.Zróbcie to dla swojego i waszych najbliższych dobra. 15:58, 29.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do pieca do pieca

1 0

trzeba mocno i wytrwale dorzucać po to, żeby silnie buzowało i aż huczało - miejmy nadzieje że z tego na koniec cos pięknego i dobrego wyniknie. 09:33, 30.10.2020


szpitala nie będzieszpitala nie będzie

6 4

ale za to może będą zbiorowe groby - wojewoda już kazał szukać odpowiednich miejsc 16:02, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a Pinokioa Pinokio

4 7

dzisiaj pogadał,... pogadał i jutro zobaczycie na konferencji zamknie całą Polskę!!! No bo jak to wygląda że miony osób protestuje przeciwko Kaczyńskiemu??? Pewnie dostał już reprymendę w tej sprawie?
16:49, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam5adam5

7 1

Przychodnie stoją opustoszałe a ono chcą szpital kontenerowy????? 20:38, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Violllettta Flama SzViolllettta Flama Sz

0 0

Niech sie dyrektor o kadry nie martwi.
Ja się znam na wszystkim, nadaję się do wszystkiego i stać mnie na wszystko, podejmę się każdego zadania (małym drukiem: oczywiście za odpowiednio wysokim wynagrodzeniem). Razem z moim Staśkiem możem narobić tak duuuuużo , że aż o hoho, ho 10:40, 31.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA