Zamknij
REKLAMA

Fałszywe smsy o kwarantannie. Sanepid ostrzega przed oszustami

12:40, 09.10.2020 | M.W
Skomentuj Fot. Pixbay
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed fałszywymi smsami.

Oszuści wykorzystają każdą okazję do zarobku. Tym razem rozsyłają informacje o rzekomej kwarantannie. Wiadomość sms wygląda mniej więcej tak: 

- Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE".

Sanepid zapewnia, że inspektorzy nigdy nie wysyłają wiadomości tekstowych o takiej treści. Wiadomości trzeba traktować jak próbę oszustwa. 

- W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję - podkreśla GIS. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PIS nagrody!>?PIS nagrody!>?

4 3

Andrusiewicz: Przyznaję, dostałem nagrodę
Andrusiewicz odniósł się też na konferencji prasowej do informacji podanych przez posłów KO Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego o nagrodach w Ministerstwie Zdrowia. Nagrodę "na poziomie dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto" miał dostać również rzecznik resortu.
- Przyznaję, dostałem nagrodę. Od oceniania mojej pracy są moi przełożeni i państwo, a nie posłowie. Proszę wybaczyć, ale panowie posłowie nie będą oceniać mojej pracy. Jeżeli państwo dziennikarze ocenicie mnie źle, oczywiście nagrodę zwrócę - oświadczył Andrusiewicz. 13:58, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nfz PIS?nfz PIS?

9 3

- PODOBNO ZOSTAŁY IM TYLKO TESTY CIĄŻOWE TAK SA PRZYGOTOWANi? 14:00, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prośba do tvpDEZinfoprośba do tvpDEZinfo

6 3

PODAJCIE OD RAZU WSZYSTKIE WYNIKI DO KOŃCA PRZYSZŁEGO TYGODNIA. TO SIĘ NIE POGUBICIE I BĘDZIECIE MIEĆ Z GŁOWY A LUD NIE BĘDZIE MUSIAŁ CODZIENNIE czytać w INTERNECIE? 14:02, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a czya czy

8 3

informują ile rządowych mieszkań wybudował PIS?

obiecał TYSIĄCE!!!! , czy to też oszustwo? 14:38, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA