Zamknij
REKLAMA

Nawet 180 tys. osób w regionie dostanie trzynastą emeryturę

11:13, 25.03.2020 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Depositphotos

W kwietniu mają zostać wypłacone tzw. trzynaste emerytury. Jak zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wypłata wszystkich świadczeń odbędzie się w terminie. 

ZUS podkreśla, że wszystkie świadczenia są wypłacane w terminie i ma to dotyczyć także tzw. trzynastych emerytur. Pieniądze mają zostać wypłacone w kwietniu, razem z przysługującym świadczeniem. W całej Polsce na "trzynastkę" może liczyć ok. 9 mln osób. 

- Płocki oddział, obsługujący klientów w północnej części województwa mazowieckiego, przekaże je ponad 180 tys. osób - mówi Piotr Olewiński regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim. - Co ważne, dodatek ten nie podlega zajęciom komorniczym.

Tzw. trzynastka przysługuje uprawnionym m.in. do: emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (świadczenia dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego. Te osoby otrzymają trzynastkę, o ile w dniu 31 marca br. będą mieć prawo do jednego z tych świadczeń. Jeśli na ten dzień wypłata będzie zawieszona (np. z powodu zbyt wysokich dodatkowych zarobków), to trzynastka nie będzie przysługiwać.

Uprawnieni nie muszą składać żadnego wniosku. ZUS automatycznie doliczy trzynastkę do kwietniowego świadczenia. To 1200 złotych brutto, czyli najczęściej 981 złotych "do ręki". 

- Do renty rodzinnej, którą pobiera kilka osób, przysługuje jedna trzynastka. ZUS podzieli ją w równych częściach na każdą uprawnioną osobę. Na przykład jeśli jedną rentę rodzinną pobierają dwie osoby, to każda otrzyma po 600 zł brutto - mówi Olewiński. 

Jak zapewnia, wszystkie emerytury zostaną dostarczone na czas, nawet do osób objętych kwarantanną. 

- Poczta Polska wprowadza szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa - mówi Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Wirus Wirus

8 12

180 tys emerytów na 328 tys pracujących??? Kto na ich emerytury wkrótce zarobi???? Może Rydzyk coś dołoży swoim owieczkom. I jak jeszcze wczoraj słyszę, że starsi ludzie z mojej klatki wczoraj byli w kościele u spowiedzi a potem komunia...... to niech potem nie marudzą, że wirus ich wykańcza. 11:38, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PP

10 11

Teraz to pomoc jest potrzebna ale szpitalom i chorym ale coz to pis obchodzi jak wazniesze sa wybory 12:54, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RR

3 11

W pierwszej kolejności powinny wydać pieniądze na organizowanie marszy lgtb w Płocku .. 13:05, 25.03.2020


AgniAgni

0 10

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka96
13:19, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgniAgni

1 0

Agnieszka nie zarazi Cię koronawirusem - ona jest całkowicie wirtualna ;) 13:46, 25.03.2020


Propozycja Propozycja

0 5

A jakie macie pomysły na zwiększenie dzietności ?
Moim zdaniem 500 zł to za mało żeby chętniej ludzie pracujący decydowali się na potomstwo. Na każde dziecko powinno być minimum najniższa krajowa. Tak do 10 roku życia. Dlaczego do 10 ? Dlatego żeby już "przyzwyczajać" rodziców, że do 18 lat już muszą wspierać dzieci ze swoich oraz otrzymanych środków. To byłoby taki wsparcie na start. Wtedy każdy rodzic mógłby wybierać i rezygnować z tzw kariery. Inaczej Kraj się zestarzeje, wpuścimy wschodnich sąsiadów którzy będą i tak zakładać co najwyżej swoje rodziny a polskie zestarzałe społeczeństwo wybije następny wirus.
Co myślicie?
Proszę o rozważne opinie.
Wiem że to trudne w dobie kryzysu i paniki ale byłoby miło za odniesienie się do komentarza w spokoju.
14:59, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mombasamombasa

0 0

13-tkę weźmie to pokolenie od hasła "czy się stoi czy się leży..."? 13:15, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone