Zamknij
REKLAMA

Jeszcze trochę poczekamy na udostępnienie dla ruchu kolejnego fragmentu al. Kilińskiego

08:49, 14.02.2020 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
KB

Kiedy kierowcy jadący od strony ul. Kolegialnej, nie będą musieli objeżdżać Ogródka Jordanowskiego, aby móc dalej pojechać al. Kilińskiego?

Na razie mogą korzystać z pierwszego, wyremontowanego już fragmentu al. Kilińskiego między skrzyżowaniami z ul. 3 Maja i Sienkiewicza, jednocześnie prace toczą się na pozostałej części alei. Dotychczas sprzyjała im również pogoda, która nie powodowała przestojów.

Znaczny poziom zaawansowania osiągnięto na części alei między skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza i Kolegialną. Na otwarcie dla ruchu trzeba będzie poczekać do maja 2020 r.

Jak uprzedza Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu, do czasu zakończenia inwestycji zmieniać się będzie czasowa organizacja ruchu w rejonie al. Kilińskiego, ul. Warszawskiej, Norbertańskiej i Mostowej.

- Będzie to miało związek z przebudową skrzyżowania. Finalnie powstanie w tym miejscu nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym - rondo.  Całość prac zgodnie z umową powinna nastąpić do końca maja 2020 r. Wiosną musimy liczyć się z zamknięciami ulic ze względu na konieczność wykonania robót w branży drogowej - co będzie dotyczyło przebudowy skrzyżowania, budowy wyspy centralnej czy też ułożenia nowej nawierzchni.

Prace związane z przebudową al. Kilińskiego odbywają się w ramach tzw. II Programu Mobilności Miejskiej, na który udało się zdobyć unijną dotację.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KierowcaKierowca

0 2

Chyba znów bedzie rekord , gdzie w Polsce skrzyżowanie z droga wyjazdową , wewnętrzną jest kierowane sygnalizacją , tak jak bedzie u nas z wyjazdem z Wlodkocica.
17:53, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CynikCynik

0 4

Ciekawe kiedy wyrównają wertepy w rejonie skrzyżowania Sienkiewicza z Kilińskiego. Malowanie (trwałe)ulicy Kilińskiego też by się przydało... 19:57, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cvbcvb

1 0

Malowanie będzie pod koniec inwestycji, na razie to plac budowy. 06:36, 16.02.2020


PlockPlock

3 0

Prosimy wladze plocka o wybudowanie przystanku pkp przy zoo chyba to nie problem ??????? 21:27, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone