Zamknij
REKLAMA

Torty, lasery i strażak pod sufitem. WOŚP w Orlen Arenie [FOTO]

21:09, 12.01.2020 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik

To był szalony weekend w Płocku. Prawie 500 wolontariuszy i przedstawiciele wielu instytucji i stowarzyszeń przez dwa dni bardzo aktywnie działali w ramach kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W niedzielę płocki finał 28. edycji WOŚP odbył się w Orlen Arenie. Hala tętniła życiem już przed południem, tak zostało aż do końca. W tym roku pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Swoją cegiełkę dołoży też Płock, po godz. 20 zebrana kwota ogółem wynosiła prawie 284 tys. zł, ale wciąż wiele puszek nie było doliczonych do puli. 

W płockiej hali z wielu atrakcji przez kilka godzin korzystali wszyscy chętni, a zwłaszcza dzieci. Wieczorem obiekt wypełnił się pokaźną liczbą płocczan, czekających m.in. na pokaz laserowy. Ale najpierw wylicytowano dwa torty, przygotowane przez Bombonierkę i Bizona. Walka o słodkości była zacięta i długa, licytację prowadził prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Ostatecznie torty "poszły" za 2000 zł i 2100 zł. Jeden z tortów wylicytował anonimowy darczyńca i od razu przekazał go... na poczęstunek dla wolontariuszy!

- Płock, podobnie jak cała Polska, dzieli się dziś dobrem - mówił ze sceny prezydent Nowakowski, który także zbierał datki do puszki w sobotę i niedzielę. - Dziękuję sztabowi, wolontariuszom, organizacjom pozarządowym, a przede wszystkim płocczanom. Jesteście niesamowici. Macie otwarte, gorące serca, to jest piękne. 

Była też chwila ciszy i światełka dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł po ataku nożownika na finale WOŚP przed rokiem. 

Wiktor Mieczykowski zagrał na skrzypcach hymn WOŚP, a spod sufitu hali na linie zjechał strażak z sercem Orkiestry. Był też pokaz laserowy przy muzyce, po którym organizatorzy zaprosili na koncert szantowy "Szczurów Lądowych".  

Sztab podał też zebraną kwotę: było to już ponad 356 tys. zł, czyli rekord w historii zbiórki! Trwają jeszcze licytacje.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

PePe

8 2

Siema tak trzymac 09:42, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodatnikPodatnik

3 8

I z czego się cieszycie prości ludzie. Że daliście raz w roku parę groszy. Uczciwie pracujący co miesiąc dają na sprzęt medyczny setki złotych. Kolejny rząd z was się śmieje bo nie musi co jest jego obowiązkiem kupować aparatury medycznej. 14:04, 13.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ja ija i

6 1

pracuję i daję,masz coś przeciwko?
14:48, 13.01.2020


cdcd

4 1

i nie tylko raz w roku,bo jak są jakieś akcje to wysyłam sms-y i niejeden a kilka. 14:50, 13.01.2020


Do "podatnika&qDo "podatnika&q

3 1

Nie masz zielonego pojęcia na co idą twoje podatki. Na zdrowie trafia parę groszy. Reszta idzie na płace i administrację... 15:12, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zgadnij Kto ?Zgadnij Kto ?

1 6

Róbta Co Chceta Coco Jumbo i do przodu ... Na Owsika pospolitego lepsze fajerwerki jak na Sylwestra na rynku ż e n u a 16:17, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monia25Monia25

1 1

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25 22:15, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a dlaczegoa dlaczego

1 0

Owsiak nie wybuduje szpitala, dlaczego nie zatrudni lekarzy?, dlaczego nie poniesie kosztów utrzymania placówki przez rok....skoro jest tak GOŚCIU i taki COOL??
...bo utrzymanie szpitala to średnio koszt rzędu 90 mln PLN?...

...aha...czyli to już oznacza problemy z ŻYWYM personelem medycznym,...to już tak dobrze nie sprzedaje się w mediach??? 17:54, 30.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone