Zamknij
REKLAMA

Bieg Niepodległości. Pobiegli z biało-czerwoną [FOTO, FILM]

19:55, 08.11.2019 | M.S
Skomentuj Fot. Michał Wiśniewski
REKLAMA

Kilkaset osób, głownie uczniów z płockich szkół, wzięło udział w w Biegu Niepodległości pod hasłem "Biegnij z biało-czerwoną". Była to  już 13. edycja tej patriotycznej imprezy. 

Organizatorem wydarzenia były Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy Viktoria Płock oraz Zespół Szkół Technicznych, a sponsorami - PKN Orlen oraz płocki ratusz. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego w piątek spotkało się kilkaset osób. Zimno nikogo nie przeraziło, młodzi ludzie, bo oni stanowili większość biegaczy, ubrali się odpowiednio.

- Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób bierze udział w naszej akcji. Zachęcajcie rodziny, by coraz więcej flag łopotało z okazji święta - mówił Leszek Brzeski, prezes Victorii.

Zebrani odśpiewali hymn. Sam bieg miał charakter symboliczny, nie liczyły się miejsca.

- Dziękuję za to, że za chwilę startuje ten bieg, Bieg Niepodległości. Cieszę się, że u nas, w Płocku, szacunkiem dla wolności, niepodległości, jest ten bieg - mówił biskup płocki ks. Mirosław Milewski.

W uroczystości wzięli udział m.in. senator Marek Martynowski i przedstawicielka PKN Orlen, płocka radna Wioletta Kulpa. Wioletta Kulpa dziękowała m.in. organizatorowi wydarzenia, Leszkowi Brzeskiemu, za wkład w organizację imprezy. 

- Wszyscy jesteśmy tu z biało-czerwoną, to jest najważniejsze - mówiła Wioletta Kulpa.

Młodzi biegacze pokonali trasę od ul. Kolegialnej, następnie pobiegli ul. Misjonarską i ul. Kościuszki, a następnie skierowali się z powrotem na plac Obrońców Warszawy.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ico? Ico?

7 3

wybiegaliście już tę wolność i niepodległość? 20:57, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PGOPGO

1 2

W PGO ludzie bez pieniędzy!!!! 17:38, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Flama Sz.Flama Sz.

1 0

Nawet taki bieg to dobra okazja do lansowania się: nie ma wymogu aby coś mądrego powiedzieć, jednemu wystarczy tylko być a innemu wystarczy pomachać kropidłem. Ale jak długo jeszcze ciemny lud będzie to łykał? 20:30, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA