Zamknij
REKLAMA

Płocczanka okazała się najlepsza. Została mistrzynią Polski!

16:57, 28.10.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fotografia udostępniona redakcji

Nie jest to pierwszy sukces w jeździe na rolkach na koncie nastoletniej Karoliny Jagielskiej. Obecnie zajmuje 18. miejsce w Światowym Rankingu - World Slalom Series Association.

Kiedy jedni ekscytowali się wynikiem osiągniętym przez Nafciarzy podczas ostatniego meczu i pozycją lidera w Ekstraklasie, płocczanka Karolina Jagielska zadbała o zdobycie mistrzowskiego tytułu w jeździe na rolkach.

Jest uczennicą klasy Pre-IB w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły, reprezentuje płocki klub PTT Delta, jest również zawodniczką Powerslide / I Love Rolki. Mistrzostwa Polski, w których wzięła udział, odbyły się w dniach 25-27 października w podwarszawskim Karczewie. Impreza przyciągnęła ponad 130 miłośników jazdy, w tym troje z Płocka. Płocczanka poradziła sobie wyśmienicie, wyjeżdżając sobie na rolkach tytuł mistrzyni Polski w konkurencji Freestyle Classic, a także tytuł drugiej wicemistrzyni Polski (brązowy medal) w konkurencji Freestyle Battle. Freestyle slalom to technika jazdy na rolkach polegająca na wykonywaniu efektownych trików podczas jazdy pomiędzy rozłożonymi w równej odległości w linii prostej kubeczkami.

Dla Karoliny nie jest to pierwszy rolkowy sukces, z którego może być dumna. W 2018 roku została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Barcelonie, gdzie zajęła 6 miejsce, oraz na Mistrzostwa Świata w Holandii gdzie była 13, jest również trzykrotną srebrną medalistką Mistrzostw Polski z 2018, oraz wielokrotną medalistką zawodów Pucharu Świata. Zajmuje obecnie 18 miejsce w Światowym Rankingu - World Slalom Series Association.

Fotografie udostępnione redakcji przez Pana Roberta Jagielskiego

REKLAMA
(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

vonvon

9 0

Brao Karolina.
09:18, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyrafałantyrafał

9 3

Gratulacje! Wybudujmy tor, atrakcje dla młodych, a nie stadion dla stada oferm za grube miliony! 13:38, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone