Zamknij
REKLAMA

Płocczanka okazała się najlepsza. Została mistrzynią Polski!

16:57, 28.10.2019 | K.B
Skomentuj Fotografia udostępniona redakcji
REKLAMA

Nie jest to pierwszy sukces w jeździe na rolkach na koncie nastoletniej Karoliny Jagielskiej. Obecnie zajmuje 18. miejsce w Światowym Rankingu - World Slalom Series Association.

Kiedy jedni ekscytowali się wynikiem osiągniętym przez Nafciarzy podczas ostatniego meczu i pozycją lidera w Ekstraklasie, płocczanka Karolina Jagielska zadbała o zdobycie mistrzowskiego tytułu w jeździe na rolkach.

Jest uczennicą klasy Pre-IB w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły, reprezentuje płocki klub PTT Delta, jest również zawodniczką Powerslide / I Love Rolki. Mistrzostwa Polski, w których wzięła udział, odbyły się w dniach 25-27 października w podwarszawskim Karczewie. Impreza przyciągnęła ponad 130 miłośników jazdy, w tym troje z Płocka. Płocczanka poradziła sobie wyśmienicie, wyjeżdżając sobie na rolkach tytuł mistrzyni Polski w konkurencji Freestyle Classic, a także tytuł drugiej wicemistrzyni Polski (brązowy medal) w konkurencji Freestyle Battle. Freestyle slalom to technika jazdy na rolkach polegająca na wykonywaniu efektownych trików podczas jazdy pomiędzy rozłożonymi w równej odległości w linii prostej kubeczkami.

Dla Karoliny nie jest to pierwszy rolkowy sukces, z którego może być dumna. W 2018 roku została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Barcelonie, gdzie zajęła 6 miejsce, oraz na Mistrzostwa Świata w Holandii gdzie była 13, jest również trzykrotną srebrną medalistką Mistrzostw Polski z 2018, oraz wielokrotną medalistką zawodów Pucharu Świata. Zajmuje obecnie 18 miejsce w Światowym Rankingu - World Slalom Series Association.

Fotografie udostępnione redakcji przez Pana Roberta Jagielskiego

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

vonvon

9 0

Brao Karolina.
09:18, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyrafałantyrafał

9 3

Gratulacje! Wybudujmy tor, atrakcje dla młodych, a nie stadion dla stada oferm za grube miliony! 13:38, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA