Zamknij
REKLAMA

Jakie zniżki i możliwości połączy Płocka Karta Mieszkańca? Ogłoszono przetarg

16:11, 27.10.2019 | K.B
Skomentuj Fot., UMP, Pixabay
REKLAMA

Mieszkacie w Płocku? Będziecie mogli liczyć na bonusy, zniżki i oferty w ramach jednej karty dedykowanej dla mieszkańców miasta. Na razie został ogłoszony przetarg na wykonanie prac analitycznych, wdrożenie i uruchomienie „Płockiej Karty Mieszkańca”.

Pomysł z kartą, zaczerpnięty od innych miast, pojawił się w 2018 r., z kolei w maju 2019 r. radni poparli wprowadzenie programu "Płocka Karta Mieszkańca", udzielając zgody na dalsze działania wskazanemu operatorowi, czyli Komunikacji Miejskiej. Spółka ogłosiła przetarg na powstanie karty, na oferty czeka do 7 listopada.

– Większość z nas na co dzień używa smartfonów, dlatego zapadła decyzja o stworzeniu dedykowanej dla płocczan aplikacji mobilnej – mówi rzeczniczka Komunikacji Miejskiej, Kinga Wochowska. – Chcemy również, aby wszystkie funkcjonalności aplikacji były dostępne za pośrednictwem strony internetowej. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał pół roku na przygotowanie aplikacji. Nie wykluczamy wprowadzenia także tradycyjnej karty plastikowej. Jednak tu musimy podkreślić iż taka karta nie będzie miała wszystkich opcji dostępnych w aplikacji.

[ZT]22471[/ZT]

Aby lepiej poznać obecne rozwiązania technologiczne i trendy, w lipcu prowadzili dialog techniczny, do którego przystąpiło pięć firm. – Zgodnie z regułami pewne informacje firmy mogły zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa i tak było m.in. z szacowanymi kosztami wdrożenia systemu – zaznacza Wochowska.

Aplikacja z dostępem do zniżek

Nie wystarczy samo ściągnięcie aplikacji na telefon czy tablet ze Sklepu Google dla systemu Android oraz App Store dla systemu iOS. Wochowska dodaje: – Aplikacja będzie dostępna tylko dla zweryfikowanych mieszkańców Płocka. Ale bez obaw, nie trzeba stać w długich kolejkach, aby złożyć wniosek. Cała rejestracja stanie się możliwa online. Po zweryfikowaniu naszego wniosku dostaniemy dostęp do szeregu usług i zniżek.

Co dokładnie przygotowali? Twierdzą, że pojawiło się wiele pomysłów, ale wszystkiego nie zdradzą. A jednak co nieco da się wyłuskać z treści samego przetargu, jak i od samej spółki. – Jako że będziemy operatorem aplikacji na pewno przygotujemy zniżki na usługi Komunikacji Miejskiej, np. tańszy bilet autobusowy, który kupimy w aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć i bilet pojawi się w naszym telefonie – dopowiada Wochowska. – Chcieliśmy, aby obsługa aplikacji była jak najbardziej intuicyjna, dlatego m.in. przewidzieliśmy konta rodzinne. Chodzi o to, aby mama ze swojego konta mogła kupić bilet nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Po zakupie indywidualny bilet trafi do każdego zainteresowanego na jego telefon. Rozważamy także wprowadzenie rozkładu jazdy online.

Bilet będzie do kupienia z uwzględnieniem płatności internetowych. Jeśli ktoś np. korzysta z biletów okresowych, dostanie powiadomienie o kończącym się terminie, przedłuży ulgę bez konieczności wizyty w punkcie sprzedaży Komunikacji Miejskiej. To oczywiście nie wszystko. Planują zintegrowanie nowego systemu z systemem strefy płatnego parkowania, tak by np. była możliwość poprzez aplikację pobrania darmowego biletu z parkometru, zakupy biletu zgodnie z taryfą operatora.

– Oprócz zniżek na komunikację miejską użytkownicy będą mogli liczyć na promocyjne oferty innych spółek i jednostek miejskich, a także partnerów prywatnych – wskazuje rzeczniczka miejskiej spółki. W aplikacji udostępnią kalendarz, który przypomni nam o różnych wydarzeniach w mieście.

Zgodnie z treścią dokumentów przetargowych, „wdrożenie karty mieszkańca umożliwi mieszkańcom skorzystanie z usług i atrakcji oferowanych poprzez Gminę Miasto Płock i inne podmioty w postaci rabatów, ulg, premii, które zaoferuje program (np. kulturalne, sportowe, komunikacyjne, rekreacyjne) oraz z profitów u partnerów handlowych”. Użytkownik – po zalogowaniu z pomocą loginu i hasła (aplikacja powinna pozwalać na zapamiętanie hasła, wspomina się także o alternatywnych metodach uwierzytelnienia, jak np. czytnik linii papilarnych) – miałby np. wgląd w przyznane pakiety, historię aktywności, do ulubionych doda wydarzenia albo partnerów programu (w tym wskazanych na mapie z Google Maps). W planach jest integracja z takimi podmiotami, jak Książnica Płocka, Wisła Płock (system Arena Online), SPR Wisła Płock (system Abilet), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ZOO, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, a także system NEXTBIKE związanym z Płockim Rowerem Miejskim. Ponadto Karta Seniora i Płocka Karta Familijna 3+ będą dostępne jako pakiety dodatkowe programu Płockiej Karty Mieszkańca.

Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna, powinny automatycznie dostosowywać się do wielkości ekranu urządzenia, z którego korzystamy. A co z kartą? Ta będzie plastikowa o wymiarach 54 x 85 mm.

Nie tylko bonusy i zniżki

Czy płocczanie chętniej wezmą udział w konsultacjach społecznych, jeśli umożliwi im to aplikacja? Zobaczymy. Według wstępnych założeń pojawi się możliwość zaprezentowania danego tematu w formie tekstu, grafiki lub materiału wideo, wybranie dostępnej bądź wpisania własnej odpowiedzi, wysłania wiadomości e-mail lub SMS, adresowania danego projektu do danego osiedla lub osiedli. Kinga Wochowska tłumaczy, że każdy z użytkowników będzie mógł zabrać głos w konsultowanej sprawie.

Wykonawca systemu powinien zadbać o różne formy komunikacji operatora z mieszkańcami poprzez aplikację mobilną, portal użytkownika, e-mail albo wiadomość SMS. Ponadto ważna jest możliwość zawężenia tego grona np. do uczestników jednego wydarzenia, mieszkańców danej ulicy lub osiedla, użytkowników zdefiniowanych tagiem, ramami wiekowymi, wybranymi zainteresowaniami. W takiej wiadomości może pojawić się grafika albo materiał wideo. Komunikacja Miejska oczekuje, że nowy system umożliwi składanie wniosku online wraz z dołączeniem pliku zawierającego wymagane dokumenty, podobnie sama aplikacja powinna dodatkowo umożliwić np. dołączenie zdjęcia z galerii telefonu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że są to wstępne oczekiwania. Spółka zastrzegła sobie prawo do rezygnacji z części zapisów w przedmiocie integracji z danym podmiotem, wszystko zostanie uszczegółowione z wykonawcą na etapie analizy.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (16)

seba2000seba2000

28 14

aplikacja ma na celu śledzenie użytkownika .. a komunikacja autobusowa to powinna obniżyć ceny za bilety , obniżek to wogule nie ma w handlu. podnosi się cenę i się czeka, jak nie idzie to się obniża proste jak budowa cepa ? 16:36, 27.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AntycepAntycep

6 22

Sam cepem jesteś.
Przeczytaj że zrozumieniem.
Idea karty mieszkańca to super sprawa. 17:50, 27.10.2019


KostroKostro

2 2

W ogóle poprawną pisownia 06:59, 28.10.2019


anty anty cepanty anty cep

23 0

Ludzie się ocieszą bo promocja eh.....
Zacznij myśleć, inwigilacja i dane osobowe to złoto 21-go wieku, a przez takie aplikację znając "włodarzy" tego kraju i miasta to tylko kwestia czasu aż coś wycieknie.
18:30, 27.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

myslacymyslacy

25 7

Jak obnizki to dla wszystkich, bo trujemy się na potege przez ORLEN, powinniśmy mieć ogrzewanie za darmo bo i tak ptrodukuja ciepło kosztem naszego zdrowia a komiunikacja powinna byc rekompensatą za strate zdrowia a więcej? wiadomo darmowe leczenie, bo to i tak skutki Orlenowsiego syfu? coś ktoś doda? 18:35, 27.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOSADMOSAD

17 0

Pegasus wersja dla ubogich 19:09, 27.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

9 11

Dla POwiatów jakie znizki tam orlen również truje a MPK najdroższe 19:54, 27.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Ado A

12 1

Zniżki dla płocczan oznaczają, że pokryje *%#)!& Miasta Płocka. Dlatego będą to zniżki dla mieszkańców Płocka. Jeśli inni chcą z tego korzystać - niech się zwrócą do swoich gmin lub powiatów. 08:59, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MicMic

7 5

Do powyższych inwigilowanych: czapeczki z folii spożywczej już sobie zrobiliście? xD 09:32, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VINIETYVINIETY

14 3

Dajcie do aplikacji viniety dla WPL, WSE, WGS i CLI coby odkorkować ronda i ulice w mieście. 11:17, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adiadi

13 2

W sumie nic specjalnego. Mieszkańcy Płocka powinni korzystać z ciekawszych bonusów aby mieszkańcy ościennych miejscowości chcieli aby ich wieś dołączyła do Płocka. Tym samym zwiększylibyśmy terytorium miasta i liczbę ludności co spowodowałoby, że władza centralna może zauważyłaby, że jak na tak duże miasto skomunikowani jesteśmy fatalnie z resztą kraju 11:52, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

8 3

to inwigilacja, powiedział klient z kartą biedronki albo aplikacja lidla bo taniej XD 13:54, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ciągłę tematyciągłę tematy

9 0

zastępcze, a pracy w POcku nie ma, ludzie szukający ją wyjeżdżają za nią z miasta.
Niestety, to nie dotyczy już tylko problem młodych. Ludność miasta kurczy się, a Dent nadal inwestuje w kolejne imprezy i zaciąga kolejne kredyty. 14:46, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TesTes

9 0

Oby w aplikacji byl darmowy bilet do stolicy. 18:07, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

totalna bzduratotalna bzdura

1 0

rodem z PO 17:58, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pkniepknie

0 0

wyśledzą gdzie się ludziska samochodami zjeżdżają i dostawią parkomatów 18:27, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA