Zamknij
REKLAMA

Zbudują makietę fragmentu miasta. Zapraszają na warsztaty

10:51, 04.10.2019 | K.B
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, Pixabay
REKLAMA

Czym są zabytki, co oznacza pojęcie "konserwacja zabytków", na czym polega praca konserwatora zabytków, a także co się kryje pod takimi hasłami, jak rewitalizacja i ochrona dziedzictwa -  m.in. tym zagadnieniom poświęcono cykl warsztatów architektonicznych.

Zbudują makietę historycznego obiektu, wspólnie stworzą kolaż przedstawiający np. elewację zabytkowego obiektu, bazując na zdjęciach, a także na podstawie architektonicznych detali będą zgadywać o które budynki chodzi, omawiać ich dawne i obecne funkcje. Wzbogacą się również o wiedzę czym jest portal, gzyms kordonowy lub tympanon. Zapoznają się z archiwalnymi zdjęciami Płocka. Wszystko w ramach warsztatów, które poprowadzi architekt Maria Siodłak. Najstarszych uczestników warsztatów czeka trudniejsze zadanie - zbudowanie makiety całego fragmentu miasta z odtworzeniem najważniejszych zabytkowych budynków w Płocku.

Zabytki są lokalnymi skarbami, świadectwami materialnej historii, o które trzeba pieczołowicie dbać. Płock to dawna stolica Polski, o jego dziejach napisano sporo książek, tym bardziej warto się dowiedzieć nieco więcej o jego zabytkach. Celem warsztatów zajęć jest upowszechnienie wiedzy o tych najważniejszych pod względem historycznym obiektach w Płocku, rozwijanie świadomości przestrzeni, kształtowani rozumienia i docenienie dziedzictwa i tradycji historycznych oraz architektonicznych.

W pierwszych warsztatach uczestniczyły dzieci ze świetlic miejskich i środowiskowych z obszaru Starego Miasta, w kolejnych - w dniach 5 i 12 października - mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 11 lat, z kolei w dniach 19 i 26 października zapraszają młodych ludzi w wieku od 12 do 15 lat. Warsztaty odbywają się w Przetworni przy ul. Synagogalnej 4 za każdym razem w godz. 13.00 - 15.00. Zapisy możliwe pod numerem telefonu: 735 201 106. Dla każdego będzie zapewniony słodki poczęstunek.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Revita, zajęcia współfinansuje Mazowiecki Konserwator Zabytków. Uczestnictwo jest bezpłatne. Szczegóły dostępne na stronie tumskanova.pl oraz profilu Starówka Płock na Facebooku.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA