Zamknij
REKLAMA

Ścięła włosy, aby pomóc dzieciom po chemioterapii

15:59, 18.09.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP w Sierpcu

Kolejne kosmyki jej włosów opadały na posadzkę. Wszystkie zebrano w szczytnym celu - dla dzieci, które walczą o życie. Po chemioterapii lub po operacji często tracą swoje włosy i potrzebują peruki, aby móc wyglądać jak rówieśnicy. Czasem otrzymanie takiej peruki na miarę to spełnienie marzenia. Wszystko dzięki włosom oddanym w geście przyjaźni i zrozumienia.

Na obcięcie włosów zdecydowała się st. sierż. Aleksandra Szarwińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Policjantka pełni służbę od 6 lat, oficerem prasowym została kilkanaście miesięcy temu.

W swojej pracy zajmuje się różnymi tematami, można ją także zobaczyć na spotkaniach z dziećmi, seniorami czy też w czasie akcji promujących bezpieczne zachowania wśród kierowców. Od kilka lat jest honorowym krwiodawcą i regularnie oddaje krew. W tym przypadku postanowiła ściąć kilkadziesiąt centymetrów swoich włosów, aby oddać je na rzecz Fundacji Przyjaźń WeGirls, która pomaga dzieciom chorym oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu dzieci.

Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach. Fundacja od kilku lat prowadzi akcję pod hasłem #GestPrzyjazni. Dzięki darczyńcom zbiera włosy. Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów oddanych w geście przyjaźni i zrozumienia. Na powstałe peruki na miarę mają szansę młode osoby do 18 roku życia, które utraciły włosy z powodu leczenia onkologicznego, radioterapii lub schorzenia alopecia areata (łysienia plackowatego). Każde zgłoszenie rozpatrują indywidualnie. Peruki przekazywane są dla potrzebujących dzieci w formie darowizny.

Włosy można ściąć samemu lub udać się do jednego z salonu wspierającego Fundację (jeden jest w Płocku, tu można znaleźć więcej informacji). Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji, to 25 cm.

Fot. KPP w Sierpcu

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JózefJózef

9 3

Brawo Pani Aleksandro. Super inicjatywa. Przy okazji zmiany fryzury zyskała Pani również sławę. 18:34, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EE

2 16

Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25 19:15, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ojciec pi stacje Ojciec pi stacje

3 1

Wielkie dzieki pani Aleksandro takich ludzi którzy chcą i pomagają jest coraz więcej. Pamiętam jak moja córeczka chorował na białaczkę i po pierwszej chemii zaczely wypada włoski dla malej to było straszne. Ale i tak dzielnie to zniosla wielki szacun. W nowej fryzurze też jest do twarzy 22:34, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lena, Lena,

0 1

Bravo Ola 19:21, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone