Zamknij
REKLAMA

Kenijczycy i Ukraińcy pobiegną po obwodnicy. Nagrody? Tajne

14:34, 11.09.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik

Już w najbliższą niedzielę około 600 osób wystartuje w Półmaratonie Dwóch Mostów. Zapisy kończą się o północy ze środy na czwartek. Faworytami będą zawodnicy z Kenii i Ukrainy. Wysokość nagród finansowych jest tajna.

To już ósma edycja imprezy. Tym razem trasa nie będzie wiodła płockimi mostami, taką decyzję wymusiły liczne remonty na ulicach, a przede wszystkim na tzw. starym moście. Półmaraton 2019 wiódł będzie częściowo obwodnicą Płocka i wiaduktami na niej. Trasa biegu głównego rozpoczyna się przy Orlen Arenie, biegnie przez ul. Łukasiewicza, Długą, do wiaduktu Bielska, powrót do ul. Długiej, ul. Kobiałka. Po dwóch pętlach biegacze znów skierują się w okolicę hali.

- Tegoroczna propozycja także jest bardzo atrakcyjna, trasa sprzyja uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników, może rekordów życiowych - podkreśla Konrad Kowal, dyrektor imprezy, kierownik działu marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku. - Trasa ma atest, jest wyłącznie asfaltowa z długim finiszem z górki. 

Start i metę oraz całe miasteczko dla biegaczy zorganizowano przy Orlen Arenie. O godz. 8.30 z ul. 7 Czerwca 1991 r. ruszą zarówno rywalizujący w półmaratonie, czyli na dystansie 21,0975 km, jak i krótszego biegu towarzyszącego na 5,250 km. Na razie na liście w biegu dłuższym jest niespełna 500 osób, a w towarzyszącym - około 130. 

Co roku atrakcją jest udział w imprezie gości zagranicznych. W niedzielę o nagrody finansowe i rzeczowe, rywalizować będzie m.in. dziewiątka Kenijczyków, czwórka sportowców z Ukrainy oraz Holender. Ile można wygrać? To tajemnica, organizatorzy nie podają stawek. Przed rokiem za pierwsze miejsce w kategorii open zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet było to 2100 zł, za drugie - 1500 zł, a za trzecie - 1000 zł. 

Jak w niemal każdym długim biegu w naszym kraju faworytami będą zawodnicy z Afryki. Ale zdecydowana większość uczestników imprezy to amatorzy, będzie m.in. kategoria "najlepszy płocczanin". W pakiecie startowym wszyscy otrzymają m.in. okolicznościową koszulkę oraz medal. 

Warto wybrać się w niedzielny poranek na Półmaraton Dwóch Mostów, gdyż przy Orlen Arenie będą także atrakcje dla widzów, muzyka, zabawy dla dzieci, dmuchańce. 

- Jak zawsze przy okazji takiej imprezy będą czasowe zamknięcia ulic, którymi poruszać się będą sportowcy, ale wyłączenia w ruchu nie będą zbyt dużym utrudnieniem dla kierowców - zaznacza Konrad Kowal. - To niedziela, ruch jest niewielki, a pracownicy Orlenu kończą i rozpoczynają zmiany w innych godzinach. 

Co ciekawe, organizatorzy, czyli MOSiR, ratusz i POKiS, dopuszczają możliwość kontroli antydopingowej (w tym EPO), której mogą zostać poddani zdobywcy trzech czołowych lokat.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

POck nadalPOck nadal

5 13

Kipi Bogatwem, na wszystko jest, tylko nie na to co potrzeba. Zero pracy w mieście, a ten wymyśla kolejne kosztowne szopki. Zamiast Przeznaczyć takie pieniądze na jakąś pomoc dla Plocczan, bogaty POck finsnsowal będzie zagranicznych sportowców. Mamy tyle pieniędzy, że stać nas na to???16:15, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChudypachłekChudypachłek

7 1

Troche to zatracilo sportowy charakter..wszak na takich imprezach zwykle startuja grupy zawodowcow..nastawionych na zarobek.Aby miało to sens i dawalo radoche wszystkim. warunek powinien byc jeden.Wylacznie amatorzy.....a tak ...dupa.Wiadomo kto wygra .i po zabawie 16:50, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a a

3 5

to w POcku jest obwodnica?
Hmm... widziałem wiele obwodnic, więc może stąd to zaskoczenie. 19:43, 11.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PP

3 3

Doucz się a potem się wypowiadaj.
http://siskom.waw.pl/obwodnice.htm
Obwodnica jest to droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego
i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.
Generalnie obwodnice dzielą się na 3 rodzaje:

śródmiejskie, takie jak np. Trasa Łazienkowska, czy Al. Prymasa Tysiąclecia, które omijają śródmieście,
miejskie, takie jak Trasa AK, Południowa Obwodnica Warszawy, Wschodnia Obwodnica Warszawy, które przechodzą przez dzielnice na obrzeżach miasta i służą do sprawnego ruchu międzydzielnicowego i aglomeracyjnego,
pozamiejskie, przechodzące poza miejską aglomeracją i służące dla tranzytu dalekobieżnego.
20:05, 11.09.2019


a może a może

3 2

pobiegać po lesie i świeże powietrze powdychać a nie na siłę promować swoje hobby 22:09, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone