Zamknij
REKLAMA

Tragiczny finał libacji alkoholowej. Mężczyźnie grozi dożywocie

13:01, 05.08.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, fot. Depositphotos

Śmiercią 62-letniego mężczyzny zakończyła się zakrapiana impreza w jednej z podpłockich miejscowości. Policjanci zabezpieczyli dowody, które pozwoliły postawić 62-letniemu kompanowi libacji zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku za zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć. Podejrzanemu grozi dożywotnie pozbawienie wolności. 

Tragedia rozegrała się w jednej z niewielkich miejscowości na terenie powiatu płockiego. Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia w piątkowy wieczór. 

- W jednym z pomieszczeń domu policjanci znaleźli ciało mężczyzny oraz zastali właściciela posesji - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa płockiej policji. - Mundurowi już na wstępie stwierdzili, że do śmierci 62-latka mogły przyczynić się inne osoby.   

Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono dowody. Policjanci zatrzymali też właściciela posesji, który po wytrzeźwieniu został przesłuchany. 

- W trackie przesłuchania zatrzymany zasłaniał się niepamięcią spowodowaną upojeniem alkoholowym. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencją była śmierć - informuje Lewandowska. 

Prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Płocku z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. W niedzielę sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższe trzy miesiące 62-latek spędzi w areszcie.

Zgodnie z art. 156 kodeksu karnego, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć, grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

niech wpłaci niech wpłaci

14 4

na Caritas 5 PLN to go wypuszczą,...widziałem w TVP, ze tak się teraz robi? 03:18, 06.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

8 0

to zależy czy leciał po flaszkę sam czy z rodziną bo może wystarczy przepraszam :) 07:33, 06.08.2019


M@£@M@£@

0 0

Człowiek człowiekowi wilkiem... Zamiast pomóc i wezwać pogotowie, to jeszcze wzięli i go dobili... Kluczem, który w późniejszym czasie został znaleziony w studni... Wstyd... Sumienie będzie gryzło do końca życia ... Proponuję Odrazu dożywotni wyrok, bo tu innego niewidze... 20:11, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone