Zamknij
REKLAMA

Dom przyszłości i pokój marzeń. Pobudzą dziecięcą wyobraźnię podczas warsztatów

11:56, 22.07.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Od lewej - zdjęcie poglądowe / pixabay, od prawej - fot. Krzysztof Kaźmierczak

Jak sobie wyobrażają dom przyszłości albo pokój swoich marzeń, jaki jest ich wymarzony plac zabaw? Uczestnicy będą rysowali bądź budowali makiety obiektów, które spełniłby ich dziecięce oczekiwania. A do tego spora porcja wiedzy podana w formie zabawy.

Jeśli macie dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które lubią zabawy manualne i zastanawiacie się, jak wypełnić im czas w wakacje, chcecie, aby zyskały wiedzę o swoim najbliższym otoczeniu, to koniecznie zapiszcie je na warsztaty architektoniczne! Przez sześć dni w Przetworni będą odbywały się zajęcia rozwijające twórcze myślenie i pobudzające wyobraźnię.

Fundacja Revita, ta sama, która organizuje cotygodniowe spektakle dla dzieci „KultuRynek”, kino pod chmurką i potańcówki, w tym roku postanowiła poszerzyć ofertę o bezpłatne warsztaty dla dzieci. Celem organizowanych zajęć jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą je przestrzeń zarówno w skali mikro, jak i makro. Prowadzone są w formie zabawy i służą zapoznaniu się dzieci z pojęciami związanymi z miastem, domem i jego najbliższym otoczeniem oraz zbudowaniu świadomości, w jaki sposób można wpłynąć na to otoczenie.

Warsztaty odbywać się będą przez 6 dni:

- w dniach 24,25 i 26 lipca w godzinach 11.00 – 14.00

- w dniach 29,30 i 31 lipca również w godzinach 11.00 – 14.00.

Jest też możliwość przyprowadzenia dziecka na wybrane zajęcia. Nie trzeba przynosić ze sobą żadnych przyborów czy materiałów plastycznych.

Warsztaty poprowadzi architekt Marta Siodłak. Odbędą się w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia w Płocku przy ul. Synagogalnej 4. Na wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach czekać będzie słodki poczęstunek. Więcej informacji na temat warsztatów można uzyskać telefonicznie (24 367 68 40). Dzwoniąc pod ten sam numer można również zgłosić udział swojego dziecka w warsztatach. Nadal są wolne miejsca.

Informacje o warsztatach architektonicznych są zawarte również na profilu FB Starówka Płock oraz stronie www.tumskanova.pl.

Warsztaty finansowane są ze środków Miasta Płocka.

Fot. Materiały Fundacji Revita

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Mój nickMój nick

4 7

Czy podczas warsztatów będą przemycane treści zalecane przez WHO dotyczące wychowania seksualnego dzieci od najmłodszych lat? Może nasz "patronuję tęczowemu marszowi" prezydent chciałby się wypowiedzieć? Wszak fundacja Revita ciągnie kasiorę z urzędu miasta w postaci grantów. 13:56, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone