Zamknij
REKLAMA

Atrakcje nie tylko na wodzie. Regaty w Nowym Duninowie [FOTO]

10:09, 14.07.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Krzysztof Kaźmierczak

W sobotę w Nowym Duninowie odbyła się jedna z największych imprez żeglarskich w regionie. Najważniejsze były regaty, ale organizatorzy zadbali także o ciekawe propozycje na lądzie.

Regaty w Nowym Duninowie mają już sporą tradycję. 13 lipca już po raz 24. rywalizowano o puchar wójta tej gminy, po raz 19. o puchar starosty płockiego oraz 17. raz o puchar marszałka województwa mazowieckiego. Żeglarze, a było ponad 50 załóg, walczyli w pięciu kategoriach  w trzech wyścigach.

Wisłą z pasażerami popłynęła także „Marianna”, czyli dwupokładowy statek Żeglugi Płockiej, mieszczący 150 osób. Na lądzie było sporo atrakcji, w tym także dla najmłodszych uczestników imprezy, m.in. zjeżdżalnie, konkursy, występy artystyczne. 

Duża impreza zawsze przyciąga polityków, a że wybory już jesienią, w Nowym Duninowie zjawili się politycy z różnych opcji. Tradycyjnie już gościom regat zaprezentowali się motocykliści. Był też pokaz związany z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, przygotowany przez płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Regaty były doskonałą okazją do zrobienia ciekawego zdjęcia w czwartej edycji konkursu Płockiego Okręgowego Związku Żeglarskiego „Żeglarski Duninów”. Zgłoszenia trwają do końca września.

Skoro regaty, to nie mogło zabraknąć szant. Wieczorem można było posłuchać także piosenek cygańskich, a gwiazdą wieczoru był zespół Defis. Barwną imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

REKLAMA
(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

FajFaj

3 0

Nie rozumiem czemu na takich imprezach pokazują i promują się politycy. Czy organizują to za własne pieniądze? 00:00, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do fajDo faj

3 0

Niektórym z nich pozostało tylko trzymać parasole xd 14:54, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolitycyPolitycy

0 0

spedzają towarzysko czas i jeszcze kaske za to ogarna. Nic z własnej nieprzymuszonej woli wszak wybory tuz tuz. Aktywni na zdjęciach i portalach xd 23:07, 15.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone