Zamknij
REKLAMA

Tężnia w centrum miasta, mobilne studio koncertowo-nagraniowe, plac zabaw...

15:30, 10.07.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik

... w każdym narożniku Starego Rynku - to tylko kilka propozycji, które wpłynęły w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Projekty można zgłaszać do 31 lipca.

Wstępnie poznaliśmy osiem projektów. Kolejne mogą wpływać do końca lipca. Dopiero po weryfikacji poznamy pełną listę tych projektów, na które będzie można oddać głos między 7 a 20 października.

Na razie przy dwóch projektach osiedlowych dotyczących Starego Miasta pojawia się hasło "rewitalizacja" - te dotyczą pl. 13 Straconych (postawienie tablic, remont zewnętrznego poszycia ściany pomnika) oraz pl. Edwarda Jurgensa wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Nowowiejskiego. W przypadku tego drugiego projektu opis jest następujący:

- Modernizacja placu Jurgensa usytuowanego w obrębie ul. Bielskiej, Ostatniej i Okrzei. Mimo, iż jest to jedno z ważniejszych miejsc naszego miasta, często odwiedzane przez turystów i wykorzystywane przez okolicznych mieszkańców, to z całą pewnością nie może być jego wizytówką. Rewitalizacja tej nieco zapomnianej części Starego Miasta z pewnością przyniosłaby wiele korzyści okolicznym mieszkańcom, seniorom, którzy często odpoczywają na ławeczkach, rodzinom z dziećmi, które tu przebywają, a naprawa chodnika sprawiłaby miłą niespodziankę młodzieży, która tą właśnie drogą zmierza do swoich szkół.

Do osiedla Stare Miasto odnoszą się również dwa inne projekty, w tym staromiejski system kontroli dostępu do deptaków dla pojazdów "Pieszy bezpieczny na deptaku". Padła propozycja utworzenia systemu "zdalnie sterowanych wysuwanych słupków na deptakach ograniczających ruch kołowy dla samochodów osobowych na płockiej starówce". A gdyby tak stworzyć w każdym narożniku Starego Rynku place zabaw, każdy o innym profilu i dla różnych grup wiekowych? Także taką wizję poddano pod rozważenie w tej edycji budżetu obywatelskiego.

Nie oddalając się zbyt daleko od starówki, mamy kolejną lokalizację istotną dla jednego ze zgłoszonych projektów - to teren "parku przy pl. Obrońców Warszawy" (niestety jak dotąd pomysłodawca nie doprecyzował tego zapisu). Zgłoszono propozycję ustawienia tam tężni solankowej. A jak się dziś dowiedzieliśmy zostanie zgłoszony osobny projekt, tym razem ogólnomiejski, na ustawienie dwóch tężni solankowych - jednej na Podolszycach Południe (teren parku Brzozowego) i drugiej na terenie Radziwia (do wyboru trzy lokalizacje: pl. Teligi, pl. Gromadzki bądź teren wskazany przez Urząd Miasta Płocka).

Wśród pozostałych projektów osiedlowych mamy parking między ul. Miodową, Słodową 1 i Ośrodkiem Wychowawczym (osiedle Miodowa), a także projekt "Szkoła na 6" (osiedle Wyszogrodzka): - Celem projektu jest wieloaspektowe wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, rozwijanie kompetencji osobistych, komunikacyjnych i społecznych, które pozwolą na przyszłe w miarę samodzielne, godne i wartościowe życie w dorosłości. Celem jest także przełamywanie barier społecznych poprzez włączenie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i umożliwienie im uczestnictwa w zajęciach kulturalnych, oświatowych, sportowych poprzez organizowanie lokalnych imprez - czytamy w zamieszczonym opisie.

Jak dotąd wpłynął jeden projekt ogólnomiejski "Studio-Bus", w ramach którego przewidziano stworzenie mobilnego studia koncertowo-nagraniowego przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku wspierającego rozwój artystyczny oraz rozwijającego aktywność koncertową zarówno uczniów szkół, jak również płocczan.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

utopiautopia

28 9

Co to za miasto, co to za gospodarz, ciągłe inwestycje w zabawę i imprezy w mieście, w którym nie ma w ogóle nowych miejsc pracy, wykluczając zwykły wyzysk, przy niechcianych pracach po kilkanaście godzin dziennie!
Ja rozumiem gdyby chodziło o Wawę, Poznań, Wrocław czy Kraków, ale nie przy takim bezrobociu w Płocku!
Zero inwestycji w nowe miejsca pracy, stąd ten sznur migracji za pracą do innych miast!
16:33, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak pAN Jak pAN

16 7

taki kram!!!! 16:36, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a kiedy będą:a kiedy będą:

23 3

- toalety miejskie, ale nie TOI TOIe, ale takie samoczyszczące się, aby ludzie nie *%#)!& w krzakach i nie szczali pod parkanami?

- darmowe osiedlowe podziemne parkingi...? 16:45, 10.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZazZaz

11 3

Jaki problem. Przygotuj projekt, zgłoś. Na tym to polega. Jedni chcą plac zabaw a Ty Toi toi. Tylko że oni zgłosili swój projekt, a Ty narzekasz i piszesz komentarze. 18:14, 10.07.2019


TeznieTeznie

13 5

W parku północnym na Podolszycach zrobić z dala od spalin samochodowych 17:56, 10.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tewitewi

5 0

Z dala od spalin? Przecież obok PP powstaje kolejne blokowisko... 12:16, 11.07.2019


do zazdo zaz

17 3

projekt miejskich STAŁYCH szaletów a nie TOI Toi oraz OGÓLNODOSTĘPNYCH PODZIEMNYCH OSIEDLOWYCH PARKINGÓW powinien być realizowany w ramach polityki prospołecznej miasta a nie OBYWATELSKICH PIENIĘDZY!
Taka jest różnica MALKONTENCIE? ... bo to wcale nie jest narzekanie,... a komentarze mogę pisać bo po to jest miejsce: "DODAJ KOMENTARZ"...? 19:00, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4 tężnie4 tężnie

16 1

na Starym Rynku powinny w cuglach wygrać konkurs na NAJGŁUPSZY POMYSŁ w Budżecie Obywatelskim. 21:11, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PuockPuock

3 0

I tak wygra remont jakieś szkoły lub inny projekt dla szkół, mimo że jest na to osobny budżet. 10:32, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

idiociidioci

0 0

bo jak inaczej 11:25, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone