Zamknij
REKLAMA

Wakacje w Płocku na wesoło. Ponad milion złotych na projekty

18:29, 18.06.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik

Wydane ponad pół miliona złotych, niemal 10 tys. uczestników poszczególnych projektów. Kolejne, bardzo różnorodne już niebawem, aby latem w Płocku było wesoło. Nowe propozycje dla płocczan przedstawiono gościom w nowej siedzibie Fundacji "Fundusz Grantowy dla Płocka". A skoro nowa siedziba, to i prezentów zabraknąć nie mogło.

Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" stanowi płaszczyznę wspólnych działań miasta Płock, PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins. Tym bardziej we wtorek w nowej siedzibie przy ul. Kościuszki zjawiło się sporo gości przy okazji złożenia gratulacji wszystkim osobom, których projekty zostaną sfinansowane w ramach konkursu "Wakacje 2019 w Płocku na wesoło". Co roku, począwszy od 2012 r., kolejne projekty dla płocczan mogą liczyć na finansowe wsparcie. W dotychczasowych sześciu edycjach konkursu dofinansowano 43 projekty na łączną kwotą prawie 515 tys. zł. Wzięło w nich udział blisko 10 tys. mieszkańców Płocka.

Zainteresowanie konkursem jest na tyle duże, że władze Funduszu zdecydowały o zwiększeniu budżetu. Tegoroczna pula przekroczyła 100 tys. zł. Wpływ na taką decyzję miały również same projekty, które uznano za ciekawą ofertę dla osób pozostających latem w Płocku. Dzięki temu ponad 620 młodych płocczan będzie mogło spędzić bezpłatnie tegoroczne wakacje na wesoło.

- Staraliśmy się stworzyć taką ofertę dla dzieci, aby ta była różnorodna - wyjaśniała Wioletta Kulpa z PKN Orlen, zasiadająca również w radzie Fundacji. - Widzieliśmy przy poprzednich edycjach bardzo duże zainteresowanie wieloma projektami, stąd kontynuacja. Dziękuję również za te nowe pomysły, które będą zrealizowane z myślą o dzieciach w ramach Funduszu Grantowego dla Płocka.

Reprezentująca Basell Orlen Polyolefins, Agnieszka Rejnowicz - również z rady Fundacji - dodawała, że oprócz letnich projektów, Fundusz Grantowy dla Płocka regularnie realizuje wiele innych w ciągu roku.

- Z roku na rok projekty wakacyjne cieszą się coraz większą popularnością, dlatego my z otwartym sercem i kieszeniami wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. W tegoroczne wakacje zaproponujemy szeroki wachlarz propozycji począwszy od kultury po sport.

Zanim jednak wręczono symboliczne czeki, nawiązano do nowej siedziby. Z niewielkiego metrażu - raptem 20 metrów kwadratowych przy ul. Misjonarskiej - przeprowadzili się do budynku przy ul. Kościuszki 8 (na parterze mieści się siedziba Okręgowej Izby Lekarskiej). Wszystko wygląda jak dwupoziomowe mieszkanie. Dolną część tworzą pomieszczenia administracyjne, w tym jedna większa sala, z kolei górna stała się dziecięcą przestrzenią do zabaw.

- Nadszedł moment, kiedy uznaliśmy, że Fundusz w dotychczasowych warunkach nie może rozwijać się dalej - podkreślała Marzena Kapuścińska z zarządu Fundacji. - Skierowaliśmy się do prezydenta Płocka i prezesa Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Mirosława Kłobukowskiego. Dzięki wspólnym staraniom, jako Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka, uzyskaliśmy akceptację i mogliśmy przenieść się tutaj, co jest dla mnie zwieńczeniem marzeń osobisto-zawodowych. Od dawna marzyłam o zapleczu dla naszych streetworkerów, aby mogli tu przyjść, przyprowadzić dzieci, poczytać książkę czy odrobić z nimi lekcje. Dziękuję z tego miejsca wszystkim: gminie miasto Płock, PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins za zaangażowanie finansowe, rzeczowe, osobiste, co pozwoli nam rozwijać nasze pomysły i kolejne projekty, czuć się w tym miejscu komfortowo.

Wręczała podziękowania wszystkim trzem fundatorom.

Włodarz miasta stwierdził, że warunki w nowej siedzibie stworzone dla dzieci i młodzieży są "imponujące". Jak dopowiadał, to element rewitalizacji społecznej starówki. Wręczył prezent w postaci obrazu z panoramą miasta.

- A tu jest taki symboliczny klucz. Mam nadzieję, że nie zabraknie energii i pomysłów do działań na rzecz społeczności miasta Płocka.

Granty

Tym razem Fundacja wesprze m.in. cykliczne zajęcia z zakresu astronomii, żeglarstwa, rękodzieła, jak też regularne półkolonie z programem kulturalnym czy sportowo - rekreacyjnym. Nabór dzieci do udziału w poszczególnych projektach będzie prowadzony przez wyłonione w konkursie
organizacje i rozpocznie się w najbliższych dniach. Szczegółowe informacje na temat projektów i kontakt do organizatorów zamieszczone zostaną na stronie www.fundusz-grantowy.pl.

W tym roku w konkursie ?Wakacje 2019 w Płocku na wesoło? zostały dofinansowanie projekty:
1. Stowarzyszenie Człowiek Kultura
NoveLato w Płocku 2019
Półkolonie (5 dni x 3 turnusy) w NoveKino Przedwiośnie. Program półkolonii przewiduje seanse w kinie, spektakle teatralne, zwiedzanie ZOO i żywe lekcje historii w Muzeum Diecezjalnym w Płocku.
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 ? 10 lat
2. Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w Płocku
Wakacyjny BOOKiet przygód
Cztery imprezy plenerowe: w lipcu - "Lato lubi zabawę" - rodzinny piknik w Radziwiu; "Noc przygód z Krzysztofem Petkiem" w ogrodzie Książnicy Płockiej; warsztaty teatralne w ogrodzie biblioteki Chotomek "Teatr Form Wielu" pt. "I ty możesz zostać aktorem", natomiast w sierpniu - piknik literacki na osiedlu Tysiąclecie pt. "Kolorowych mórz mozaika", osiedle Podolszyce Północ - Wirtualna Podróż Marzeń "Egzotyczna wyprawa na Kubę". Dodatkowo warsztaty z egzotycznymi zwierzętami z klubu "Zwierzakoluby" dla dzieci.
Grupa odbiorców: wszyscy mieszkańcy Płocka
3. Płocka Akademia Rękodzieła
Twórcze Indiańskie Wakacje
20 warsztatów rękodzielniczych (10 warsztatów w tygodniu) 1: Obróbka drewna; 2: Ceramika; 3: Makrama; 4: Filcowanie; 5: Szycie elementów stroju indiańskiego
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 ? 12 lat
4. Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku
Niebo Nad Małachowianką
Warsztaty jednodniowe: 5 dni x 2 warsztaty dziennie - warsztaty astronomiczne i meteorologiczne w obserwatorium astronomicznym Małachowianki
Grupa odbiorców: młodzież w wieku 13 ? 16 lat
5. Płocki Okręgowy Związek Żeglarski
Samuraje pod Żaglami
Jednodniowe warsztaty x 3 dni w tygodniu (6 spotkań) - zajęcia z żeglarstwa i aikido
Grupa odbiorców: dzieci i młodzież w wieku 6 -15 lat
6. Master Kids Płock
Piłkarskie wakacje z Master Kids
Półkolonie 6-dniowe. Program przewiduje zajęcia sportowe, promowanie zdrowego trybu życia z zajęciami dodatkowymi (ZOO Płock, zajęcia w parku linowym, basen)
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 7 -12 lat
7. Stowarzyszenie Kulturka
Pływaj i tańcz! Aktywne lato z elementami rehabilitacji
Półkolonie (2 turnusy), 4 grupy (po 2 grupy wiekowe w tygodniu). W ramach półkolonii odbędą się zajęcia taneczne oraz rekreacyjno-sportowe m. in. na basenie oraz w zakresie integracji sensorycznej i rehabilitacji
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 ? 10 lat i młodzież 11 ? 16 lat

O terminach zgłoszeń do każdego z powyższych projektów Fundacja będzie informowała na stronie internetowej oraz na profilu społecznościowym.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

PISLAMISTAPISLAMISTA

4 6

Oj jaka szkoda, że nasza pani Wioletta, to zawsze w drugim rzędzie, albo gdzieś z boku 😭 23:02, 18.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie Pytanie

7 4

Czy dziecko działacza PISu też ma szans e wziąć udział w koloniach? Czy mam nie składać papierów bo bez sensu ? 23:08, 18.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WioletkaWioletka

5 10

Z okazji urodzin prezesa Jarosława:
Łubu dubu, łubu dubu,
niech nam zyje,prezes naszego klubu,niech żyje nam.
👍 23:59, 18.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

maślakmaślak

2 0

Puknij się w czerep! 14:31, 20.06.2019


500 tys500 tys

6 3

czyli pół miliona

515 tys to już prawie milion? propaganda sukcesu ...cyrk na kółkach? 03:01, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to można uśmiechać sto można uśmiechać s

7 0

na jednym zdjęciu po+pis? 03:02, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytankopytanko

4 3

Zgadnijcie, który będzie Kubica ? 03:06, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bialy ajfonBialy ajfon

2 5

Nadchodzi nieunikniona katastrofa gospodarcza, podatki pojda w gore po jesieni ze nikt mlody tu nie zostanie, bo beda musieli placic bardzo wysokie podatki zeby utrzymac seniorow i 5 kaczynskiego.Juz widac wymiane ludnosci, wymagany jezyk bangladeski albo ukrainski zeby znalesc prace to norma, tyle ze oni tez nie beda tutaj siedziec i placic na to wszystko.Wiecej ludzi wyjedzie = wieksze podatki beda placic ci co zostali zeby to wszystko utrzymywac.Jedynym ratunkiem jest podniesienie wieku emerytalnego do 80 - 85 lat albo mlodzi musza sie jak najszybciej bogadzic, nalezy obnizyc podatki i zderegulowac gospodarke.Sami sobie odpowiedzcie czy jest jescze nadzieja 09:33, 19.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SrajfonSrajfon

0 1

Mówił Ci ktoś, że jesteś umysłową amebą i analfabetą przy okazji? 16:27, 19.06.2019


po opisie po opisie

0 3

widać kto zarobi na tych projektach , no bo przecież to nie jest działalność społeczna . dla dzieciaków fiku miku , *%#)!& a kasa do kieszeni 16:30, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kartofel 5 zł +kartofel 5 zł +

4 2

Gęby uśmiechnięte, więc nic nie robić...tylko się bzykać, jak w piosence !Pan Bóg spuści mannę z Nieba dla Polaków....już to widzę, jak manna leci. Jak manny zabraknie, zostaną się krakersy, czipsy i ciasteczka z marketów ! Audi, BMW i Vieśwageny niedawno kupione za 500+ jako tako wyglądajom, ale z góry ! Na dole korozji więcej, niż rzepaku na polu ! 22:10, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 stolarz dżepetto stolarz dżepetto

5 1

Ponad milion mają na glupoty. A ja, 63 lata ( starsi mają gorzej) za rok dostanę się do lekarza specjalisty...bo takie są realne kolejki, jak za meblami w PRL. Tam były meble...dzisiaj są ludzie !Gdzie ten dobrobyt nagłaśniany w mediach ? 22:32, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

rostrost

1 0

Podjechałem wczoraj pod Biedronkę, gdzie było około 100 aut zaparkowanych, aut znanych marek.No, faktycznie ! 500+ poszło się *%#)!& !Karoseria jako taka, ale progi i poniżej ? Rdza się sypie do n-tej potęgi !Handlarze samochodowi zrobili z rolników zwykłych ciuli !Kiedy Ci w Sejmie odprawią modły za powrót rozumu do głowy ? 12:37, 20.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PppPpp

1 0

W Płocku i bez tych funduszy jest wesoło. 20:36, 20.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone