Zamknij
REKLAMA

Upał na razie nie odpuszcza. Wyższe temperatury nawet nocą

14:52, 11.06.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, pixabay

Wydano ostrzeżenie dla województwa mazowieckiego, w tym dla powiatu płockiego i miasta Płocka. Wysoka temperatura, która już teraz daje niektórym się we znaki, sprawi, że będziemy szukać w szafach najcieńszych, najbardziej przewiewnych ubrań. Jedno jest pewne, zacierają ręce producenci lodów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje upał do czwartku, 13 czerwca. Maksymalna temperatura wyniesie od 30 do 32°C, natomiast w nocy będzie wahała się od 17 do 21°C.

Przypomnijmy, że dziś dla chłody rozstawiono kurtyny wodne i deszczownice.

[ZT]22602[/ZT]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, warto pić jak najwięcej niegazowanej wody, warto sięgnąć np. po arbuza i w miarę możliwości ograniczyć przebywanie na słońcu, a zwłaszcza bez nakrycia głowy. Lepiej unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Pamiętajmy także o odpowiednim doborze ubrań (najlepiej, aby nasze rzeczy były wykonane z bawełny, a nie np. z poliestru, który jest mało przewiewnym materiałem).

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

9292

1 5

Zimne piwko 0% w miejscu publicznym jest karane mandatem? 17:36, 11.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UFUF

1 0

Nie jest karane 18:35, 11.06.2019


REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone