Zamknij
REKLAMA

Zmiany w parafiach. Z niektórymi księżmi wkrótce się pożegnamy

20:42, 26.05.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

Płocka Kuria poinformowała o zmianach księży diecezji płockiej. Do nowych miejsc odejdą księża z płockich parafii, na ich miejsce przyjdą nowi. Inny kapłan obejmie po ks. Tadeuszu Łebkowskim, który odchodzi na emeryturę, funkcję diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy. Sprawdźcie, czy zapowiedziane zmiany dotkną Wasze parafie.

I. Nominacje administratorów na proboszczów parafii (z dniem 1 lipca 2019 r.)
Ks. mgr Rafał Gutkowski, administrator parafii pw. św. Mikołaja w Duninowie, mianowany proboszczem tej parafii.
Ks. mgr Jerzy Jakubowski, administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, mianowany proboszczem tej parafii.
Ks. mgr Grzegorz Mazurkiewicz, administrator parafii pw. św. Aleksego w Płocku-Trzepowie, mianowany proboszczem tej parafii.

II. Zmiany wikariuszowskie (z dniem 22 sierpnia 2019 r.) 

Ks. mgr Łukasz Chruściel, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Rocha w Cieksynie.
Ks. mgr Krzysztof Cymerman, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku.
Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.
Ks. mgr Stanisław Gurzkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie. 
Ks. mgr Michał Guzek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie.
Ks. mgr Tomasz Kolczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Słupnie, otrzymuje przedłużenie nominacji na wikariusza tejże parafii.
Ks. mgr Jarosław Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście.
Ks. mgr Grzegorz Kubiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Płocku.
Ks. mgr Paweł Mariusz Kułakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Serocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy.
Ks. mgr Leszek Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Gostyninie.
Ks. mgr Łukasz Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
Ks. mgr Paweł Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku. 
Ks. mgr Marek Tomasz Wiśniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Serocku.
Ks. mgr Dariusz Żuławnik, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu. 

III. Zmiana wikariuszowska (z dniem 1 lipca 2019 r.)

Ks. mgr Dawid Mazurowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

IV. Inne nominacje:

Ks. dr Grzegorz Adamiak, po powrocie z pracy duszpasterskiej w Islandii, z dniem 1 sierpnia 2019 r., mianowany dyrektorem ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.
Ks. mgr Bartosz Leszkiewicz, pracownik Archiwum Diecezjalnego i Biblioteki WSD w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r., mianowany rezydentem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku i skierowany do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.
Ks. mgr Wojciech Piórkowski, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, z dniem 1 sierpnia 2019 r., mianowany Odpowiedzialnym za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.
Ks. mgr Marcin Sadowski, po powrocie ze studiów w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, z dniem 1 września 2019 r., mianowany dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku, diecezjalnym referentem ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich oraz rezydentem w parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, skierowanym do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.
Ks. kan. mgr Andrzej Smoleń, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r., mianowany diecezjalnym duszpasterzem ludzi pracy.
Ks. mgr Krzysztof Szuliński, z dniem 1 lipca 2019 r. mianowany kapelanem Domu „Leonianum” w Sikorzu.

V. Skierowania na studia
Ks. mgr Jacek Prusiński, ojciec duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku, skierowany na zaoczne studia z historii Kościoła w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ks. mgr Marcin Mateusz Kędzia, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, skierowany na podyplomowe studium w Szkole Duszpasterzy Młodzieży przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

VI. Inne

Ks. mgr Paweł Niewinowski, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, na własną prośbę, w dniach od 1 września 2019 r. do 23 lutego 2020 r., skierowany na urlop sabatyczny.

VII. Zwolnienia

Ks. kan. mgr Robert Banasiak, p.o. dyrektora ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 31 lipca 2019 r., zwolniony z pełnionej funkcji.   
Ks. mgr Bartosz Leszkiewicz, kapelan Domu „Leonianum” w Sikorzu, na własną prośbę, z dniem 30 czerwca 2019 r., zwolniony z pełnionej funkcji.
Ks. dr Wojciech Kućko, Odpowiedzialny za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego, na własną prośbę, z dniem 31 lipca 2019 r., zwolniony z tej funkcji.
Ks. kan. dr Andrzej Leleń, z dniem 31 sierpnia 2019 r., zwolniony z funkcji dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku oraz z funkcji diecezjalnego referenta ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich.  
Ks. Tadeusz Łebkowski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, z dniem 30 czerwca 2019 r., w związku z przejściem na emeryturę, zwolniony z funkcji diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy.
Ks. mgr Krzysztof Szuliński, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie i Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku, z dniem 30 czerwca 2019 r., zwolniony z pełnienia obowiązków w Hospicjum.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (22)

??????

15 15

może wreszcie "Górkom" się poszczęści? 22:38, 26.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Znowu Znowu

32 29

mieszają i przenoszą. Najlepiej jakby wszystkich przenieśli do ich ojczyzny Watykanu i żeby nigdy nie wrócili. 23:03, 26.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Do znowuDo znowu

10 18

Jak Księży nie będzie to przyjdą islamisci i ci du...... zloja to wtedy będzie ok? 23:39, 26.05.2019


niktnikt

8 11

Panie "Do znowu" podkształć się trochę. Islam był bardziej tolerancyjny, niż bzdurna religia KK. Muzułmanie uratowali życie wielu Polakom, na dużą skalę wiadomo o pomocy z strony Irańczykow podczas II wojny światowej. Mniej wiadomo o Polakach z Polonezkoy ( Turcja )! Do wiadomości Pana Zakrystiana ! ... ADAMPOL-POLONEZKOY 2012 - YouTube ... 05:46, 27.05.2019


AA

16 5

czmusi być wybór między dżumą a cholerą (nie wspominając o innych)? Może być jak u Czechów: brak islamistów, a katolicyzm szczątkowy. Po co to straszyć strasznym islamem? Może Bóg wybrał by ateistów? 06:56, 27.05.2019


dzwonnik z Notr Damdzwonnik z Notr Dam

10 9

Babilon...królestwo *%#)!& parafialnych żon !Klęcznik podjeżdża wypasionym Mercem pod drzwi kościoła, tylko skąd te rogi łosia ponad autem ? Widocznie myszy z rogami się nadmiernie w zbożu rozpleniły ! 05:23, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

singielsingiel

9 1

Jedni pożegnają...drugie powitają ! 05:27, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

USDUSD

16 25

Kogo interesują zmiany pedalskie w parafiach ? Mnie interesują ceny ziemniaków w okolicznych sklepach, bo ostatnio doszły do 5 zł za 1kg. Rok temu o tej porze było 1 zł 50 gr za 1 kg . To jak a jest obecna inflacja ? Chce się jeszcze komuś liczyć ? 05:58, 27.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

VikingViking

4 5

Pedałów takich jak ty z Wiosny , pederasto 20:10, 27.05.2019


GórkomGórkom

14 10

To jeż dawno się poszczęscilo tylko w mieści komuny wszystko Przeszkadza
Nawet kosciol
06:14, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Big SmoBig Smo

14 3

Za to w parafii Św. Wojciecha jest zabetonowany na wieki wieków
Ks. kan. dr Albin Łuczkowski (od 2004)
i z sukcesami nawala śluby po 1000 zl/szt 06:55, 27.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SiaraSiara

1 0

Mają rozmach sk@@@@ny 20:18, 28.05.2019


Rafał plusRafał plus

11 17

Pedofilska mafia nas wszystkich wykończy, poza chłopkami z PSL, bo to i tak ciemna, bezrozumna masa. ...oni ci z kzyżem w d...pie o tym wiedzą, dlatego maja paszporty watykańskie ! Są bardzo odporni na wiedzę...żaden kraj nie chce ich przyjąć. Może u nas ? 07:08, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czyli coczyli co

11 7

remont w piekle się zaczął? 09:09, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obiektywnyobiektywny

7 4

Oj płocczoki,płocczoki!Żal mi was! 12:10, 27.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xxxx

3 5

W jakim to języku? W Płocku nieznany. 16:43, 27.05.2019


REKLAMA

NikośNikoś

5 6

...i nic nie piszą gdzie przenosi sie ta gejoz z pułtuska podgórski. Oby jak najdalej z płocka.a biskup nic z nim nie robi. Toć to pedał!!! 21:46, 27.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WierzącaWierząca

3 2

Za zniesławienie i wydawanie opinii które niszczą dobre imię osoby której te słowa dotyczą grozi sprawa w sądzie. Widocznie ktoś posiada o wiele więcej pieniędzy i są one przeznaczone na wypłatę odszkodowania za zniesławienie Księdza Podgórskiego który ani nie jest ani gejem ani pedałem jak został nazwany powyżej ani nie zostaje w Pułtusku ponieważ jest przenoszony do Ciechanowa. Wystarczy poświęcić chwilę na wejście na stronę diecezji płockiej skoro kogoś interesują zmiany Kapłanów. Polecam też poczytać o konsekwencjach zniesławienia. Pozdrawiam. 13:41, 29.05.2019


OnOn

3 1

Jak ładny i w miarę to chętnie poznam ;)
20:12, 29.05.2019


ParafiankaParafianka

0 0

A wikary Tomasz Lemański zostaje na kolejny rok w Drobinie ???????????? 14:10, 28.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

............

2 0

Jak ksiądz fajny to go zmieniają po roku a taki gbur i Pisior zostaje na 3 rok 14:13, 28.05.2019


NormixNormix

1 1

Czysta. komedia.Muszą. zostawić. narzeczone. i. samotnie. udać. sie. na wygnanie??? 11:35, 31.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone