Zamknij
REKLAMA

Co z poszerzeniem Wyszogrodzkiej i przybliżeniem S10? Nowakowski: nastała głucha cisza

16:21, 22.05.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

Kilkukilometrowe korki na ul. Wyszogrodzkiej to codzienność. Codzienność, która miała się zmienić wraz z budową drugiej nitki. Niemal równo rok temu prezydent Andrzej Nowakowski podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad porozumienie w tej sprawie. Dziś włodarz miasta mówi "sprawdzam" i grzmi: - minął rok, a w tej sprawie nic się nie wydarzyło. Brak konkretnych działań jest złym znakiem dla Płocka. 

O tym, że Płock jest dziurą komunikacyjną, nie trzeba nikogo przekonywać. Do najbliższej autostrady A1 jest ponad 50 kilometrów, istniejące połączenia kolejowe to ponury żart. To zaniedbania kilkunastu ostatnich lat. Dziś prezydent Andrzej Nowakowski, posłanka Elżbieta Gapińska i europoseł Dariusz Rosati przekonywali, że z perspektywy rozwoju komunikacyjnego Płocka, ostatnie cztery lata zostały stracone. 

Poszerzenie Wyszogrodzkiej 

Miasto od lat zabiega o wybudowanie drugiej linii ul. Wyszogrodzkiej. To wąskie gardło w komunikacji Płocka i droga wylotowa na Warszawę. Miasto jest gotowe do partycypacji w kosztach rozbudowy, 25 maja 2018 roku Andrzej Nowakowski podpisał nawet porozumienie w tej sprawie. Jak dodał, płocki ratusz przekazał Dyrekcji wszystkie koncepcje, projekty.

[ZT]16605[/ZT]

[ZT]18492[/ZT]

[ZT]19204[/ZT]

Inwestycja w granicach miasta została podzielona na trzy etapy, a pierwsze, optymistyczne szacunki mówiły, że inwestycja może być ukończona w 2021 roku. Jak przekonuje prezydent, od momentu podpisania porozumienia z GDDKiA, w tej sprawie nie wydarzyło się nic. 

- Jedyna informacja jest taka, ze Generalna Dyrekcja planuje przystąpić do pierwszych prac na dk 62 od granic Płocka do Wyszogrodu. Nasz odcinek leży odłogiem. Brak konkretnych działań jest bardzo złym znakiem dla Płocka. Jest też bardzo irytujący w kontekście różnych deklaracji i obietnic, opowiadania historii o Centralnym Porcie Komunikacyjnym czy też budowie drugiego lotniska w Radomiu na miejscu już istniejącego - grzmiał w Sali Sejmowej ratusza Andrzej Nowakowski. - Z jednej strony słyszymy, że jesteśmy gotowi wydać pół miliarda złotych na lotnisko w Radomiu, z którego i tak nikt nie chce latać. Mamy też informację, że jak powstanie Centralny Port Komunikacyjny do Warszawy będziemy dojeżdżać w 45 minut, ale nie jesteśmy w stanie przystąpić do realizacji jednej, prostej inwestycji, jaką jest budowa drugiej nitki Wyszogrodzkiej. Próbujemy karmić ludzi bajkami jak pięknie będzie po wybudowaniu CPK, a kiedy wystarczyłoby przystąpić do realizacji zawartego porozumienia, Znaleźć nie miliardy euro, a kilka milionów złotych, tych pieniędzy po prostu nie ma. 

Czy miasto mogłoby samodzielnie zrealizować inwestycję w swoich granicach administracyjnych, czyli od "Panoramy" do skrzyżowania z ul. Harcerską? - Nie jest to możliwe - odpowiedział Nowakowski. 

[ZT]22339[/ZT]

Droga ekspresowa S10

Z punktu widzenia miasta równie ważne jest przybliżenie drogi ekspresowej S10. Tuż przed parlamentarnymi wyborami w 2015 roku rząd Ewy Kopacz zmienił ślad, po jakim ma zostać wytyczona trasa, na korzyść Płocka. Zgodnie z tą koncepcją droga ekspresowa S10 przebiegałaby ok. 20 km od Płocka. Dziś na stronie GDKKiA można znaleźć mapę, w której S10 jest wytyczona jednak przez Sierpc. W opisie postępów nad budową trasy na stronie Dyrekcji przy S10 jest komunikat: Obecnie prowadzone są prace studialne związane z wyznaczeniem korytarza przebiegu planowanej S10 na terenie województwa mazowieckiego.

- Okazuje się, że nic w tym względzie się nie dzieje. W tej kadencji interpelowałam w tej sprawie trzy razy. Cały czas otrzymuję odpowiedzi, że coś się będzie działo, ale nie bardzo wiadomo kiedy. Ostatnia odpowiedź, ze stycznia tego roku, brzmi mniej więcej tak, że w następnej perspektywie unijnej, pod warunkiem że będą zwiększone środki na te działania. Jesteśmy chyba jedynym ponad stutysięcznym miastem, które jest tak słabo skomunikowane jeśli chodzi o drogi ekspresowe i kolej - wskazywała posłanka Elżbieta Gapińska.

Jak dodał prezydent Nowakowski, większość dróg wylotowych z miasta, takich Dobrzyńska, Dobrzykowska czy Otolińska zostały wyremontowane. Powstała też obwodnica. 

- Mogliśmy to zrobić, bo to jest w granicach miasta. To, co leży w kompetencjach rządu, niestety leży odłogiem. To też pretensja do parlamentarzystów PiS-u, którzy nie byli w stanie przekonać ministra - mówił prezydent. 

Kandydujący z okręgu mazowieckiego do Parlamentu Europejskiego Dariusz Rosati, że sytuacja komunikacyjna Płocka "graniczy ze skandalem". Dodawał, że inwestycja w infrastrukturę drogową i kolejową to jeden z czynników wyrównujących szans obszarów, a z tym Mazowsze ma ogromny problem.

[ZT]18862[/ZT]

Jak przedstawiciele Platformy Obywatelskiej tłumaczą, że w latach 2007-2015 nic w tym kierunku się nie działo? 

- Nie kwestionuję tego, ale wówczas budowały się autostrady i drogi potrzebne przy organizacji EURO 2012. Wiele z nich było wpisane w ten program [Program Budowy Dróg Krajowych - przyp. autora]. On był kontynuowany po 2012, bo wiadomo, że nie wszystkie autostrady zostały wtedy wybudowane. Kiedy było to możliwe, zostało wpisane - odpowiedział prezydent Nowakowski. - Dziś ktoś rządzi już cztery lata. Mówimy "sprawdzam". 

- Proszę spojrzeć na moje interpelacje. Cały czas o tym pisałam, mówiłam, zabiegałam. W październiku 2015 skutecznie - dodawała Elżbieta Gapińska. 

- W tej chwili autostrady są wybudowane. S10 musiała ustąpić priorytetem autostradą, ale one już są. Nie dało się wszystkiego zrobić na raz - uzupełnił Dariusz Rosati. - To całkiem naturalne, że startując z okręgu mazowieckiego mówię o sprawach dotyczących tego okręgu. Uważam, że to mój obowiązek - dodał zapytany o to, dlaczego podnosi takie sprawy w kampanii wyborczej. 

Kwestia drogi ekspresowej S10 będzie jednym z tematów, którymi zajmie się Rada Miasta Płocka na najbliżej sesji 30 maja. 

Rys trasy S10 przybliżonej w kierunku Płocka 

Mapa drogowych inwestycji na Mazowszu, źródło: GDDKiA 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (60)

pis pluspis plus

19 22

Oj chyba nie będzie poszerzenia Wyszogrodzkiej? Może GDDKiA inwestuje w programy + ? 18:51, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

popopopo

38 16

Co tam drogi ,lepiej stadion dla kopaczy !!! 18:53, 22.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ahaaha

14 21

Co ma stadion do drogi S10? Może przybliżysz twój tok myślenia? 19:00, 22.05.2019


To jakiś żart!?To jakiś żart!?

18 4

Jaki stadion za co pytam się za co ,ledwie się uratowali przed spadkiem do 2 ligi ,a oni chcą stadionu -nie ma efektów -nie ma stadionu. 06:53, 23.05.2019


blkblk

19 8

?W tej chwili autostrady są wybudowane. S10 musiała ustąpić priorytetem autostradą , ale one już są. Nie dało się wszystkiego zrobić na raz? - uzupełnił Dariusz Rosati.
Autostradą, powiadacie?! ???? 18:54, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pismakpismak

8 3

niedoważony, który spisywał wypowiedź z nagrania to matoł, który nie rozumie tego co ktoś mówi, w wyniku czego pisze brednie albo robi karygodne błędy ortograficzne, choć na pozór wygląda to jak niewinna literówka.
21:37, 22.05.2019


Złość!Złość!

31 31

Cały PiS to jeden wielki żart. Nasze miasto jest traktowane jak drugi swiat przez obecny rząd, zapytacie dlaczego? Dlatego że w naszym mieście oni nie rządzą. Przykładowo miasta takie jak Rzeszów, który zyskuje nowoczesny dworzec, połączenia kolejowe, Pendolino, autostrady, miasto jest powiekszane a inwestorzy kierowani tam, właśnie na biedne Podkarpacie. Ponownie pytanie dlaczego? Dlatego że tam PiS zyskuje największe poparcie, w wyborach samorządowych zgarnęli tam wszystko co było do zgarnięcia. Województwo lubelskie czy Podlasie to też kolejne przykłady miejsc wielkich inwestycji, ponieważ PiS ma tam największe poparcie, rzekomo w ramach rozwoju Polski wschodniej a w rzeczywistości w ramach zbijania kapitału politycznego. To jest niedopuszczalne! Żaden rząd się nie powinien tak zachowywać! Tymczasem czy ktokolwiek słyszał o jakiś dużych inwestycjach w Polsce zachodniej? Na Pomorzu? W Płocku?, ktore inicjowałby rząd? No właśnie, nikt. Tamte tereny ratuje to, że są stosunkowo bogate i same mogą sobie pozwolić na inwestycje na wlasną rękę, ale nasz region na duże inwestycje zwyczajnie nie stać. Lotnisko w Radomiu, kolejna ciekawa historia jak PiS zbija naszymi pieniędzmi kapitał polityczny. O rozbudowe lotniska, konkurencji dla Modlina, który działa sprawnie i się rozwija, zabiega najbardziej poseł Suski z PiS. Teraz zgadnijcie z którego okręgu startuje w wyborach? Tak jest, z radomskiego, któż by się spodziewał!? Bezsensowna, niepotrzebna inwestycja, wyrzucenie pieniędzy w błoto, bez żadnych argumentów za budową, jednym za jest chęć mieszkańców Radomia aby mieć duże lotnisko (które już tam stoi, przypominam, ale obecnie nic stamtąd nie lata). CPK być może i powstanie, ale kolej do niego prędzej niż do 2027 nie. Znając PKP budowa bardzo się przedłuży więc termin 2030 może być niepewny. Do tego czasu nie powstanie zapewne autostrada S10, której przesunięcie w stronę Sierpca to już całkowite chamstwo ze strony PiS. Do tego czasu chyba w Płocku zostaną sami emeryci bo wszyscy młodzi uciekną do Warszawy, nasze miasto nie potrzebuje niczego innego tylko dobrej komunikacji, przede wszystkim do Warszawy! Trzeba dogadać się ze Struzikiem, UE, która wspiera kolej i wybudować albo linię kolejową Płock-Modlin(Nowy Dwór Mazowiecki) i stamtąd szybko do Warszawy w czasie mniejszym niż godzina, albo mniejszymi kosztami chociaż te naszą nieszczęsną linię Płock-Kutno wyremontować, dostawić drugi tor, podnieść prędkość do 160km/h i stworzyć połączenie poniżej 1,5h do Warszawy i jakieś pół godziny do Kutna, doprowadzić do Płocka pociągi Intercity i stworzyć szybkie połączenia do Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania czy Wrocławia, generalnie chociaż na te południe Polski gdzie jest pełno studentów z naszego miasta. To co robi obecny rząd to kpina, żałuję oddanego na nich głosu gdy patrzę jaki dług publiczny tworzą, jak rosną ceny i jak zaniedbali moje miasto, w tych wyborach zagłosuję na byle kogo innego, na mniejsze zło byle by tamtych odsunąć od władzy, ponieważ niszczą nasz kraj, demokracje i co ważne dla mnie - Płock. 18:57, 22.05.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

słuszniesłusznie

24 15

Świetnie powiedziane, ale niestety wyznawcy kaczynskiego i tak nie zrozumieja bo kasa z socjalu dla nich ważniejsza... 19:02, 22.05.2019


Jaśnie Pan RostowskiJaśnie Pan Rostowski

20 4

Piniędzy na to ni ma i nie będzie. 19:17, 22.05.2019


Przeciw hipokrytomPrzeciw hipokrytom

19 10

A co takiego zyskał komunikacyjnie Płock gdy u władzy była PO & PSL? Rozumiem że PIS przyszedł i pozabierał drogi oraz tory kolejowe? :D 19:44, 22.05.2019


OjOj

16 6

Najlepiej znaleźć kozła ofiarnego. Do wyborów to wszyscy obiecują, a później każdy ma gdzieś. PO było 8 lat przy władzy i co , a g....o 21:40, 22.05.2019


ObiektywnyObiektywny

7 12

Akurat w Płocku i we Włocławku są zaplanowane duże inwestycje w Orlenie i Anwilu. Mają powstać nowe instalacje produkcyjne oraz nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy. Także trochę będzie się działo dzięki obecnym władzom państwowym. Odnośnie infrastruktury komunikacyjnej pewnie jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. 22:32, 22.05.2019


jojojojo

23 4

Stracił słuch???? ???????????? 19:23, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Masz moc!Masz moc!

21 34

Jedynym chyba sposobem, aby inwestycje drogowe ruszyły w okół Płocka, jest wymienić rząd, który nas omija szerokim łukiem? Już 26 maja możesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku. 19:38, 22.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kk

25 9

ty zrób ten pierwszy krok i przestań popierać kłamców i złodziei co niszczyli i okradali naszą ojczyznę POLSKĘ 20:18, 22.05.2019


k c.d.k c.d.

15 21

Przez ostatnie 4 lata. 20:24, 22.05.2019


POPO

35 11

Rządzi w Płocku trzecia kadencję i co zrobiła jedna drogę lokalną z Podolszyc do Orlenu i jeszcze nazwano obwodnica a co wyszogrodzka nie płocka teren yltylko Słupna jak podłączyć Slupno może się panoszyc 20:00, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

38 14

ile lat rządzi nasz wspaniały prezio?,ile lat jest pani poseł od gumy do żucia w sejmie? a ile lat pan rosatii siedzi w europarlamencie ? a od kiedy ten pan zaczął interesować się Płockiem? Zadaję te pytania nie bez powodu bo przez 8 lat prezydent naszego Miasta nic nie robił mimo ,że też był posłem a teraz odstawia szopkę przed wyborami, to samo do pani poseł- takiego wstydu dla naszego miasta nikt z posłów nie zrobił -guma do żucia wypadła z ust tej pani 2 razy kiedy wypowiadała się na mównicy w sejmie a co do pana rosatiego to powiem jedno ten pan dopiero zaczął zwiedzać Płock a do tej pory może nie wiedział nawet gdzie to miasto leży, ale przed wyborami szuka się nawet w takich małych miastach poparcia jak się grunt pod nogami pali -żaden rząd poprzedni nie morze się równać z tym co zrobił przez 4 lat PIS dla POLAKÓW I POLSKI. 20:12, 22.05.2019

Odpowiedzi:7
Odpowiedz

k c.d.k c.d.

6 19

A co najważniejsze, nie mogą się równać w tym co PIS zrobił dla swoich złotych dzieci, a Polacy będą zap...dalać za miskę ryżu, dlatego chyba premie po prostu to się im należą? 20:36, 22.05.2019


kk

17 5

a kto doprowadził do takiego stanu POLSKĘ POi PSL czy PIS -człowieku przestań pisać brednie i wstydu sobie oszczędż.Ktoś kto tak pisze chyba postradał rozum a i jeszcze jedno i tak przegracie polacy już nie dadzą się nabrać na te obiecanki cacanki a w misce właśnie ryż 20:46, 22.05.2019


k c.d.k c.d.

8 14

I najważniejsze, żeby gorszy sort Polaków wygrał, a skończy się obłuda i kłamstwo w kraju. Pinokio chyba te 70 mln starczy nie tylko na ryż do końca życia. Tylko nie mów o tym nikomu. :) 21:06, 22.05.2019


k do  k.c.dk do k.c.d

6 2

ot i wychodzi szydło z worka powinno być k.c.z.p.r a nie k.c.d i to za waszych rządów głodowały dzieci a póżniej były kolejki po jałmużnę do mopsu.PIS dopiero wyprowadza rodziny z biedy . 09:38, 23.05.2019


k c.d.k c.d.

2 2

PIS dopiero wyprowadza SWOJE rodziny z biedy? Chyba do szalonego bogactwa, np. premier ksywa Pinokio, ciekawe dlaczego? 15:56, 23.05.2019


k do kcdk do kcd

2 1

nie ma sensu dalej wdawać się z tobą w polemikę widocznie jesteś taki sam jak dawniej rządzący i koryto ci się *%#)!& dlatego ich popierasz.I tyle w temacie 18:12, 23.05.2019


K C.D. K C.D.

2 0

Nigdy nie byłem przy korycie, i na pewno nie jestem taki jak obecni. Kocham wolność i swobodę, a nie cierpię kłamców i obłudy. 21:49, 23.05.2019


swojakswojak

35 9

Prezydent Nowakowski to zwolennik Totalnych ulubieniec PO niech ma pretensje do swoich co rządzili 8 lat i olewali go.Dziś przed wyborami najechało się wielkich zwolenników kochających Płock i radzą ,czyja to wina ano PIS-u bo nie ujęli w planach S10 bliżej Płocka .Panie Nowakowski podaj się Pan do dymisji a ADPOWIEDNI ludzie za Pana zrobią co potrzeba. 20:51, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asas

39 7

Co PO zrobiła w tym temacie przez 8 lat swoich rządów 21:01, 22.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Bo Bo

22 5

Ludzie To mają krótką pamięć i zapomnieli jak nas okradli i oszukiwali. Były zamrożone płace w budżetówce i było ok, a dzisiaj obiecują cuda wianki. Szkoda że nie dali tego co obiecują dziś 21:46, 22.05.2019


JanJan

9 11

Czytaj ze zrozumieniem artykuł trolu ! 22:44, 22.05.2019


reVreV

6 4

Autostrady. A co zrobił PiS już przez połowę tego czasu? Zabrał nam pieniądze zarezerwowane na rozbudowę Wyszogrodzkiej w GDDKiA zaraz po wyborach samorządowych. 10:12, 23.05.2019


REKLAMA

DezerterDezerter

34 3

S10 20 kilometrów od Płocka? To jest chore. Musi być maksymalnie oddalona z 5 kilometrów. Sierpc musi omijać. S10 to JEDYNA i OSTATNIA szansa dla Płocka. Nie ma już w planach żadnej nowej ekspresówki ani autostrady w centrum Polski. 21:17, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pismakpismak

3 6

niedoważony, który spisywał wypowiedź z nagrania to matoł, który nie rozumie tego co ktoś mówi, w wyniku czego pisze brednie albo robi karygodne błędy ortograficzne, choć na pozór wygląda to jak niewinna literówka.
21:49, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja niczego się nie bja niczego się nie b

6 21

Po co pisać o poszerzeniach Wyszogrodzkiej ? Normalnego czytelnika bardziej zainteresuje udział w wszelkich komisjach tych starych katolskich krów, bez powodzenia w ostatnich latach życia...a bardziej złośliwość tych homo-sapiens !Te harpie parfialne zgarniają ogromne pieniądze...za nic !Kradną na górze, kradną na dole !Ja niczego się nie boję,,,choćby niedżwiedż to dostoję ! 21:56, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tylko tutylko tu

6 4

jesteś taki odważny boś anonimowy " stary kodzierski byku".A może tak powiesz skąd ty zgarniasz pieniądze?.Jak mniemam ty nie kradniesz tylko masz pieniądze od kogo?. 23:16, 22.05.2019


1 euro1 euro

5 12

Nie ma oddzielnego pasa dla pielgrzymkowiczów bosych...w realu 20-25 osób. I co dalej...podatnik ma płacić za głupoty ? 22:08, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do poslow i radnych Do poslow i radnych

27 4

Zaraz zaraz...

...stadion Wisły - CISZA

...nowa umowa ręcznych i nożnych - CISZA

...onkologia dla Płocczan - CISZA

...S10 i wylotówka na Wawę - CISZA

...Opioła, Małecki, Wasik etc - CISZA

A co na to Wioletka przed wyborami ?

@Andrzej...postaw zakaz skretu w lewo na Gulczewo albo lepiej przylacz je do granic Płocka a momentalnie sie pisiory obudza !

Do zobaczenia przy urnach wyborczych spadochroniarze !

22:42, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ręce opadająręce opadają

19 3

gdy słucha się tych przedwyborczych głupot.Kończcie wstydu oszczędzajcie.Czy wiecie co to wstyd?. 23:08, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaulinkaaaPaulinkaaa

12 6

A kiedy ktoś zajmie sie sprawą pensji minimalnej i zacznie walczyć o pracowników którzy zarabiaja 1600netto ? Jak za to żyć? Może niech ktoś zawalczy przynajmniej o 2000tys netto na najniższej krajowej? 23:17, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wiosna !Wiosna !

2 0

Wiosna proponuje nawet większą płace minimalną ! Głosuj na Wiosnę, a stanie się to realne !? 21:39, 24.05.2019


JakiJaki

20 5

Jaki operatywny samorząd, takie starania i ... takie wyniki !!!! 05:51, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Shiva Hare OmShiva Hare Om

1 6

hare oooooooooooom
hare shiva shiva hare om
hare oooooooooooooooooooooom
shiva ooooooooooooooooooooooom
shiva ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooom
hare oooooooooooooooooooooooooooooooooooom
hare shiva shiva hare om
hare oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooom
shiva ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooom 06:13, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maciekmaciek

9 5

A starą wyszogrodzką juz wyremontował bo obiecał
Przyganiał kocioł garnkowi
07:03, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Jasiu Jasiu

33 2

Poseł Gapinska mówi, że coś tam robiła, a wiec sprawdzamy. Przez 4 lata napisała 2 interpelacje, jedna w 12.2015, druga w 01.2019.
To się kobita narobiła. 07:07, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KłamieszKłamiesz

2 2

Naucz się czytać ze zrozumieniem i nie tylko tytuły
20:32, 23.05.2019


JasiuJasiu

24 2

A w 2014 na jedną swoją interpelację dostała odpowiedź :. Zachodzi przesłanka do rozpatrzenia wariantu przebiegu drogi ekspresowej S10 uwzględniającego obsługę miasta Płock. Obecnie miasto Płock obsługiwane jest drogami krajowymi nr 60 i nr 62 oraz zlokalizowaną w pobliżu autostradą A1 odc. Toruń - Stryków.

ZACHODZI PRZESŁANKA.

Tak oto dzielnie walczyła o tą drogę. P Wywalczyla przesłanke 07:15, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

poleczekpoleczek

32 1

Prezydent jest zajęty przyjmowaniem kandydatów do parlamentu EU takich jak pan Wojtunik z pomagierem...który kandyduje z Płocka z hasłem Jestem stąd!!!!...prezydent czuje oddech na plecach cba to go paraliż ogarnął 07:23, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

o bidulkuo bidulku

12 3

Super Prezydent, ładnie biadoli, barany docenią jak się stara. Coś tam podpisał i rok czekał jak sam się chwali. 08:16, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POszerzacPOszerzac

7 4

Może na swoim terenie a nie gminy Slupno wąskie gordlo poczeka 08:47, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mamońmamoń

2 6

Jestem ciekawy czy jak by musieli budować 10 ze swoich pieniędzy to też by tak lobbowali jej przybliżenie. To jest bardzo *%#)!& pomysł i tak informacyjnie oprócz 10 są też inne drogi wszystkich się nie da przybliżyć do płocka. A tak na serio dużo taniej i prościej jest dostosowanie obecnej 10 do klasy S a co zrobić żeby Płock był lepiej skomunikowany starać się o modernizacje tych dróg które mamy tzn DK 60 DK 62 droga 559 itd

60 gdyby wylot z miasta przynajmniej od targowej zrobić *%#)!& i ciągnąć tak do gilina tam jakiś ślimak i wjazd na obwodnice bielska powrót na starą 60 ale tylko do kozłowa bo tam wjazd na obwodnice drobina i na 10. Myślę że gdyby za takim czymś lobbowali ludzie by nie narzekali na brak 10 w płocku bo to nie droga jest ważna a dojazd do niej. Oczywiście trzeba w podobnym tonie robić wszystkie wylotówki ale jeżeli chodzi o 10 to modernizacja 60 na drobin i modernizacja 559 na lipno. Mam nadzieje że ktoś decyzyjny przeczyta mój pomysł i weźmie to pod rozwagę 10:04, 23.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaneQJaneQ

6 1

Widc ze jestes z tamtych okolic...ale uswiadomie Ci jedno...TYLKO TRASA S10 w najblizszych okolicach Płocka pozwoli temu miastu sie ROZWINAC !!! 10:28, 23.05.2019


SejmikSejmik

5 0

Sejmik Mazowiecki przez kilka lat optował za "kompromisowym" przebiegiem S10 od północnej strony Bielska. Niech ktoś zgadnie dlaczego? 12:51, 23.05.2019


mamońmamoń

3 3

Jestem ciekawy czy jak by musieli budować 10 ze swoich pieniędzy to też by tak lobbowali jej przybliżenie. To jest bardzo *%#)!& pomysł i tak informacyjnie oprócz 10 są też inne drogi wszystkich się nie da przybliżyć do płocka. A tak na serio dużo taniej i prościej jest dostosowanie obecnej 10 do klasy S a co zrobić żeby Płock był lepiej skomunikowany starać się o modernizacje tych dróg które mamy tzn DK 60 DK 62 droga 559 itd.

60 gdyby wylot z miasta przynajmniej od targowej zrobić *%#)!& i ciągnąć tak do gilina tam jakiś ślimak i wjazd na obwodnice bielska powrót na starą 60 ale tylko do kozłowa bo tam wjazd na obwodnice drobina i na 10. Myślę że gdyby za takim czymś lobbowali ludzie by nie narzekali na brak 10 w płocku bo to nie droga jest ważna a dojazd do niej. Oczywiście trzeba w podobnym tonie robić wszystkie wylotówki ale jeżeli chodzi o 10 to modernizacja 60 na drobin i modernizacja 559 na lipno. Mam nadzieje że ktoś decyzyjny przeczyta mój pomysł i weźmie to pod rozwagę 10:05, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BB

8 4

A gdzie zaginął jeszcze jeden poseł z naszego okręgu p. kierwiński, następny spadochroniarz ? Zacznie się udzielać przed następnymi wyborami, czego on takiego nie zrobił dla Płocka tzn. ilu interpelacji nie napisał ;) Tak naprawdę to jedni są drugich warci...przypominają sobie tylko przed wyborami. Tak naprawdę powinien być obowiazek iż kandydować z danego okregu może tylko ten kto jest jego mieszkańcem od kilku lat. Wszelkiego rodzaju spadochroniarzom wszystkich opcji mówimy NIE. 10:21, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaccyJaccy

4 3

Od niego to sie odczep...dzięki nienu Kopaczowa zmienila trase nowej S10 w rozporzadzeniu !

A poza tym on nie lata policyjnymi helikopterami i nie zmienia meldunku dla wyborów :)))) 10:30, 23.05.2019


DlategogłosujęnaKEDlategogłosujęnaKE

4 4

By na zawsze ci już zwisł,
jeśli oddasz głos na PIS. 16:41, 23.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kk

4 2

a tobie już nie staje tylko zwisa koło penisa POKOSPOKO gdzie masz oko . 18:05, 23.05.2019


Nie głosuję na PISNie głosuję na PIS

2 0

Jeszcze byś się zdziwił /a jak mi staje, tylko nie mów nikomu w PISie bo się wyda. 21:42, 23.05.2019


PolszczyznaPolszczyzna

3 0

"- W tej chwili autostrady są wybudowane. S10 musiała ustąpić priorytetem autostradą, ale one już są. Nie dało się wszystkiego zrobić na raz - "
autostradOM *%#)!& wasza mać 21:13, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PIS POWERPIS POWER

1 0

https://memnews.pl/img/59919/klaudia-jachira-na-kogo-by-tu-zaglosowac/
23:19, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibiceKibice

3 0

Problem jest w Nowakowskim który nic nie potrafi załatwić.. jest osobą słabo komunikatywną.
10:14, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone