Zamknij
REKLAMA

Pokażmy, że Płock też potrafi! Wspólnie zagrajmy i zaśpiewajmy z okazji 100-lecia

12:43, 22.05.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, pixabay

Rekordu może nie pobijemy, ale pokażmy, że Płock też potrafi grać! A także śpiewać. Jeśli do Wrocławia przyjechali gitarzyści z całego świata, to w Płocku niech stawi się ich stu, a już będzie w sam raz podczas obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

W tym roku 100-lecie istnienia świętuje Polski Czerwony Krzyż. W Płocku między 6 a 9 czerwca odbędzie się XXVII finał Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża z szerokim programem już na otwarciu, począwszy od przemarszu przez miasto 16 najlepszych Drużyn Pierwszej Pomocy z całej Polski, tańców integracyjnych po tworzenie żywego "Czerwonego Krzyża"  oraz inscenizacje obrazujące wydarzenia i działania PCK. Na Starym Rynku zostanie ustawiona wystawa wystawa. Także 7 czerwca zabrzmią gitary. A najlepiej 100 gitar na 100-lecie. Wszyscy razem zagrają i zaśpiewają czerwonokrzyski utwór "To Czerwony Krzyż nas zbratał...". Do udziału zapraszają wszystkich, sympatyków PCK, obecnych i przyszłych wolontariuszy, wszystkie osoby, które grają na gitarach i chcą z nimi świętować czerwonokrzyski jubileusz. Pamiętajmy, że krew, o którą się starają, to bezcenny dar ratujący życie. Bądźmy z nimi w ten ważny dzień. Stroimy gitary, wspólnie zagrajmy i zaśpiewamy na płockiej starówce.

Osoby deklarujące chęć udziału w wydarzeniu i wspólne wykonanie utworu czerwonokrzyskiego zapraszają do kontaktu osobistego z Oddziałem Rejonowym PCK w Płocku ul. Misjonarska 22 lub telefonicznego 24 364 76 11. Szczegółowe informacje, tekst, akordy, utwór czerwonokrzyski znajdziemy na Facebooku.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone