Zamknij
REKLAMA

Plakaty z tęczową Maryją. Druga kobieta usłyszała zarzut

08:45, 16.05.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

Zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej niedawno usłyszała 51-letnia Elżbieta Podleśna. Identyczny zarzut postawiono 27-letniej mieszkance Warszawy, Annie P.

Anna P. usłyszała zarzut z art. 196 Kodeksu karnego, a więc tego samego, na którym oparto zarzut wobec Elżbiety Podleśnej.

[ZT]22266[/ZT]

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej, Iwona Śmigielska-Kowalska, to policja prowadzi postępowanie, powołano także biegłych m.in. z zakresu daktyloskopii. Przesłuchanie w charakterze świadków w prokuraturze odbyło się w terminie uzgodnionym wcześniej z policją.

- Zjawiły się dwie panie wraz z obrońcą pani Elżbiety Podleśnej - mówi Iwona Śmigielska-Kowalska. - Obie zostały przesłuchane. Wygłoszono oświadczenie. Przyznały, że były w Płocku i doszło do rozwieszenia plakatów.

Policja postawiła zarzut Annie P. zbieżny z tym, który usłyszała Elżbieta Podleśna. - Chodziło o działanie wspólnie z Elżbietą P. i jeszcze jedną osobą - dodaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej. Skutkiem rozwieszonych plakatów m.in. na przenośnej toalecie i śmietniku miało być znieważenie uczuć religijnych.

Anna P., podobnie jak wcześniej Elżbieta Podleśna, nie przyznała się do zarzuconego jej czynu. Odmówiła składania wyjaśnień. Nie zastosowano wobec kobiet żadnych środków zapobiegawczych.

Przypomnijmy, że do rozpowszechnienia zmienionego wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej poprzez rozklejenie wlepek i plakatów, na których Maryja wraz Dzieciątkiem mają dodane tęczowe aureole, doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Dochodzenie wciąż się toczy.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

selfikselfik

2 2

Wykrywalność poszła w górę ! 14:46, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

na czym na czym

6 7

w tym przypadku polega obraza uczuć?
Kto potrafi racjonalnie uzasadnić, że pięknie ozdobiony obrazek obraża czyjeś uczucia? Czyje? Dlaczego ten sam obrazek ozdobiony złotem, srebrem, aluminium, duraluminium a nawet muszelkami lub kawałkami bursztynu czy różnymi wisiorkami nie obraża?
Gdzie jest napisane jakie ozdoby nie obrażają a jakie obrażają i kogo?
A w ogóle wielkie halo o obrazek.
Protestanci oraz muzułmanie mają rację i nie czczą żadnych obrazków i nie obrażają się o brzydsze lub ładniejsze. 15:55, 16.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Z płockaZ płocka

0 2

To narysuj gwiazdę dawida w kolorach tęczy i powieś na synagodze to zobaczysz czy obraża czy nie taka ładna kolorowa gwiazda. 07:25, 17.05.2019


Znowu?Znowu?

0 0

???????? 21:20, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JJ

1 0

Masakra, Ci durnie już do końca chcą ludzi upodlić byle tylko wyzyskać system sądowy na parę groszy, w moim wymarzonym świecie takie sądy się zamyka, a pracujących tam i wydających takie wyroki wyrzuca na bruk. 19:05, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zatroskany tatuśZatroskany tatuś

1 1

Uff, dobrze, że się tym zajęto. W końcu będzie można spokojnie wyjść z dzieckiem na spacer. 20:06, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone