Zamknij
REKLAMA

Na przystankach umieszczają kody QR. To ułatwienie dla pasażerow

16:26, 12.05.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

Chcesz wiedzieć za ile minut faktycznie przyjedzie autobus? W dodatku na przystanku, na którym się znajdujesz, nie ma tablicy dynamicznej informacji pasażerskiej. Aby zobaczyć, ile minut przyjdzie poczekać wystarczy skorzystać z telefonu komórkowego z aplikacją do skanowania kodów.

Trwa umieszczanie kodów QR, które mają ułatwić pasażerom rozeznanie o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu na przystanek, na którym czekamy. Takie rozwiązanie praktykowane jest w innych miastach.

- W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów - mówi rzeczniczka prasowa Komunikacji Miejskiej, Kinga Wochowska.

Tablice dynamicznej informacji pasażerskiej znajdują się na najbardziej obleganych przystankach (i niekoniecznie zawsze działają), w dodatku są drogie. Alternatywą mogą okazać się kody QR, które są stopniowo umieszczane na przystankach autobusowych (zarówno na tych w Płocku, jak i poza miastem). Dzięki nim możemy mieć odpowiednik takiej tablicy w telefonie. Wystarczy posiadać smartfon z zainstalowaną jakąkolwiek aplikacją do skanowania kodów. Dany kod przypisany jest do konkretnego przystanku. Po zeskanowaniu indywidualnego kodu poznamy rzeczywistą godzinę przyjazdu autobusu, na który czekamy.

Gdyby ktoś korzystał z aplikacji myBus, wówczas wystarczy wejść w zakładkę "Kody QR" i zeskanować kod. Powinien automatycznie otworzyć się podgląd odjazdów autobusów z tego przystanku.

Fot. Karolina Burzyńska

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

CoCo

7 8

Mi po kodzie jak autobusy się spozniaja może jeszcze trzeba Podnieść ceny biletow
jak za komuny 17:53, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:*:*

8 3

Przecież od paru ładnych lat mamy w Płocku aplikację myBus, gdzie można zobaczyć gdzie jest nasz dyliżans i o której mniej więcej przybędzie. QR to takie trochę utrudnienie bo schylać się z telefonem jak ciołek i skanować to żadna rewolucja. Nie narzekam, ale taka prawda 22:45, 12.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jhjh

3 2

"Nie narzekam".....heh.... a jednak narzekasz, przecież nikt ci nie każe skanować tego kodu zamiast aplikacji, są ludzie co nie używają aplikacji są tacy co używają, a są tacy co nie mają smartfona 09:50, 13.05.2019


Mariusz PłockMariusz Płock

0 1

Nie trzeba się nie schylać. Nie ma nakazu, tylko jest możliwość wyboru. 17:41, 13.05.2019


AlecAlec

0 3

Karneho *%#)!& albo karneho buraka nalezy naklejac szczegolnie pod blokami..... 03:13, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MicMic

6 2

Byłoby fajnie jakby jeszcze aplikacja myBus działała prawidłowo. Ostatnie jej użycie w zeszłym tygodniu pokazało mi, że autobus jest 11 minut od przystanku. Po minucie wyjechał zza zakrętu. GJ! Może niech kierowcy nie majstrują przy gpsach jak sa spóźnieni? 09:56, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mariusz PłockMariusz Płock

1 2

Malkontenci wypłynęli. Smutne, że zmiany na plus (nawet małe) powodują tyle negatywnych emocji. 17:36, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone