Zamknij
REKLAMA

Schetyna w Płocku: Wygramy wybory dla wszystkich. Także dla tych, którzy na nas nie głosują

13:17, 11.05.2019 | K.B
Skomentuj
Fot. Krzysztof Kaźmierczak
REKLAMA

Obietnica zdobycia dodatkowych 100 mld zł dla Polski z Unii Europejskiej, równość w dostępie do świadczeń i realizacja trzech programów: europejskiej ochrony zdrowia, europejskich płacy i narodowego programu rozwoju wsi. - m.in. o tym mówił w sobotę Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Europejskiej w płockim teatrze.

-  Wszyscy widzimy, że Polska jest pęknięta. Rządzący robią wszystko, aby podzielić Polskę na wieś i miasto, religijnych i niereligijnych, wykształconych i niewykształconych, zwolenników PiS i Koalicji Europejskiej. Ludzie mówią, że za tej władzy Polska jest podzielona, niesprawiedliwa i smutna. To trzeba zmienić. Musimy pożegnać ten rząd, zacząć być razem i w końcu zacząć się do siebie uśmiechać - podkreślał lider Platformy Obywatelskiej. - Polskę trzeba skleić, odnaleźć to, co wspólne. A wtedy, jako naród, będziemy wielką siłą. Polacy, żeby być wolni, muszą być równi. Nie akceptujemy wywyższania się, przywilejów władzy, nie zaakceptujemy nad sobą żadnego władcy, pana, a tym bardziej króla z dworem, który chce decydować, kto do wspólnoty narodowej może należeć, a kto nie - mówił Schetyna.

Jak twierdził, Polacy chcą równego traktowania, równości wobec prawa, równego dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej. - Europa może nam w tym pomóc, bo z jednej strony pilnuje praworządności, zaś z drugiej daje pieniądze na rozwiązywanie problemów tu na miejscu. Trzeba tylko umieć je wziąć. A my to potrafimy.

Zapowiedział trzy programy: europejską ochronę zdrowia, europejskie płace i narodowy program rozwoju wsi.

Zwracał się do rolników, którzy - jak wspomniał - zapewne już wiedzą, że w projekcie przyszłego budżetu unijnego "wynegocjowanego przez PiS" ma być o 15 mld zł mniej dla polskiej wsi. - To nieudolność rządu PiS. Głosowali przeciw rezolucji przygotowanej przez europosłów Platformy i PSL. A rezolucja mówiła jasno: nie ma zgody na ograniczenie polityki dotyczącej rolnictwa - po czym rozległ się okrzyk "hańba". - To czyste szaleństwo. Musicie się opamiętać - zwracał się do członków PiS. - Mieszkańcy wsi muszą być tak samo traktowani jak mieszkańcy miast. Każdy Polak, niezależnie gdzie mieszka, musi mieć dostęp do lekarza, przedszkola dla swoich dzieci. Każdy Polak musi czuć się tak samo ważny i potrzebny bez względu na to, czy mieszka w Płocku czy w Warszawie, czy jest bogaty, czy biedny, jest kobietą, czy mężczyzną. Narodowy program rozwoju wsi przywróci równość. A jak będzie wolność i równość, to przyjdzie i braterstwo. Władza jednak tego nie rozumie. Zamiast zasypywać podziały, pogłębia je. Zamiast godzić, tworzy nowe podziały. Zapatrzeni są na Rosję, Turcję, zapominają o tym, co polskie. 

Walka z pedofilią

Dodał, że "bezpieczeństwo jest dla wszystkich", tu nie ma wyjątków. Tyle że dzieci nie głosują, są zdane na wsparcie dorosłych. - Hańbą dla naszego państwa i polityka jest przymykanie oka na ich krzywdę. Jeżeli dziś władza kalkuluje, że oprawca, pedofil jest wpływowy, może pomóc w wyborach i dlatego trzeba zostawić go w spokoju, to okrywa hańbą siebie i urząd, który sprawuje. Tu nie może być żadnej kalkulacji. Jeśli ktoś krzywdzi dzieci, to ma iść do więzienia.

Zaznaczył, że walki z pedofilią nie należy utożsamiać z walką z Kościołem. - W obronie dzieci nie cofniemy się przed niczym. Przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej parafii, ani w Sejmie. Nigdzie.

Policja nie jest od zaspokajania kaprysów

Nawiązał do zatrzymania Elżbiety Podleśnej w warszawskim mieszkaniu za obrazki z tęczową Maryją. Minister Joachim Brudziński od razu zapowiedział, że policja będzie się zajmowała tą sprawą z urzędu. - Policja ma być da wszystkich, a nie dla ministra i prezesa. Nie jest od zaspokajania kaprysów jednej partii. Policja ma dbać o bezpieczeństwo każdego Polaka, w tym dzieci, bez wyjątku. A ostatnio została wysyłana o świcie, by spektakularnie zatrzymać kobietę za namalowanie jednego obrazu, który nie spodobał się ministrowi i prezesowi. To nie jest po polsku, to nie jest po europejsku. W Polsce i Europie ministrze i prezesie jesteście równi z panią Podleśną. Jak tego nie rozumiecie, to jedźcie do Rosji albo do Turcji, ale nie ciągnijcie za sobą całej Polski.

Nawiązał to zachowania rządzących wobec strajkujących nauczycieli, potraktowania osób niepełnosprawnych. - Czy rozmawiano z nimi jak równy z równym, jak Polak z Polakiem? Czy zastanowili się, że matka osoby niepełnosprawnej też ma prawo do życia i trzeba ją solidarnie wspierać?

Apel do zwolenników PiS

Za najpilniejsze zadanie uznał ochronę zdrowia, bo tu "chodzi o życie". - Zwracam się teraz zwolenników PiS. Wiem, że macie swoje poglądy, sympatie i antypatie, do wszystkiego was nie przekonamy, ale ochrona zdrowia na europejskim poziomie będzie również dla was. Sami czekacie miesiącami, a nawet latami, w kolejce do specjalisty. Rak nie pyta o preferencje partyjne. Uwierzmy wszyscy, że to można i trzeba zmienić - apelował. - A my mamy program i wiemy jak to zrobić, skąd wziąć pieniądze. Jesteśmy dumni, że mieszkamy w Europie, to i ochrona zdrowia musi być europejska. Nie może matka zostawać z chorym dzieckiem sama, bo nie może dostać się do lekarza. Nie możemy spokojnie patrzeć na to, że tych, których nie stać na prywatne wizyty, czeka wielomiesięczne czekanie na badanie. Dla niektórych wizyta oznacza wielokilometrową wyprawę. Nie może być tak, że w wielu miejscach realny czas dojazdu karetki pogotowia jest tak długi, że w przypadku zawału są nikłe szanse na przeżycie. Śmiertelność na choroby związane z sercem w niektórych rejonach Polski jest o 40 proc. wyższa na wsi niż w mieście. To nie jest równość, to nie jest Europa i my to zmienimy. Musimy uwierzyć, że opieka zdrowotna może funkcjonować tak jak w Szwecji czy w Niemczech.

Kiedy na sali skandowano "zwyciężymy", Schetyna odparł: - Prawdopodobnie tak.

Przedstawiał założenia dotyczące opieki zdrowotnej:

1. Okres czekania do specjalisty nie może być dłuższy niż 21 dni.

2. Oczekiwanie na Szpitalnym Oddziale Ratowniczym nie może trwać dłużej niż 60 minut. - Po godzinie każdy pacjent musi być już po badaniach, diagnozie i decyzji lekarskiej.

3. Europejski program walki z rakiem. Zapowiedział, że w ciągu 7 lat wyleczalność raka w Polsce osiągnie poziom taki jak w najbardziej zaawansowanych krajach Europy. - I będzie to dotyczyło każdego zakątka kraju. Powstanie sieć wysokospecjalistycznych ośrodków i szybka ścieżka leczenia.

4. Każdemu, kto przekroczy 50 lat, będą przysługiwały wszystkie konieczne badania.

5. Opieka nad kobietą w ciąży, pełna dostępność do badań prenatalnych, możliwość znieczulenia podczas porodu.

6. Europejski program szczepień "dla dzieci ze wsi i z miasta, dla bogatych i biednych".

7. Ludzie niepełnosprawni muszą się mierzyć z nierównością, którą należy zniwelować. - Nie możemy dopuścić, aby miejsce zamieszkania, status materialny dzielił ich na lepszych i gorszych. To nie może decydować o tym z czego mogą korzystać i jak wygląda rehabilitacja.

8. Centra profilaktyczne w każdym województwie.

9. Kompleksowy program walki ze smogiem. - To nie tylko problem większych miast. Trzeba przekonać do likwidacji pieców na węgiel, oferując pomoc. Również finansową. Cała Polska musi się stać krainą czystego powietrza - mówił Schetyna

Były też punkty dotyczące tylko mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości. Jeden z nich dotyczy poprawy dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. - Dziś mężczyźni na wsi żyją przeciętnie krócej i prawie 3 lata od mieszkańców wielkich miast. Zniwelujemy te różnice - obiecywał. - Zwiększymy liczbę zespołów ratownictwa medycznego. Uruchomimy programy w powiatach, których zadaniem będzie prewencja onkologiczna, kardiologiczna i neurologiczna. Drugi element to program "Lepsza opieka" - wskazywał. Ten będzie dedykowany kobietom i dzieciom mieszkającym na obszarach z gorszym dostępem do świadczeń zdrowotnych. To środki na profilaktykę, leczenie, podnoszenie standardów opieki medycznej tam, gdzie dziś dostęp jest ograniczony (np. brakuje dostępu do ginekologa). Trzeci element ma zapobiec przeprowadzkom z obecnego miejsca zamieszkania w poszukiwaniu lepszej edukacji. - Dofinansujemy edukację w małych miastach by zapewnić równe szanse na start. Potrzebujemy Europy. Wygramy wybory, zdobędziemy europejskie pieniądze. Zrobimy to dla wszystkich. Również dla tych, którzy na nas nie głosują, bo wszyscy Polacy są wolni i równi. Bez wyjątku zasługują na szacunek i lepsze życie. Dlatego zwyciężymy dla wszystkich 26 maja.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (57)

POtriociPOtrioci

75 11

Wy juz pokazaliscie przez 8 lat rzadow swoja przyszlosc, 5 milionow mlodych ludzi za granica bo w POlsce wszystko wyprzedane i pozamykane.Nie daj BOZE PO-PIS u wladzy, nie daj BOZE 15:24, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EchhEchh

3 4

Jakby nie patrzeć PiS również spowodował, że setki tysięcy ludzi ucieka przez wspieranie patologii. Żenujące jest to, że mamy coś takiego jak wolność, tylko jeśli jesteś homoseksualny tej wolności już nie masz. Ranienie uczuć religijnych dotyczy tylko wierzących w Boga, innych ludzi innych wyznań już nie. Kto podnosi rękę na Kościół podnosi rękę na Polskę? Super, jeśli kościół jest na pierwszym miejscu, wyżej od ludzi. Czyli jeśli nie wierzę, mam uciekać? Chętnie Na tą chwilę mam 18 lat i już w tym momencie jestem pewna, że w tym kraju nie zostanę. Hipokryzja wszędzie. A co do obrazka z matką boska z tęcza... Cóż myślałam, a przynajmniej było mi wpajane, że ten wasz Pan Bóg kocha wszystkich jest wyrozumiały itd. Strasznie dużo tutaj kruczkow. 16:44, 12.05.2019


wiekemerytalny67+wiekemerytalny67+

85 12

Cyrk do Płocka przyjechał. Niesamowity występ klauna. 15:26, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jjkjjk

68 12

Za to zabranie dziś parkingu w środku miasta pod ten cyrk na pewno nie macie mojego poparcia takie chucpy róbie sobie robić w tygodniu!!!. 15:47, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak wygramyjak wygramy

75 15

Obiecujemy idziemy do europarlamenyu zeby miec wysokie emerytury
zeby wam zabrac socjal 500+ zlikwidujemy CBA obalimy rzad PIS
Zlikwidujemy sady zebu bylo jak dawniej Obalimy rzad PIS
Zyby cos robic dla Polski mnieliscie osiem lat
Teraz dziekujemy glosujmy na PIS 15:50, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ludzieludzie

72 13

Obuccie sie czas na zmniany odsunac komunistow PO PSL SLD od wladzy 15:52, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Konfederacja !Konfederacja !

7 16

Pis Po jedno zło ! Precz z komuchami !! 15:57, 11.05.2019


SLDSLD

67 7

Od dziesieciu lat albo i dluzej niema ich w rzadzie spragnieni wladzy
A PO PSL juz rzadzilo i dla palakow i polski nic nie zrobili tylko wyludzali WAT 15:56, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zośkazośka

44 6

a kysz szatanie 16:09, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

66 8

Pokazaliscie już swoje rządy, podczas waszej koalicji było dobrze ale tylko wam. Dla was zwykly czlowiek sie nie liczy. Bo jak to powiedzial jeden z płockich politykow " w du.. mam tych ludzi " mowiac o wyborcach podczas ostatniej kompanii. 16:09, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

slawslaw

12 66

Dziwne że trolle pisowskie nawet tu piszą, płocczanie was olewają zobaczycie to na wyborach. 16:15, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kk

18 5

człowieku chyba coś ci się stało i umysł ci nie funkcjonuje to były ostatnie wybory ,które wygrało w Płocku .Płocczanie mają dość PO,PSL.NARESZCIE PRZYSZEDŁ CZAS NA DOBRE ZMIANY azacznie się to od tych wyborów no UE 20:49, 11.05.2019


POKO-SROKOPOKO-SROKO

49 6

szuria przebrana w garnitury 16:24, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

kopacz:kopacz:

41 5

zwy- cię- ży- my!

Sztandar wyprowadzić 16:24, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dla kogo?dla kogo?

35 9

Dla dzieci, rodzin, emerytów?

Przecież to wg Was patologia, nieroby itd. I jeśli "dla wszystkich", to również dla katolików, których jest zdecydowana większość... ?

Powodzenia...xd 16:28, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja sięja się

53 8

zastanawiam jak taki pajac mogł się tak wspiąć w hierarchii politycznej , chyba bez wsparcia zewn się nie da . Brzydki , *%#)!& nie potrafi się wypowiedzieć za bardzo , no ale przy tej facetce co opowiadała o polowaniach na dinozaury to mistrz intelektu 16:33, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

facetfacet

39 6

o aparycji ciecia , takich manierach i jak się wydaje horyzontach 16:34, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a ja sobie a ja sobie

54 9

nie życzę aby schettino wygrywał w moim imieniu nawet w warcaby 16:35, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dlaKonfabulacjiTeżdlaKonfabulacjiTeż

30 6

? W sumie to nawet bym chciał... To będzie ostateczny koniec zarówno Was jak też partii Koorwina i innych 'wolnosciowcuf- patryjotuf' spod znaku dwugłowego orłaa, bo zatęsknią za PiS i obudzą się z letargu nt wyimaginowanej ustawie 447. W końcu- już po wszyskim- będzie rządzić samodzielnie Prawo i Sprawiedliwość... Do tego czasu pryszczaci wyrosną z mżonek, a część dołączy do opozycji... w szeregach PO lub wprost do grup skrajnej lewicy- gdzie tak na prawdę jest miejsce ludzi o bolszewickiej proweniencji.- Mowa o części elektoratu Konfabulacji JKM, Liroy & Co. 16:35, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ze...ze...

20 2

Załatwimy się, innymi słowy. 16:36, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawe ciekawe

37 5

czy wieloletni lokajczyk onego schetyna miejscowy kozameee też się tam zaprezentował?
16:38, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trzeba koniecznie trzeba koniecznie

41 7

wezwać egzorcystę aby miejsce pobytu schetyny okadził , polał wodą święconą i odprawił modlitwę aby zły duch tego szkodnika nie pozostał w Płocku . Jak nie pomoże wezwiemy łowców wampirów. 16:42, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JakJak

46 8

Wygracie będziecie rządzić ale dla Niemców komuchu jak Merkel ci Powie tak bedziesz robił zdrajca razem z Niemcem tuskiem 16:50, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

podsłuchane, żepodsłuchane, że

51 8

celem przyjazdu do Płocka była agitacja mieszkańców do wyjazdu na zbiory szparagów w Niemczech. Schetyna przyrzekł zachodowi, że znajdzie ludzi pracujących na niemieckich plantacjach w Płocku, bo tu jest ciemny naród nawet za euro na godzinę, ponieważ lokalne władze PO mu to obiecały. Wybory wygrane to werbunek był przesądzony, ciekawe ile osób udało mu się omanić. 17:09, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAAAAAAAA

42 7

NIe tylko nie to !!!!!!! Nikt przy zdrowych zmysłach tego nie chce !!!!!!! 17:10, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

proszęproszę

33 6

o ikonkę schetyny w aureoli z flagi ukraińskiej z donkiem pod pachą w aureoli niemieckiej , ze swastyką na d...e! 18:31, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

w punktw punkt

8 2

i dobrze! 18:31, 11.05.2019


patrzę i czytam, i cpatrzę i czytam, i c

13 44

i znów te pisowskie trolle mącą, obrażają, zioną jadem i nienawiscią, zgodnie z wytycznymi Komitetu Centralnego PZPRPiS pod wodzą skarlałego dziada 18:33, 11.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

chcesz poczytaćchcesz poczytać

14 5

o nienawiści to poczytaj sobie powyżej pierwszego komentarza! 18:41, 11.05.2019


bo chetynabo chetyna

28 6

to padlina!!!!!!!!!!!!!!!!!! 18:40, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ehhhhehhhh

23 4

Populista... 18:40, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MGMG

31 6

Won volksdeutschu. 18:41, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ojciecojciec

20 5

Grzesiek, wstawaj. Zesrałeś się. 18:43, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakie to nam jakie to nam

12 2

cuda północna grupa wojsk zostawiła na dolnym śląsku ! wprost siąść i płakać. 18:52, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LunaLuna

8 20

W moim biurze w spółce gdzie przerabia się ropę dyrektorzy z pis są na usługach działaczy po i psl. Dlatego pis przegra wybory w Płocku :) więc Ci co negują po i psl wywołują uśmiech na twarzy. 19:48, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

POPO

37 6

Będzie rządzić dla interesów niemieckih
francuskich a nie polskich 19:51, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan PawelJan Pawel

26 5

Był w sejmie i mówił rządzić dla Polski dla Polaków a wy towarzysze komuniści POmagacie Niemcom żeby niwmcy mnieli dobrze 19:56, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były wyborca PSL. Były wyborca PSL.

29 3

Obrzydliwi ludzie. Nie daruję PSL, że idą pod ramię z takimi ludźmi!!!!! 20:03, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PISPIS

36 5

W Płocku może przegrać wybory bo od kąd pamiętam Płock jest miastem komunistycznym szpital wojewódzki komuna każda spółka komuna ratusz
Ale czas na zmniany Idziemy wszyscy na wybory to PIS wygra 20:04, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MówięMówię

29 4

Wam ja schetino polskość to nienormalnosc trzeba POmogać niemcom 20:17, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasiuJasiu

32 4

Jak zwykle , puste hasełka , przeciez te kolejki miała juz skracac Kopaczowa , Arłukowicz itd. szkoda że nawet nie wspomniał jak to zamierza uczynic , wszystkie pozostałe tez bez żadnego wyjasnienia 20:39, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

24 3

jeszcze raz napiszę w programie skandaliści POLSAT w 2018r był wróżbita Maciej . Redaktorka kazała postawić karty Tarota na wybranych polityków Schetynie wyszła karta GŁUPCA i tyle w temacie 21:05, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pppppp

32 5

zwykli oszuści! PO,PSL, Nowoczesna, SLD i ci czerwoni Zieloni? Śmiechu warte! 21:07, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zz

29 4

ale jaja guma do żucia nie do wyplucia,cała śmietanka skorumpowana zajechała do Płocka szukać poparcia .Buraki czerwone autokarami najechali nasze miasto.Ale wiedzcie czerwonoskórzy ,że PLOCK wam dobrze nie wróży. 21:22, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nick(ex.autor)Twój nick(ex.autor)

25 3

Na zdjęciach wygląda jakby śpiewali. Czy ktoś wie co? Czy mieli czelność śpiewać hymn Polski? 21:58, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

wygramywygramy

23 3

wybory dla WSZYSTKICH SWOICH. 22:28, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PISBOTPISBOT

5 26

No Panie Grzegorzu wreszcie konkrety, nie to co te mrzonki pisowskie o CPK. Jednak pomimo sympatii do PIS nie będę głosował na listę nr 4, niech nie uciekają do Brukseli tylko niech poniosą brzemię, które zgotowali w kraju. 23:08, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wróżkawróżka

20 3

pojedziemy na łów,na łów towarzyszu mój.Na łów na łów na łowy do płockiej dąbrowy towarzyszu mój.W tej dąbrowie nic nie złapiecie i wygracie wybory na święty Nigdy.Albo by było ciekawiej to wygracie wybory jak dwie niedziele zejdą się do kupy.Po was pozostanie kupa ........ 23:56, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jak wygramyjak wygramy

28 2

Sprzedamy lasy państwowe niemcom
Ziemię polska sprzedamy niemcom
Wszystko co polskie sprzedamy niemcom
Polskość to nienormalność
Nie martwcie się nam będzie dobrze i naszym rodzinom 06:15, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

21 1

Niech już się nie kompromitują Ci nieudacznicy. Rządzili 8 lat to gówno zrobili, a teraz ich nagle olśniło. 12:26, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlockPlock

20 1

Nigdy wiecej popsl. Dziękuję. 13:11, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piosenkapiosenka

15 1

ale to już było i nie wróci więcej.Niech tak się stanie. 15:31, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FerroFerro

11 1

Ma Schetyna mzonki hahaha 15:34, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NiemiecNiemiec

2 3

Chyba dla PIS nadchodzi apokalipsa miski ryżu? Czy wygracie czy przegracie miska ryżu się należy. 18:20, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WYGRASZWYGRASZ

5 0

SE HYMN UNII NA FUJARCE, CO NAJWYŻEJ!!! 10:00, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

qx3qx3

0 0

PO pierwsze jest za zadośćuczynieniem, za ustawą 447,
15:59, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mnmn

0 1

#muremzagrzegorzem buhahaha 07:22, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA