Zamknij
REKLAMA

Awaria na kombinacie? ORLEN wyśle mieszkańcom smsa

10:19, 15.02.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Pixbay/Portal Płock

Komunikacja między ORLENEM a mieszkańcami skróci się do minimum. Od teraz każdy, kto dopisze się do bezpłatnego programu informacyjnego, w kilka minut otrzyma informacje o awariach, ale też m.in. imprezach czy koncertach. 

O systemie szybkiego informowania mieszkańców PKN ORLEN mówił od jakiegoś czasu. Od kilku tygodni trwały testy na grupie kilku tysięcy pracowników. Wypadły dobrze, więc bezpłatny serwis infodlaplocka.orlen.pl może zostać uruchomiony dla wszystkich mieszkańców. Jak nazwa wskazuje jest on dedykowany społeczności lokalnej, ale zapisać do niego może się każdy zainteresowany działaniami koncernu. 

- Usprawniamy komunikację z sąsiadami - zapewnia Krzysztof Matusiak, specjalista z zespołu ds. relacji ze społeczeństwem lokalnym. - Natychmiast po dotarciu informacji do biura prasowego zostanie ona wysłana za pośrednictwem systemu. 

Taki proces pozwoli szybciej poinformować mieszkańców. Wiadomości można otrzymywać sms-em lub drogą mailową albo i oboma kanałami. Podczas rejestracji należy zaznaczyć interesujące nas kategorie: komunikaty, sport, kultura, nauka i edukacja, wolontariat, Fundacja ORLEN Dar Serca. 

- Chcemy, aby każdy mieszkaniec Płocka i regionu miał możliwość otrzymywać informację w kilka minut - tłumaczy Ireneusz Wypych z biura prasowego. - Możemy uspokoić mieszkańców. Dzięki temu systemowi w mniej więcej kwadrans po awarii możemy powiadomić ludzi o tym, co się stało i jakie są tego skutki. 

Oczywiście wspomniany kwadrans to umowny termin, bo biuro prasowe musi mieć pewność, że podaje sprawdzoną informację. Jakich informacji mogą spodziewać się mieszkańcy, którzy zdecydują się zapisać do systemu? Przede wszystkim trzeba podzielić je na planowane i nieplanowane.

Zaplanowane to m.in. manewry strażaków, remonty instalacji (wtedy trzeba spalić zalegającą resztkę produktu i nad zakładem pojawiają się charakterystyczne pochodnie) czy chociażby przypomnienia o meczach piłkarzy nożnych i ręcznych, ale też informacje o koncertach i spektaklach dla seniorów. Nieplanowane to przede wszystkim różnego rodzaju awarie podczas procesu produkcyjnego. 

- Nie będziemy przesyłać branżowych informacji czy takich o charakterze komercyjnym. Po prostu nie chcemy zaspamować mieszkańców - tłumaczy Matusiak. - Chcemy komunikować proste, przejrzyste i podstawowe informacje. 

W każdej chwili można zmodyfikować kategorie tematyczne, które nas interesują. Jeśli nie chcemy już dłużej korzystać z systemu, wystarczy po prostu odklikać kolejne kategorie albo po prostu wybrać opcję "rezygnuję". Biuro Relacji z Otoczeniem, które przygotowało program, czeka na opinie mieszkańców ws. systemu pod adresem infodlaplock@orlen.pl. 

Sama rejestracja jest bajecznie prosta. Osoby, które nie najlepiej radzą sobie z komputerami, mogą poprosić swoich bliskich o pomoc. Wystarczy przy końcu rejestracji wpisać kod potwierdzający, który system wyśle na podany numer telefonu lub adres mailowy. 

Rejestracja to cztery proste kroki po wejściu na stronę https://infodlaplocka.orlen.pl:

1. Wybieramy otrzymywanie informacji SMS-em albo e-mailem.
2. Podajemy swój numer telefonu lub adres poczty elektronicznej (na który chcemy otrzymywać komunikaty). 
3. Wybieramy kategorie informacji, które nas interesują (Komunikaty, Sport, Kultura, Nauka i Edukacja, Wolontariat, Fundacja ORLEN Dar Serca) i odklikujemy zgody.
4. Potwierdzamy rejestrację:
a) wpisując i zatwierdzając na stronie kod otrzymany SMS-em (to przy kanale SMS);
b) kilkamy na link otrzymany mailem (to przy kanale e-mail).
O zakończeniu subskrypcji poinformuje nas komunikat na https://infodlaplocka.orlen.pl

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

mieszkankamieszkanka

5 1

Zobaczymy czy będzie to działało.
Zapisałam się. O awariach i tak już wiem na bieżąco od znajomych, ale ciekawe czy w smsach też będą o wszystkim pisać, czy utajać... 12:14, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SpokoSpoko

13 8

Tak i jeszcze przedstawią wam protokół po awarii.Ludzie ogarnijcie się w każdym kraju są takie lub podobne zakłady produkcyjne i wszędzie są awarię a wam zawsze czegoś brakuje co nie lubicie Orlenu bo jeszcze jako tako płaci zazdrościsz to przyjdź zobaczysz jak tu fajnie .Jak spokój to spokój a jak jest akcja to nie wiesz czy do domu wrócisz. Pozdrawiam Obiektywnych LUDZI 12:29, 15.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do spokoDo spoko

6 4

W nosie mam wasze stawki. Jak wchodzę w strefę WIDOCZNEGO syfu, to nie awaria, tylko normalne skutki- trutka w powietrzu. I doskonale widać, skąd. Tu nie chodzi o kasę, tylko o zdrowie i tyle.. A trole to rozmydlają, bo właśnie za to mają kasę. A że sami są truci i ich własne rodziny, oj tam, oj tam- kasa rośnie... 20:02, 15.02.2019


zamknąć ORLEN?zamknąć ORLEN?

4 3

, jak się pomylą to podadzą prawdę? 12:42, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to, że  całato, że cała

8 5

POLSKA jest notorycznie zatruwana jak CHINY przez rewolucja kulturalną to nie oznacza, że będziemy udawać, że jest super? Ludzie w Płocku chcą żyć dłużej niż 30 lat, mają dość raka dróg oddechowych i układu kostno-stawowego... 12:44, 15.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

I<3PlockI<3Plock

5 4

Jakie jest twoje rozwiązanie tej sytuacji? Bardzo proszę. Merytorycznie, w punktach. Tylko bez argumentów typu zamknąć Orlen bo truje. Niestety awarie i emisja szkodliwych związków to efekty procesów technologicznych, których w żaden sposób nie wyeliminujesz. Nikt nie zamknie największego zakładu w europie środkowowschodniej bo garstka ludzi w skali kraju tego chce a jedyny argument bo truje. 23:21, 15.02.2019


PracownikPracownik

3 2

Może nie będzie trzeba sami to zamkniemy za was

https://ddwloclawek.pl/pl/12_biznes/32746_ludzie_maj_do_anwil_stanie_przez_protest_pracownik_w_orlen_serwis.html# 16:48, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zamknąć ORLENzamknąć ORLEN

3 3

bo TRUJE! to jest wystarczający argument!

nie potrzeba więcej, to ORLEN ma być przyjazny a nie -"PRZYJAZNY"- środowisku, czyli min ludziom z PŁOCKA! Gdy nie będzie już czym oddychać, gdy nie będzie już czego pić, gdy TWOJE dzieci będą umierać po narodzeniu się, gdy już nie da się tu żyć, wtedy możesz sobie pisać elaboraty i wypunktować czego nie zrobiłeś! Dlatego dzisiaj wystarczy:

"ZAMKNĄĆ ORLEN BO TRUJE" 11:30, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wplwpl

0 2

dla mnie mogom nawet zaorac ten cały orlen 20:57, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiectywObiectyw

4 1

Szanowni patrzmy na to wszystko obiektywnie. Na Mazakach pracują nasi znajomi, koledzy, rodziny, mieszkańcy. Każdy każdemu życzy jak najlepiej. Zakład jest wyjątkowy za sprawą produkcji. Ale tam są ludzie, tacy sami jak my mieszkańcy. Tam nie ma robotów, których możemy obrzucać epitetami. Oni mają swoje rodziny w Płocku i okolicy. Też chcą wrócić po pracy do swoich żon i dzieci. Też chcą aby było bezpiecznie dla środowiska bo tu mieszkają ich rodziny. I wierzę, że każdemu tam na Mazakach zależy, aby mieć wszystko pod kontrolą bo oni tym też oddychają tak jak my zwykli mieszkańcy. Nie pakuja sie po pracy i nie lecą na MARSA. Przestańcie na nich patrzeć jak na UFOludki, które tylko trzepią kasę i nie myślą co robią! Bo oni tu też z nami mieszkają. I nie piszcie głupot, że ten zakład tak truje, bo to trzeba udowodnić. Przecież oni są kontrolowani, mają na głowie te wszystkie instytucje jak WIOŚ, GIOŚ, PIP, Zielonych, ministrów, komisje UE itd itp. A że wymyślili system informowania ludzi to tylko przyklasnąć. Pokażcie inną firmę, może nawet z Płocka, która zadeklarowała, że będzie informować chętnych o tym co się u niej dzieje? Jak coś robią to źle, jak nic nie robią to też źle, że są zamknięci i hermetyczni. Więc więcej obiektywizmu i zrozumienia, a nie tylko hejt, pomyje, krytyka, błoto i plucie... 09:39, 18.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

  xx xx

0 1

Stały Fachowiec prześladowań Polaków w roli jastrzębia. Stały ajent pod ochroną przyjaznych służb. Obrzydliwe. 08:13, 19.02.2019


REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone