Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z laureatem Grand Press Photo. Kiedy i gdzie?

08:26, 08.02.2019 | Dominika Bębenista
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Dominika Bębenista

Dariusz Bógdał to nie tylko ojciec Wojtka, mistrza Polski, Europy i świata, ale też świetny fotograf i "podniebny włóczęga". W piątek odbędzie się spotkanie poświęcone fotografii i filmowi lotniczemu. 

Płocka Grupa Fotograficzna co miesiąc spotyka się ze słuchaczami na otwartych spotkaniach, na których poruszane są tematy z różnych dziedzin fotografii. Pierwsze w tym roku odbyło się 1 stycznia w płockim zoo - chodzi oczywiście o coroczny Plener Noworoczny. W najbliższy piątek grupa zaprasza do kawiarni Charlie, gdzie  o 18:30 odbędzie się spotkanie poświęcone fotografii i filmowi lotniczemu. Gościem specjalnym Dariusz Bógdał - „podniebny włóczęga”, fotograf, publicysta, kompozytor muzyki elektronicznej, a także pedagog.

- W 1997 roku oderwałem się od ziemi w poszukiwaniu adrenaliny, a znalazłem tam piękno, które dane jest oglądać nielicznym. Postanowiłem przybliżać je tym, którzy nie chcą lub nie mogą latać... i tak od lat, poszukuję w przestworzach ciekawych obrazów, zabieram je na ziemię i sprawiam, że ludzie stają się szczęśliwsi. Żyję żeby latać, latam żeby żyć... i tak jest dobrze - pisze o sobie gość piątkowego spotkania, Dariusz Bógdał.

Dariusz Bógdal w latach 2003-2008 przebył podniebną wędrówkę po Polsce. Wtedy to wykonał ponad sześćdziesiąt tysięcy zdjęć lotniczych. Zdjęcia te przedstawiały około trzysta różnych miejsc w kraju. Dystans, który pokonał, pozwoliłby pięciokrotnie okrążyć kulę ziemską. Natomiast w latach 2010 - 2012 przeleciał długość polskiego wybrzeża pięćdziesiąt cztery razy razem z pilotem Krzysztofem Jurkiewiczem. Podczas tej podróży wykonał kilkadziesiąt tysięcy zdjęć linii brzegowej.

Piątkowy gość ma na swoim koncie I nagrodę prestiżowego konkursu fotograficznego - Grand Press Photo 2010 za fotoreportaż przyrodniczy. Poza tym jest jedynym Polakiem-finalistą Festiwalu Fotografii i Sztuk Wizualnych Photoespana w Madrycie w 2006 r. Ma na swoim koncie różne wyróżnienia i nagrody.

Na każdym z comiesięcznych spotkań odbywają się konkursy fotograficzne na najlepsze zdjęcie. W tym miesiącu temat korespondujący z tematyką spotkania brzmi - „widząc inaczej”. Chętni mogą wywołać trzy zdjęcia za darmo w Studio AP przy ulicy Nowy Rynek 14 w formacie 15x21 na hasło „konkurs PGF”.

(Dominika Bębenista)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

GratulacjeGratulacje

1 0

Ogromne gratulacje 22:14, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CynikCynik

0 0

Naprawdę zasłużył. 18:00, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone