Zamknij
REKLAMA

Kto za Krzysztofa Buczkowskiego? Wybrano nowego dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy

13:18, 07.02.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

Wcześniejszy dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy, Krzysztof Buczkowski zmienił pracę, obecnie jest wiceprezesem w spółce Wodociągi Płockie. Aby zapełnić powstały wakat, Ratusz ogłosił konkurs. W czwartek poznaliśmy nazwisko wybranego kandydata. Nowym dyrektorem został Daniel Olender.

Konkurencja nie była duża, o posadę dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy starało się tylko dwóch kandydatów. W miniony piątek odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, która zakończyła się pomyślnie dla płocczanina znającego już tę instytucję od lat. Daniel Olender był już tam zastępcą dyrektora, natomiast ostatnio ponownie pełniącym obowiązki dyrektora, bowiem taka sama sytuacja była po odejściu poprzednika Krzysztofa Buczkowskiego, Jarosława Kozłowskiego.

- Z kandydatami spełniającymi wymagania formalne postawione w ogłoszeniu o naborze przeprowadzono rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci oceniani byli według następujących kryteriów: kwalifikacje; doświadczenie zawodowe; znajomość aktów prawnych podanych w ogłoszeniu o naborze; przydatność do pracy na stanowisku Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku; sposób prezentacji. Pan Daniel Olender zaprezentował się bardzo dobrze i przedstawił koncepcję funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku w pełni odpowiadającą oczekiwaniom Pracodawcy - czytamy w uzasadnieniu.

Poza znajomością szeregu ustaw, w ogłoszeniu wskazywano na następujące niezbędne wymagania formalne: obywatelstwo polskie, nieposzlakowana opinia, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, brak zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, koncepcja funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku, wykształcenie wyższe, co najmniej 3-letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy.

Zastępca dyrektora Miejskiego Urzędu Pracy jest Radosław Śliwiński.

[ZT]20988[/ZT]

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

Work Title Work Title

26 9

Fajny mamy urząd pracy. Nikomu nie znalazł chyba jeszcze normalnej pracy.
Każdą kobietę wysyłają do Czardasza do pracy, gdzie panuje mobbing, wyzysk i dziadostwo.
Innych ofert nie mają, albo mają pod stołem. Ta instytucja jest niewydolna 15:19, 07.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

5 0

Urząd Pracy wywiesza na tzw "tablicę" te ogłoszenia, które zostaną im powierzone przez potencjalnych pracodawców.
W związku, że tam jest taka a nie inna atmosfera, to pracodawca co rusz prosi UP o wywieszenie tego ogłoszenia i kierowanie pracowników tam.
07:22, 08.02.2019


a z jakieja z jakiej

14 4

partii jest wybrany?. 16:11, 07.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

FaktFakt

8 6

Akurat Olender nie jest związany partyjne. To prawnik i fachowiec. 18:25, 07.02.2019


z tejz tej

5 4

jedynie słusznej w POcku! 00:28, 08.02.2019


Gazeta.pl Gazeta.pl

12 10

Czekamy na informacje, ws nieprawidłowości w urzędzie pracy i MTBS A, sorry, nie czekamy już, bo przecież w Płocku rządzi PO a nie PiS. Pomyłka. 16:19, 07.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MicMic

2 2

Biorąc pod uwagę dotychczasową tendencję to po objęciu władzy przez PIS byłaby komisja śledcza do rozliczenia rządów PO a do pudła poszliby i tak działacze PIS. XD 09:52, 08.02.2019


kk

13 2

ale jazda PO stołkach spółek a przecież zaczynał jako wiceprezydent 17:39, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawdaprawda

20 13

jest taka, że pracę, to co najwyżej i to po znajomości możesz dostać w samym urzędzie pracy. Setki osób zatrudnionych w tym urzędzie, które ,,międolą" te papierki z rąk do rąk, stukają w te klawiaturki a pracy ludzi jak nie było tak i nima.
Od prawie dwóch lat jestem bez pracy. Mam wykształcenie wyższe, wieloletnie doświadczenie na wielu stanowiskach i sporo różnej maści szkoleń, posługuję się trzema językami: rosyjskim, angielskim i niemieckim, a od tego wspaniałego, kreatywnego urzędu pracy dostałem tylko jedną, jedyną propozycję.
Była to propozycja objęcia stanowiska prezesa nowo powstającej firmy z zagranicznym kapitałem. Niestety nie spełniałem tylko jednego acz koniecznego w tym wypadku warunku. Warunkiem była znajomość języka hinduskiego koniecznie w dialekcie pendżabskim!

17:53, 07.02.2019

Odpowiedzi:9
Odpowiedz

TaaaTaaa

11 9

Bo wiedzą że z ciebie byłby pracownik jak z koziej dupy trąba 19:29, 07.02.2019


do Taaado Taaa

10 2

kolejną znaną wszystkim prawdą jest ścisły związek pomiędzy poziomem pisanego komentarza a osobą, która go piszę i nie chodzi mi tu o twój ewentualnie niski wzrost! 21:40, 07.02.2019


do "prawda"do "prawda"

6 6

Jeżeli zależałoby Tobie na pracy, to byś nie tylko liczył na Urząd Pracy, ale również na własną rękę byś jej szukał. Jest sporo ogłoszeń na pracuj.pl, olx, grupach na fb dot. prac na terenie Płocka, ale również na stronie CUK i PKN (i tak bez "pleców" też człowiek się tam dostanie, jeśli ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie - sama coś o tym dobrze wiem, bo bez znajomości, od razu po przeprowadzce z innego miasta do Płocka złożyłam dokumenty i po 3 m-c rekrutacji zostałam przyjęta, także DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO) 07:27, 08.02.2019


do osoby z 07:27, 08do osoby z 07:27, 08

5 1

wysłałem już pewno z 700 aplikacji, tak średnio po 10 prawie co dzień, więc wiem z autopsji ile te portale: Pracuj pl., GoWork.pl, Jobtome Polska, OLX, Polska Joob24, Jobrapido, strona i oferty urzędu pracy są skuteczne i pomocne w znalezieniu pracy. Odezwał się tylko raz jedyny Metlife Amplico SA z stanowiskiem menagera ubezpieczyciela w Warszawie. Pojechałem na dwa spotkania do Wawy, jak porozmawiałem po cichu z jednym z pracowników, okazało się, że menager to bujda, jesteś tylko agentem ubezpieczeniowym, który musi żerować na swojej rodzinie jako baza klientów. Dojazd co dziennie do Wawy za 1500zł na czysto. Tyle dostałem z tych aplikacji. Puszczam aplikację na różne stanowiska od kierowniczych po np. kierowcę czy nawet kierowcę wózków akumulatorowych. CV w trzech wersjach max na 5 stron po te na 2 strony puszczane w zależności od stanowiska.

A teraz droga pani o pani wpisie: ,,także DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO)".
Ja oczywiście, że nie chcę podjąć pracy, wolę słuchać mojej całej rodziny pytających wciąż: ,,i co znalazłeś wreszcie wciąż, czy oglądać jak moja pracująca żona, zarabiająca 1550 zł połyka kolejną tabletkę na uspokojenie, by móc jakoś funkcjonować i nie myśleć o tym wszystkim.
Facet siedzący w domu, gdy żona pracuje, przecież to tak dumnie brzmi!

ps. mojej córki znajomy po filologii angielskiej, po tym jak pracował przez kilka lat jako dyrektor jednego z banków stracił pracę, szukał innej 4 lata, nie mogąc jej znaleźć w Polsce wyjechał do Anglii i tam pracuje.
To, że pani miała szczęście i po 3 miesiącach udało się pani znaleźć pracę nie świadczy o tym, że taka jest norma, bo może miała pani szczęście w odróżnieniu od innych!11:18, 08.02.2019


do "do osoby z do "do osoby z

1 4

Proszę Pana. Skończyłam ekonomię i o dziwo wszyscy moi znajomi, którzy kończyli ją ze mną w przeciągu pół roku od skończenia studiów znaleźli pracę. Sporo osób było zarejestrowanych w biurze karier naszej uczelni, i wiele propozycji pracy właśnie z tego biura otrzymaliśmy. Jedno mieli doświadczenie, inni tylko praktykę studencką, a i tak każdy znalazł coś dla siebie i pracujemy. Jedni w urzędach, inni w prywatnych firmach. Także dalej utrzymuję : dla chcącego nic trudnego.
Może Pan ma za bardzo wygórowane oczekiwania wobec pracy (dochodów itd). Może warto zmniejszyć oczekiwania. 12:47, 08.02.2019


a możea może

4 1

poczyta pani ze zrozumieniem mój komentarz: ,,Puszczam aplikację na różne stanowiska od kierowniczych po np. kierowcę czy nawet kierowcę wózków akumulatorowych. CV w trzech wersjach max na 5 stron po te na 2 strony puszczane w zależności od stanowiska."
13:36, 08.02.2019


..................

1 4

A ja powtarzam, że może Pan ma za wygórowane oczekiwania. Może niech Pan spróbuje np. na stróża albo "sprzątaczkę", bądź na linię produkcyjną, czy nawet w płockim Call Center złożyć CV. Sporo ogłoszeń jest o pracy na takie stanowiska, ale najpewniej Panu nie odpowiadają, także oczekiwania Pana mogą być za wysokie, np. pod względem wynagrodzenia. I tak czytam ze zrozumieniem, jednakże kierowca itd to jednak bardziej dochodowe oferty pracy, także może warto zatrudnić się w mniej płatnej pracy, ale chociaż ją mieć, a w między czasie szukać. 13:43, 08.02.2019


MarekMarek

5 0

Czemu Pani po tej ekonomii szukała pracy aż trzy miesiące?
Co nie było pracy jako sprzątaczka czy miała Pani za duże wymagania?

14:21, 08.02.2019


do Marekdo Marek

1 4

Drogi Panie, czekałam na wyniki rekrutacji. Rekrutacja trwała 3 m-c. Badania, testy, rozmowa kwalifikacyjna i w ostateczności czekanie na odp.
W między czasie przez te 3 m-c dorabiałam sobie jako opiekunka do dzieci, także ja pracę miałam.
Pozdrawiam 14:41, 08.02.2019


ZdzisławZdzisław

20 8

Lepiej zlikwidować te Urzędy Pracy. Pieniądze można byłoby przeznaczyć na szpitale
Obsługa poniżej krytyki.Same boją się o swoje stołki. 17:59, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiektywnieObiektywnie

12 6

Wreszcie poszli po rozum do głowy i dali fachowca 18:26, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BetkaBetka

7 1

Bardzo dobry, trafny wybór. Pan Daniel Olender jest niezwykle ematycznym, przyzwoitym, skromnym człowiekiem, a jednocześnie wieloletnim fachowcem. Mam tylko pozytywne doświadczenia ze współpracy z Nim.
Gratuluję Panie Dyrektorze, życzę powodzenia i tylko życzliwych osób obok siebie. Trzymam kciuki.Pozdrawiam B. 08:53, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

6 0

A co z Berentem, który ustąpił miejsca w MTBS Jaroszewskiemu? Nie dostał żadnej fuchy? Nie zatrudnił go koleżka od odpadów komunalnych? A może wrócił do Torunia i tam "rządzi"? 09:19, 08.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

0 0

Berent? Przeczytaj Rada Nadzorcza Kobierniki i wszystko jasne. 12:43, 12.02.2019


a może a może

3 1

poczyta pani ze zrozumieniem mój komentarz: ,,Puszczam aplikację na różne stanowiska od kierowniczych po np. kierowcę czy nawet kierowcę wózków akumulatorowych. CV w trzech wersjach max na 5 stron po te na 2 strony puszczane w zależności od stanowiska."
13:35, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MarekMarek

4 2

Chłopie nie pisz już do tej baby po ekonomii.
Najedzona nie zrozumie głodnego. 13:45, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mafiamafia

0 0

dziala
21:28, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone