Zamknij
REKLAMA

Oszukiwali seniorów "na wnuczka". W końcu wpadli

10:52, 29.01.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, fot. Depositphotos

Oszuści nie mają kręgosłupa moralnego i bez skrupułów żerują na naiwnych seniorach. Policjanci apelują o nieufanie obcym i zjawisko oszustwa "na wnuczka" udało się ograniczyć, ale mimo to nadal zdarzają się takie sytuacje. Radomscy funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch naciągaczy, którzy oszukiwali starszych ludzi m.in. w Płocku. 

W zeszłym tygodniu w Sosnowcu oszukano kolejnego seniora, tym razem na 50 tys. złotych. Pieniądze trafiły do mężczyzny z Radomia. Pracujący przy sprawie policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu wytypowali sprawców i urządzili zasadzkę. W Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie) aresztowano wyraźnie zaskoczonych 29-latka z Warszawy i 20-letniego radomianina. Udało się odzyskać całą kwotę. Jak ustalono, 29-latek oszukiwał też w innych miastach-m.in. w Płocku, gdzie wyłudził 100 tys. złotych. 

- Podczas przeszukania mieszkania należącego do 29-latka policjanci znaleźli kilkanaście tysięcy złotych oraz funty, które pochodziły z wcześniejszych przestępstw - informuje KWP w Radomiu. - Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również bmw i citroena, którymi poruszali się mężczyźni. Obaj zostali przewiezieni do Płocka i osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. 

Sprawę przejęli płoccy policjanci i szukają kolejnych naciągaczy. 

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność w kontaktach z obcymi. Przed przekazaniem pieniędzy i kosztowności należy bezwzględnie skontaktować się z osobą, do której miałyby trafić. Apel dotyczy też bliskich seniorów, aby uświadomili starszych ludzi przed metodami oszustów. Można poprosić, aby każdorazowo dzwoniły w tej sprawie i pytały o radę.  

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

karakara

15 1

jeśli są praworęczni to najpierw lewa rączka do kasacji ... 12:22, 29.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Metoda na prezesaMetoda na prezesa

3 1

https://memnews.pl/img/56601/metoda-na-prezesa/ 14:19, 29.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

metoda metoda

4 1

na gospodarza.Lepsza niż inne.Taka metoda znana w naszej okolicy. 14:25, 29.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone