Zamknij
REKLAMA

Asia była aktywną dziewczyną, pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy

15:46, 11.01.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj

Pogodny, czerwcowy weekend, spływ kajakowy. Niespodziewanie doszło do nieszczęścia. Helikopter, transport do Bydgoszczy, diagnoza: udar mózgu. Życie Joanny wywróciło się do góry nogami. 

Wszystko działo się szybko ale mimo natychmiastowej pomocy skutki udaru okazały się poważne. Afazja, czyli utrata zdolności mówienia, do tego paraliż prawej części ciała. To był szok. 

Przed chorobą Asia była pogodną i aktywną dziewczyną. Jeździła na rowerze, startowała nawet w zawodach MTB. Była ratowniczką WOPR-u, chętnie oddawała krew, morsowała. Po udarze nic już nie było takie samo. 

Po kilku miesiącach rehabilitacji widać postęp. Jak mówią organizatorzy zbiórki jest, Asia się śmieje, może też chodzić przy asyście drugiej osoby. Nadal nie udało się jednak przywrócić zdolności mówienia, czytania i pisania. 

- Przed Asią dużo pracy i wiele godzin rehabilitacji, ale wierzymy, że zebrane na tej zrzutce pieniądze w połączeniu z jej silnym charakterem i zawziętością pomogą jej wrócić do zdrowia - mówią organizatorzy zbiórki. 

W dodatku po początkowych sukcesach wróciły napięcia w dłoniach i stopach. Dalsza rehabilitacja jest konieczna, zwłaszcza ruchowa i neurologiczna. Zebrane pieniądze posłużą właśnie do ich opłacenia, bo wymagane kwoty przekraczają możliwości rodziny. Pomóc Asi można za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.   

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Duzo Duzo

4 6

Zdrowia dla tej młodej i pięknej kobiety. Na pewno apel nie pozostanie bez echa.
Przez Polskę przetacza sie nagonka na nauczanie religii w szkołach. Wielka szkoda. To wielu katechetów angażuje młodzież w wolontariat, uwrazliwia dzieci i młodzież na potrzeby innych. Jeżeli ludzie będą chcieli popłynąć na fali laickiego państwa to oczywiście zrobią co będą chcieli. Rodzi sie tylko pytanie : jeżeli wyrzucamy ze szkół religie to co dzieci i mlodziez dostaną w zamian. Jaki alternatywny system wartości mają do zaproponowania ci "reformatorzy"? Co w zamian proponują ci co domagają sie likwidacji religii. Pytam rodziców czy wiedzą co ich dzieci dostaną w zamian? Jaki system wartości? Jaki?Co ma do zaproponowania rodzicom w kwestii wartości i wychowania P. Nowacka czy P. Biedroń? Co zaooferuja waszym dzieciom. Myślę ze warto sie nad tym zastanowić zanim poplyniecie na fali sukcesu partyjnego p. Nowackiej czy P. Biedronia?

23:14, 12.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BardzoBardzo

3 4

Ważne pytania. Warto otrzymać na.nie odpowiedzi. Może ktoś wie jaki system wartości chcą alternatywnie wprowadzić Państwo którzy chcą wyrzucić religie. Jak na razie mówią żeby wyrzucić, ale nie słyszeliśmy co proponują w zamian . Jaki em wartości? 23:45, 12.01.2019


TaaTaa

6 1

Ludzie, zastanówcie się. Pod takim artykułem, takie teksty? Owszem to ważne, ale nie tu!! Dużo zdrowia! 06:58, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone