Zamknij
REKLAMA

Działka na Podolszycach zostanie zagospodarowana? Na razie jest koncepcja

12:53, 09.01.2019 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

Konflikt między mieszkańcami opóźnił realizację wybiegu dla psów na Podolszycach Południe. Jeszcze raz podjęto się konsultacji z radą i samymi mieszkańcami, a finałem tych rozmów jest wypracowana koncepcja. Choć do jej realizacji jeszcze daleko. 

W VI edycji budżetu obywatelskiego wśród projektów osiedlowych na Podolszycach wygrały wybiegi dla psów "Psi Uśmiech". Po północnej stronie osiedla inwestycję już zrealizowano, ale na południu między mieszkańcami powstał konflikt. Poszło o lokalizację, a także koncepcję zagospodarowania. Wskazywali, że w tym miejscu brakuje terenów zielonych. 

[ZT]17952[/ZT]

To pierwszy tego typu spór przy okazji budżetu obywatelskiego. Ratusz podjął się mediacji między stronami i poszukał rozwiązania, które zadowoli każdą stronę. Wypracowano koncepcję zagospodarowania sporej działki pomiędzy ul. Czerwonych Kosynierów a św. Floriana, która łączy wybieg dla psów z terenem zielonym. 

- Koncepcję skonsultowaliśmy z mieszkańcami i radą osiedla. Będziemy rozważać decyzję o ogłoszeniu przetargu na projekt. Do realizacji jeszcze daleko - nie ukrywa Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza. - Nie jest to może bardzo skomplikowana inwestycja, ale trudno oczekiwać, żebyśmy zdążyli w tym roku. 

Co zakłada wypracowana koncepcja? Część działki, ale wcale nie największa, zostanie zagospodarowana przez "Psi Uśmiech", podobnie jak to wygląda na Podolszycach Północ. Przewiduje się jednak także dużą strefę piknikową, plac zabaw, siłownię pod chmurką i strefę rekreacyjną ze stołami do szachów i piłkarzykami. Wokół ma zostać nasadzonych dużo roślin.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do przedstawionej koncepcji, choć wydaje się, że racje obu stron udało się pogodzić. W Ratuszu spodziewają się, że powinni być jednak zadowoleni. 

[ZT]21084[/ZT]

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

norma l sinorma l si

17 4

Lepiej dbamy o psi uśmiech niż o ludzi. Ludzi bezdomnych potrzebujących. A i organizacje poza rządowe zostały wsparte kwotą z budżetu miasta Płocka kwotą o połowę mniejszymi niż rok temu. Rozumiem kocham pieski zwłaszcza rasę owczarek niemiecki. Niech ktoś napisze artykuł o wydatkach prezydenta na organizacje poza rządowe na 2019 rok. A jak było rok temu i dwa lata temu. Takie mydlenie oczu. 14:35, 09.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TargówekTargówek

3 10

To zadbaj wrażliwcu o uśmiech ludzi a nie jęczysz w internecie. Znam samotną matkę której grozi eksmisja, przyjmiesz pod swój dach czy tylko szczekać umiesz? 18:46, 09.01.2019


PolinPolin

8 12

Apeluje żeby postawić tam wielka synagogę ewentualnie wielki meczet.Do Polinu w tym roku zostanie sprowadzonych około 5 milionów rożnej maści i wyznania ludzi z całego świata.My jako naród niewolniczy musimy godnie przyjąć naszych panów. 14:37, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaszalotkaszalot

11 0

ehhhhhhhhh te miastowe psuja nasze Podolszyce, tak gadaja na nas a dzieki nim teraz Podolszyce jak betonowa dzungla wyglada, blok kolo bloku. :-(((((((((((( 15:56, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

podobnież w podobnież w

8 5

klocku pojawili się już pracownicy z BANGDLADESZU, może dla nich otworzyć cos ze swietymi krowami? 16:04, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mediacjamediacja

8 4

pomiędzy kim a kim? - dobrze byłoby przedstawić strony konfliktu i ich stanowiska. Jeśli się przypadkiem okaże, że to konflikt interesu baby posiadającej hodowlę i tresurę psów a mieszkańcami osiedla, to nie ma o czym gadać : baba nie moze oczekiwać aby za publiczne pieniadze zafundować jej maneż dla psow.
A jesli to konflikt miedzy radą osiedla i autorami wniosku- projektu do budżetu obywatelskiego z mieszkańcamit, to też nie ma żadnego konfliktu bo autorzy projektu nie zbadali opinii mieszkańcow przed złożeniem projektu a ten nie powienien byc w ogóle przyjety i poddany głosowaniu przez mieszkańcow miatsa.
Istnieje jeszcze jedna mozliwa linia konfliktu tj posiadacze psów kontra ci bez psów. Tutaj jest trochę trudniej, ale trzeba zastosować takie rozumowanie: psy przeszkadzaja tym co psów nie mają, natomiast brak u jednych psów lub lampartów albo pum czy kanarków na pewno w niczym nie przeszkadza tym drugim posiadajacym psów ergo posiadacze psów nie mogą liczyć na manerz dla psów za pieniadze publiczne bo brakuje ich na parki/zieleńce dla ludzi.
Mozna też rozstrzygnąc ten spór w drodze demokratycznego plebiscytu - wygrywa rozwiązanie za którym opowie się większość mieszkańcow osiedla uprawnio0nych do głosowania na tym osiedlu.
Ponadto rozjemca musiałby by być bezstronny, nieprzekupny i uczciwy, nie miec psa ale miec kota albo tygrysa lub jaguara innego ocelota, cywetę, żbika a nawet pytona. Paru takich osób moze by sie znalazło.
Wnioski :
1. Powinna być ostra selekcja wniosków i eliminacja od razu na wejsciu wszystkich niedopracowanych i konfliktogennych oraz niepotrzebnie napędzających koszty pomysłow.
2. Pomysły nalezy konsultować i opiniować przed a nie po konskursie
3. Na konsultantów powowlywać doświadczonych i uznanych ekspertów a nie przypadkowe grono urzędnikow UMP i przedstawicieli mediow lokalnych - to wyjątkowo niekompetentna menażeria. 16:33, 09.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Napiszę Napiszę

8 0

krócej : jeszcze się taki nie urodził... I masz zieloną łapkę. 16:54, 09.01.2019


HAHAHHAHAH

2 6

masz łapkę w dół bo nie chce mi się tego czytać czerepie 21:32, 09.01.2019


antyrafałantyrafał

15 4

Ja bym tam audioriver zrobił. Niech mieszkańcy podolszyc też mają blisko tak jak reszta Płock! 16:41, 09.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahahHahah

5 4

Możesz co najwyżej possac ketę heheh 21:01, 09.01.2019


należy pilnienależy pilnie

11 8

przenieść audioriver na Podolszyce! 16:54, 09.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Należy przenieść Należy przenieść

5 8

Ciebie wraz z całą rodziną do Totlager Treblinka 21:03, 09.01.2019


inżynierowieinżynierowie

7 2

z Bangladeszu chcą mieć w tym miejscu miejsce gdzie będzie można wypasać święte krowy? 17:00, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rikiriki

7 1

A co z działką, gdzie za kasę jest karate? A budynek za friko? 18:26, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reVreV

0 1

Ogrodzić, zasiać trawę i postawić tabliczkę z napisem że to "wybieg dla psów" i kosztował jedynie 130 tysięcy. Taniej niż ten drugi, bo zrezygnowano z kładki drewnianej i altanki wartości 3000 sprzedanej za kolejne 20000 przy drugim "wybiegu" 10:07, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

koalakoala

2 0

Idiotyczna procedura projektów obywatelskich, gdzie nie robi się konsultacji przed przystąpieniem do konkursu, gdzie głosują mieszkańcy całego miasta "urządzając" życie mieszkańcom konkretnego osiedla na rzecz wnioskodawcy nie będącego mieszkańcem tegoż osiedla. Urząd Miasta nie bierze pod uwagę struktury wiekowej osiedla, ani potrzeb mieszkańców, mimo licznych protestów na siłę forsuje bzdurną ideę "Psiego uśmiechu", na osiedlu emerytów urządza plac zabaw zamiast cichego parku z ławeczkami. Nadrzędną ideą stają się potrzeby Rady Osiedla, która "potrzebuje" terenu na masowe imprezy organizowane raz do roku w miejscu, gdzie nikt ich nie chce oraz dewelopera, który powinien zapewnić plac zabaw dla mieszkańców inwestycji na własnym terenie i za własne pieniądze !!! 21:11, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone