Zamknij
REKLAMA

WOŚP. Grają dla dzieci małych i bez focha, a prezydent Płocka idzie na... dyżur

12:21, 07.01.2019 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

– Bo pomaganie jest dziecinnie proste – takie hasło widnieje na tegorocznych koszulkach firmujących Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielki, coroczny finał coraz bliżej, już w najbliższą niedzielę.

Kwestowanie rozpocznie się z kilku względów wcześniej, w piątek 11 stycznia. Tego dnia charakterystyczne puszki pojawią się podczas Gali Karnawałowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej w Państwowej Szkole Muzycznej. Skarbonkę będzie dzierżył Adam Mieczykowski.

– Po raz pierwszy mamy do dyspozycji także pięć terminali płatniczych, dlatego jeśli ktoś nie będzie dysponował gotówką, może zapłacić kartą – zapowiadała na poniedziałkowej konferencji prasowej koordynatorka tegorocznego finału, szefowa Młodzieżowego Domu Kultury Litosława Koper.

Pewne zmiany wynikają także nowych zasad dotyczących niedzielnego handlu, dlatego w sobotę w galeriach pojawią się skarbony stacjonarne (a także terminale płatnicze). Jednak tego dnia jeszcze nie zobaczymy 460 wolontariuszy (wśród nich są osoby, dla których to już 27. finał w tej roli), tylko kilkoro na dyżurach. – To znane osoby w mieście. Liczymy na pana prezydenta, marszałka Adama Struzika, na radnych – wyliczała Litosława Koper. – Będę – obiecał Andrzej Nowakowski.

Także tego dnia w galeriach rozpoczną się wydarzenia towarzyszące. Jednocześnie w niedzielę wolontariusze WOŚP mogą korzystać z przestrzeni kawiarenek, restauracji, kina czy innych atrakcji w płockich galeriach, mając przy sobie puszkę WOŚP.

– Hasło tegorocznego finału brzmi „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Także z uśmiechem i entuzjazmem. Tak jak co roku – mówił włodarz miasta. – Liczymy na to, że będzie to czas ludzi uśmiechniętych, którzy chcą dzielić się z najbardziej potrzebującymi.

Wielki finał, tak jak poprzednim razem, w Orlen Arenie (wolontariusze dojadą bezpłatnie autobusami komunikacji miejskiej). Przypomnijmy, że w 2018 r. udało się zebrać ponad 302 tys. zł. Nowakowski dodawał: – Nieco zabrakło do rekordowego 2017 r. i 313 tys. zł, ale nie rekordy są ważne, tylko gorące, otwarte serca wolontariuszy i tych, którzy dzielą się swoimi pieniędzmi z najmłodszymi znajdującymi się w potrzebie.

W ostatnich latach wsparcie z WOŚP dotarło do płockiego Szpitala św. Trójcy, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska czy też do Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego Hospicjum Płockie.

Co w programie? W niedzielę m.in. bieg „Po serce na mecie”, marsz nordic walking, wspólne zagranie hejnału o godz. 12.00 na wieży ratusza przez Huberta Chiczewskiego, Adama Wisłę, Katarzynę Górecką, Szymona Koska i Kamila Stefańskiego. W Orlen Arenie już od godz. 12.00 stoiska i występy (m.in. Studio Dremlike, Studio Lala-dance, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Pokaz cheerleaderek Szkoły Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku "Impact" oraz  Akademii Cheerleaders "Impresja", wokaliści z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki i Młodzieżowego Domu Kultury), z kolei o godz. 20.00 „Światełko do nieba” w postaci pokazu laserowego. Nieco wcześniej na scenę wyjdą „gwiazdy wieczoru” Michał Szczygieł (godz. 17.30) i 4Dreamers (godz. 18.40), o czym mówił dyrektor POKiS-u, Radosław Malinowski.

– W tym roku postawiliśmy na młodzież. Pierwszy z nich to uczestnik programu „The Voice of Poland”, z kolei 4Dreamers to młody, polski boysband, którego członkowie brali udział w programie „The Voice Kids”. Ich płyta cieszy się dużą popularnością. Wystąpi także Owen i zespół Dobra Nasza.

[ZT]21184[/ZT]

Serduszko zamiast biletów

Malinowski zapraszał do Kina za Rogiem na projekcje „Pana Kleksa w kosmosie”, „Szatana z siódmej klasy”, a na koniec filmu „Blizna”. Ponadto standardowo w niedzielę odbędzie się licytacja wielkiego tortu od cukierni „Bombonierka”. Płockie Morsy też mają swoje plany - kolejną kąpiel w Sobótce.

W kwestowanie włączyło się zoo i teatr płocki (zbiórka podczas sobotniego spektaklu), Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trwają aukcje internetowe. Wśród wystawionych przedmiotów m.in. karnety na Audioriver, kursy, koszulki i książki z autografami, lot nad Płockiem w towarzystwie prezydenta Nowakowskiego, wizyta w fundacji WOŚP. Na poniedziałkową konferencję wtargnął Nafciarz, aby przekazać na kolejną aukcję koszulkę z numerem 12. drużyny Wisła Płock.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

Uuuu aUuuu a

18 2

Pani ze zdjęcia nr 13 to ta sama co startowała z powodzeniem w wyborach? 14:37, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kikskiks

8 1

Oczywiście, że tak, to pani lanserka, która się wszędzie wciska. Na cmentarz, do orkiestry, a na wybory też, tyle, że jej ambicji zabrakło w kandydowaniu na prezydenta Płocka, żeby z góry nie pakować się Andrzejowi w paradę. Po co...? Po to by, zabezpieczyć sobie stołek jak Nowakow zostanie. Do tego jeszcze te żenujące wpisy po śmierci jej "towarzyszy", czy innych ludzi na "fejsie". Tragedia po prostu, wszystko na pokaz. 20:47, 07.01.2019


MNMN

10 10

Społeczeństwo zrzuca się na służbę zdrowia, a tymczasem kolejne rządy śmiejąc się nam w twarz ,kupują sobie nowe Lancie. NIE DAJĘ 14:45, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

twojatwoja

4 2

sprawa,ale żeby zaraz o tym musiał wiedzieć cały świat? 21:16, 07.01.2019


nadziejanadzieja

22 18

mam nadzieję,że po zakończeniu całej imprezy organizatorzy przedstawią ile wynosiły koszty tej zbiórki.Zobaczymy ile do tych kosztów dorzuciło się miasto ,a ile inne podmioty.Od całości uzysku odejmijmy koszty i wtedy zobaczymy zysk finansowy imprezy.Właściwie to w całej imprezie chodzi o propagandę.Czy wiecie ile wynosi budżet państwa przeznaczany za opiekę zdrowotną, a jaki procent tego budżetu stanowi zbiórka Jurasa?. 15:30, 07.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Może Może

8 7

i dobrze prawisz pod względem ekonomicznym, ale pod względem idei i wspólnotowości..? W artykule podano, że zebrano 302 tysie, a zakupiono sprzętu za 2,6 mln. Pod tym względem miasto już zyskało. 16:13, 07.01.2019


Nadzieja to Nadzieja to

10 3

za mało - możesz mieć pewność że organizatorzy rozliczą się co do grosza. Powinieneś wiedzieć że inaczej się nie da a w przypadku WOŚP to już w obecnych czasach po prostu nie do uniknięcia. A co do kosztów zbiórki to nawet organy kontrolne wiedzą, że bardzo niewiele z nich daje się przeprowadzić bezkosztowo. Jeśli ta impreza jest propagandą, to co jest propagowane? Czy to jakiś zdrożny albo może nawet niegodny cel?
20:10, 07.01.2019


morzemorze

13 11

jest szerokie i głębokie.Nie wierzę w takie cuda.Zebrali 302 tysiące a sprzętu kupili za 2.6 miliona.Skąd takie pieniądze.Nawet w amber nie dają takich procentów.Przestańcie towarzysze ekonomiści od siedmiu boleści pier.niczyć.I na koniec.Drogi panie nie mów o ideowości i wspólnocie.Widać ją na przystanku organizowanym przez Jurasa.Zwłaszcza fajna jest wpólnota podczas kąpieli w błotku 18:12, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nie Nie

7 9

filozuj. Twoja wiara w cuda lub procenty nikogo nie obchodzi. 18:18, 07.01.2019


płacę podatkipłacę podatki

14 7

, z podatków POLAKÓW wybudowano szpitale, zakupiono karetki, zakupiono sprzęt specjalistyczny, płaci się rachunki za wszystkie media i płaci się wszystkim pracownikom - nawet tym, którzy obsługują sprzęt zakupiony ze zrzutki na Owsiaka...
Służba Zdrowia to comiesięczne składki podatników, nie jakaś okazjonalna ściepa od wielkiego dzwonu... NAWET POMIESZCZENIE, w którym stoi sprzęt WOŚP to zbudowane za comiesięczne podatki POLAKÓW. Koniec ze ściemą pt. RÓBTA RAZ W ROKU! Koniec wyręczania Państwa w ich obowiązkach! 18:36, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a teraz NFZa teraz NFZ

13 1

powinien napisać ile rocznie kosztuje utrzymanie każdego z tych obiektów w Płocku. Zestawić to z zakupami bieżącymi sprzętu, które zakupił NFZ ze składem podatnika otrzymanych z Ministerstwa Zdrowia. Czemu NFZ nie potrafi w mediach pokazać, że to on gwarantuje codziennie bezpieczeństwo mieszkańca Płocka?

Czemu nie potrafi uprawiać REKLAMY? 18:52, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BbBb

1 3

Bo najlepszą reklamą NFZ są kolejki do lekarzy specjalistów... 23:39, 07.01.2019


pani ze zdjeciapani ze zdjecia

14 0

nr13 to babcia tej dziewczyny co chciała być radną? 18:54, 07.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

3030

8 1

Niby 2 miesiące po wyborach a jakby z 30 lat pykło :-( 19:44, 07.01.2019


to jej babciato jej babcia

5 2

co ujewała sldówek dla Nowakowskiego w imię dyrektorskiego stanowiska!!! 20:09, 07.01.2019


do możedo może

6 4

skoro zebrano brutto 302 tysiaki a sprzętu zakupiono za 2.6 miliona to ktoś dostał mniej niż zebrał.Taka to ci sprawiedliwość w organizatorów. 19:07, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GdybyGdyby

2 2

był raj, to byłaby (może) sprawiedliwość. A tak, to tego słowa używa się tylko w słowniku języka polskiego. Wiadomo, że z pustego w próżne i Salomon nie nadaje. Żeby ktoś zyskał, to ktoś musi stracić. W tym przypadku dobrze, że Płock zyskał. A kto stracił? 20:28, 07.01.2019


pozdrawiampozdrawiam

10 6

mrówkę i arbuza, udanego żniwka Jurku ,,społeczniku'".
Ciekawe czy znowu żona Jureczka będzie szefować służbom medycznym podczas akcji za jedyne 17 tysi mimo tego że nie ma żadnego medycznego wykształcenia? 20:06, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nick(ex.autor)Twój nick(ex.autor)

7 3

A zauważyli Państwo, że przez 8 lat rządów Platformi zbierano około 50 mln złotych, natomiast w pierwszym roku rządów Pis Juras nieśmiało wykazał prawie 73 mln, a w dwóch następnych edycjach było to już grubo powyżej 100 mln!!!

Powstaje pytanie, czy społeczeństwo stało się bardziej ofiarne i na przekór dobrej zmianie zaczęło więcej wrzucać do puszek czy Juras zaczął bać się dobrej zmiany? 20:46, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mojnikmojnik

0 4

jak kogo się boi?- Krystyny P. XD.

I dobrze. Ma się bać! 22:55, 07.01.2019


REKLAMA

D.D.

10 5

To ten sam Juruś PUCHAtek co w czarnych marszach domaga się prawa do zabijania dzieci nienarodzonych? Tak tylko pytam...
21:37, 07.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mafia Owsiakamafia Owsiaka

4 2

Towarzysz Owsiak Jerzy nie dostanie ode mnie ani grosza z uwagi na fakt, że ma w gdzieś służby państwowe i od kilkunastu lat miga się przed obowiązkiem ujawnienia finansów WPŚPu. Niech hochsztapler się goni. 10:24, 08.01.2019


"zFochemPrzezŻy"zFochemPrzezŻy

4 1

dla dzieci małych i - myslałem dużych, ale okazuje się, że przeciwieństwem onych są ... bez focha. Można i tak; skoro wartości i inne aksjomaty są relatywistyczne, to i krok do no...woczesnej formy dzieciństwa.
A poważnie, to choć tytuł drażni moje ucho, to jest w tym całym interesie sprawą trzeciorzędną. Chyba, że PP przez przypadek (nie wiem czy to nie hasło wymyślone przez samego Guru) odniósł się do życiorysu psychologicznego mistrza ceremoni
-I straszy sądami/milicją/policją jak "nasz" forumowy żydożerca. Szkoda, że nie kolegium jak Paździoch. Jednak ostatnio nie poszło pojego myśli. -(KrystynaP.) 22:49, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dyżurDentdyżurDent

2 0

I komu będziemy zawdzięczać (ew.)sukses?- Nam.
Kto zbierze laury? -My.
Współczuję; tak się poświecać dla ... NAS
PS. Kto rządzi Miastem??? ;)
Wiadomo. MY! :-)(: 22:52, 07.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

halo, to ja !halo, to ja !

0 0

A jutro będzie pojednanie z gwałcicielami, oszustami, zbokami, pedałami, cyklistami i rowerzystami ! Dziękuję za takie fikcyjne pojednanie. Takie od lat jest w KK, gdzie podczas mszy *%#)!& chłopskie łby kiwają się na prawo i lewo...same nie wiedzą po co !Chyba po to, by sąsiadowi szpilę wbić w d...pę z początkiem tygodnia !Nie wierzcie chłopkom ! 08:52, 15.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone