Zamknij
REKLAMA

Organizują pikietę na starówce. Zabiorą budziki, piszczałki, bębny, garnki i łyżki

16:56, 05.12.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

- Bądźmy solidarni z uczestnikami wielkiego Marszu dla klimatu w Katowicach. Niech i nas zobaczy 26 000 przedstawicieli 190 krajów uczestniczących w katowickim COP24! - twierdzą organizatorzy sobotniej pikiety dla klimatu. - Pokażmy, że i Płock chce oddychać czystym powietrzem! I nam nie są obojętne losy naszej planety, naszego domu, który mamy tylko jeden.

W Katowicach odbywa się szczyt klimatyczny COP24. Konferencja potrwa blisko dwa tygodnie, do 14 grudnia. W sobotę planowane są marsze i pikiety m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, a także w Barcelonie, Londynie, Paryżu czy w Nowym Yorku. - Cały świat patrzy na COP24, z okazji którego organizujemy sobotnią pikietę. Czy będzie widoczny i Płock? To już zależy od nas samych - twierdzą organizatorzy, Nowy Zielony Płock i lokalne koło partii Razem.

- Chcemy poruszyć wreszcie serca, obudzić ambicje i odwagę u obradujących w naszym imieniu polityków. Do 14 grudnia oczy całego świata skierowane są na Polskę. Sprawmy, żeby te oczy dostrzegły również PŁOCK i okolicę oraz nasze problemy z zanieczyszczonym powietrzem. Solidarnie z uczestnikami COP24 – Marsz dla Klimatu w Katowicach wyrazimy naszą troskę w związku ze zmianami klimatu i wezwiemy rządy świata, w tym polski rząd do stanowczego przeciwdziałania. Obudźmy dzwonieniem budzików przedsiębiorców i konsumentów, którym wydaje się, że mogą jeszcze przez dekady zużywać miliony ton paliw kopalnych, emitować gazy cieplarniane i produkować i konsumować byle jak, byłe co - byle dużo. Czas zmienić nasz sposób życia i naszą gospodarkę! Obudźmy naszych współobywateli, szczególnie tych którzy wciąż wierzą, że węgiel daje nam bezpieczeństwo, mimo że zatrute powietrze niszczy ich zdrowie i zabija ich bliskich. Obudźmy naszą młodzież, która nie dostrzega, że to ich przyszłość ucieka wraz ze spalanym węglem. Obudźmy wszystkich tych, którzy śpią, gdy nasz Dom się pali - obudźmy ich krzykiem rodziców przejętych losem swoich dzieci, krzykiem ginących ludów rdzennych w wycinanych lasach Amazonii, krzykiem ginących zwierząt, których Domy niszczymy codziennie dla zysku oraz tych, które uznaliśmy za towar i wyniszczamy dla nich nasze lasy i gleby, zmieniając przy tym klimat.

Nie nawiązują wyłącznie do globalnego szczytu ONZ w Katowicach, ale też do zachorowalności płocczan na nowotwory. Stąd uwaga skierowana w stronę Orlenu, aby "może zamiast Formuły 1, dofinansować na miejscu godne warunki leczenia mieszkańców oraz wczesnego wykrywania ich problemów zdrowotnych".

Początek sobotniej pikiety o godz. 12.00 na Starym Rynku. Apelują, by być tego dnia o tej godzinie "wspólnie, bez względu na przekonania". - Czas ocalić nasz dom! Wypiszcie na tablicach i banerach wszystko co wam leży na sercu. Weźcie ze sobą budziki, piszczałki, bębny, garnki i łyżki i mocne gardła - zróbmy wielki krzyk, obudźmy śpiących i głuchych! Mamy 12 lat, aby powstrzymać zmiany klimatu. Jeśli nie zdążymy, czeka nas klimatyczna katastrofa, której nie da się cofnąć. Świat, jaki dziś znamy, przestanie istnieć. Najnowszy raport Narodów Zjednoczonych nie pozostawia złudzeń. Niekorzystne zmiany klimatyczne przyspieszają, niosąc falę ekstremalnych zjawisk pogodowych. Ekstremalne pożary, susze i głód. Takie zagrożenia niesie globalny wzrost temperatury. Za większość największych na świecie szkodliwych emisji CO2 odpowiada spalanie węgla. Jeśli chcemy uratować naszą planetę musimy w znacznym stopniu ograniczyć zużycie węgla i zacząć inwestować m.in. w odnawialne źródła energii. W najbliższą sobotę 8 grudnia możemy sprawić, że jeszcze więcej osób będzie świadomych problemu. Czym więcej osób świadomych problemu, tym większa szansa na jego rozwiązanie. Małymi krokami możemy zmienić wiele. Zacznijmy w najbliższą sobotę!

Zastrzegają, że pikieta będzie oficjalnie zgłoszonym zgromadzeniem publicznym, uczestnicy pikiety powinni przestrzegać ogólnie przyjętych zasad zachowania podczas zgromadzeń publicznych w Polsce. Zawczasu też informują, że chodzi o manifestację pokojową. - Każdy, kto w niej uczestniczy, nie powinien nikogo obrażać, używać przemocy lub broni, ani też promować zachowań agresywnych.

Każdy może się przyłączyć. Jednak wszyscy chętni są proszeni, by nie używać logo własnej organizacji, jako najważniejszego elementu przekazu.

 

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (15)

kochani organizatorzkochani organizatorz

13 14

jesteście tacy odważni bo ta wasza pikieta jest na ręką władzom miasta.Jest jeden temat którym też powinniście się zająć,a że się nim nie zajmiecie to pewne.Jak nazwać takie postępowanie?.Temat też z dziedziny ochrony środowiska.Także bardzo szkodliwy dla wszystkich od zwierząt do ludzi włącznie.No to jak państwo organizatorzy.Pokarzecie jacy jesteście odważni?.Nie pokarzecie!!! 17:26, 05.12.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

też wykaż się też wykaż się

9 11

odwagą i zorganizuj pikietę pod ratuszem w interesującej cię sprawie z zakresu ochrony środowiska - możesz liczyć na nasze wsparcie niezależnie od tego komu ona nie będzie na rękę.
My robimy coś związanego z zakresem obrad COP24. Ty najpierw zorganizuj pikietę w niewątpliwie słusznej sprawie, ale nie wchodzącej z zakres prac COP 24 - dopiero wtedy będziesz miał moralny tytuł napisać "to pewne" . 21:03, 05.12.2018


MatematykMatematyk

6 5

Jak skończysz podstawówkę, to dowiesz się, że poprawną formą czasownika pokazać jest "pokażecie" !!! 21:27, 05.12.2018


zamnkąć orlenzamnkąć orlen

6 11

natychmiast? 20:07, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MamuMamu

14 8

W sobotę o 12.00 jest godzina łaski. W tym czasie można za wstawiennictwem Matki Bożej wiele wymodlić. Proponuję organizatorom wspólnie pomodlić się za udany szczyt w Katowicach, a nie zadymę robić i przeszkadzać okolicznym mieszkańcom. 21:36, 05.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sam zanoś modły do osam zanoś modły do o

4 8

Organizatorzy wolą działać skutecznie, a nie modlić się do nieistniejących bytów. 09:03, 06.12.2018


do matematykado matematyka

6 3

czyrzbyś nie snał nofej gamatyki wg Ronisława?. 22:55, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Mamudo Mamu

10 8

Z tymi modłami to trzeba ostroznie. Opowiem moją historie:
Dwa tygodnie temu mój dziadek czekał na skomplikowaną operację. Był bardzo osłabiony i lekarze dawali niewielkie szanse na to, że operacja się powiedzie. Wszedłem na kilka grup i forów katolickich i opisałem swoją sytuację. Odzew był ogromny - masa ludzi odpowiedziała, że będzie się modlić o jego powrót do zdrowia, wzmocnienie i siłę. Sporo ludzi dodało, że zamówią intencje mszalne w swoich kościołach.
Pan Bóg wysłuchał modlitw i uratował mojego dziadka - operacja się udała. Wróciliśmy do domu wiedząc, że będziemy musieli się nim opiekować przez jakis czas. Okazało się to jednak zbędne - dziadek w szybkim tempie przybierał kilogramów i wracał do sił.
Problem zaczął się tydzień temu. Choć przez całe życie dziadek był niższy ode mnie, teraz zauważyłem, że jesteśmy równego wzrostu. Gdy zacząłem się mu przyglądać dotarło też do mnie, że jego biceps robi się coraz większy. On z kolei podszedł do lodówki, która zacinała się przy otwieraniu. Zdenerwowany wyrwał drzwiczki i rzucił je wgłąb domu. Gdy przerażony spytałem co robi po prostu pchnął mnie na ścianę. Przez dwa dni udawałem, że nie wiem co się stało z drzwiczkami i o tym myślałem, w końcu opowiedziałem o tym rodzicom. Razem z ojcem i bratem poszliśmy do dziadka wyjaśnić tę sprawę. Wpadł w furię - rzucił się na nas i wszystkich nas pobił.
Sprawdziłem w internecie i okazało się, że ludzie nadal się za niego modlą, bo został wpisany na jakieś listy intencyjne. Prosiłem, by przestali, bo sprawy wymknęły się spod kontroli, ale uznali mnie za trolla i posuwali moje posty. Do tego póki co nie wszystkie msze w jego intencji się odbyły - część dopiero będzie miała miejsce. Co robić? Gdy ostatnio widziałem go przez okno, dziadek miał już ponad 2 metry wzrostu. Ma 97 lat i terroryzuje cała naszą rodzinę, pomóżcie 08:44, 06.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do do mamudo do mamu

1 4

dziadek oddaje co mu zabraliście.Powinien mocno ci sprać tyłeczek. 14:02, 06.12.2018


To tak działaTo tak działa

6 4

W roku 2007 była długotrwała susza wobec czego rządząca wówczas koalicja zarządziła w sejmie modlitwy o deszcz. Modły te nie były krótkie i byle jakie, w repertuarze były ciągnące się godzinami litanie full wypas. Po pewnym czasie modły te okazały się nad wyraz skuteczne - zakończyło się potężną powodzią w najbardziej rozmodlonych rejonach kraju, na Podkarpaciu, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, na Śląsku.
Wniosek: Przesada i nagdorliwość jest gorsza od faszyzmu. 09:18, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

8 8

Powyższy opis wyznacza kres działania okupanta KRAINY OZ w jaką jest zamienione polski Płock.
Nie ma tu Prawa polskiego. Partie żydowskie z bratnią PIS, zlikwidowały POLSKOŚĆ.

Nie ma w ogóle Pamięci polskiej .Uroczystości polskich. Utrzymywania tradycji Dziedzictwa Dorobku Narodu Polskiego.

PIS i Orlen zajmują się dobrostanem? ludności zebranej na Wyspie bez Honoru i sprawiają tzw, oporządzenia dla liczbo stanu obozowego, jak w zagrabionym ZOO.

Świecidełka jak dla dzikusów na Wyspie Manhattan. Zwierzęta będą??? zadowolone.

Jaka ulga. Nie muszą dbać o Pamięć Narodu. Obcy im STAN WOJENNY 13 GRUDNIA 1981 R. SOLIDARNOŚĆ KLNIE NA PRAWO I LEWO. ZAKAZAŁA NAWET PATRZEĆ NA IKONĘ NAPISU SOLI itd.

Czynią identycznie to, co Moskale z Jaruzelskim 13 grudnia. Obcy

WŚRÓD RDZENIA POLAKÓW W POLSCE. JAKBY NAS POLAKÓW I POLSKOŚĆ UZNALI ZA
JUŻ NIE ISTNIEJĄCE.

Można się przerazić , czytając witrynę płocką S , bez dziedzictwa Dorobku swojej własnej Przeszłości...wyzerowali Honor.Boga. POLSKOŚĆ.

Wpisali się w REGULAMIN Polin; jak DRWINY Z BOGA . WIARY POLAKÓW W WPISIE ...........b. charakterystycznym OBCO jakieś mamu..........!!!

WACIKI , SZNURÓWKI, WYZIEWY , PRAGNIENIA KLOZETOWE . OBCY WRÓG .

W OAZIE KRAINY OZ............
10:02, 06.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wesolywesoly

4 5

Ciekaw jestem co robiłeś 13 grudnia roku pamiętnego, podobnież po nocnej zmianie zniszczyłeś kilka "skotów" i zmęczony szybko udałeś się do domku. 16:30, 06.12.2018


xxxx

7 6

To tak działa09:18, 06.12.2018

ZBRODNIA P POLSKA ;

CYTAT........." W holu głównym Sejmu, w środę, wicemarszałek Beata Mazurek oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej w Polsce zapalili lampę chanukową z okazji żydowskiego Święta Świateł.
Para prezydencka uczestniczyła w ceremonii zapalenia świec chanukowych
Rabin Chabad Lubawicz Szalom Dow Ber Stambler wyraził radość, że może po raz kolejny zapalić chanukowe świece w gmachu polskiego parlamentu.
Dzisiaj z polskiego Sejmu wychodzi dokładnie ten głos o tolerancji, wolności religijnej i wolności kulturalnej ? powiedział Premier Mateusz Morawiecki.
- napisał Mateusz Morawiecki.
Minister rolnictwa, przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej Jan Krzysztof Ardanowski pozdrowił zebranych w imieniu "posłów i senatorów
Były ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weiss, podkreślił, że to wyjątkowe spotkanie, "w tym gronie, w tym parlamencie". Wspominając wspólną polsko-żydowską historię zaznaczył, że światło lampy chanukowej jest symbolem "naszej chęci bycia dalej blisko, razem".
Wiceambasador Izraela w Polsce, Tal Ben-Ari Yaalon mówiła, że Żydzi czekają na Chanukę z dwóch powodów.
Po pierwsze to osiem dni wolnego, po drugie to jedzenie związane z tym świętem...można w Polsce jeść codziennie. Są to pączki i placki - mówiła dodając, że gdy to odkryła "wpadła w zachwyt, podobnie jak wielu innych Izraelczyków w Polsce".
.KONIEC CYTATU Z INTERNETU.
Jak powiedział jeden z prez .Izraela .Polskę ,Węgry już kupiliśmy.....Teraz jeszcze garnek wody do podziału jak w Palestynie i Polin pełną gębą.

Minister spali polskie zboże , pochyli się w podrzynaniu krów... Ale wkoło jest wesoło A S .....jaka mądra , dostosowana.

Jakie to głodne.. TAK. NAJEDZĄ SIĘ NAPIJĄ I WYWIOZĄ Z PROTEKTORATU.

Rozumiem , że w ramach Miłości i Szacunku ww. miłośnicy Służby Hegemonowi

W Knesecie podzielą się Opłatkiem w imię Miłości Pana Jezusa Chrystusa. Jak i w Sejmie , czynią to też 13 lat?

Z TEGO ZACHWYTU , MAJĄ MOCNE BICEPSY I LATAJĄ , LATAJĄ. TRZYMAJĄC NAS ..W LEJCACH...
A WPHW - PP W SZYDERSTWIE ZE MNIE I POLSKOŚCI.

TO JUŻ OKUPACJA.
11:26, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

clownclown

4 2

Młodzi, wściekli i gniewni wystąpią przeciwko paleniu węglem. Czym mam palić ? Jedynie na węgiel mnie stać w tym kraju mlekiem i miodem płynącym. Dlaczego ? Bo nie kradnę i się w kilka lat milionowej fortuny nie dorobiłem . Na 500+ się nie załapuję lub inne podobne świadczenia. Która Fundacja zarobi na tych protestach ? Dlaczego o tym nie pisze ? 20:22, 06.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

to @clownto @clown

0 0

znaczy impotent... Wyrazy.... 22:26, 09.12.2018


REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone