Zamknij
REKLAMA

Takiej lekcji jeszcze nie było! Zabiorą uczniów w wirtualną podróż po płycie lotniska

16:44, 29.11.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. LS Airport Services

Lekcja, która odbędzie się w piątek w Szkole Podstawowej nr 12, ma stać się wyjątkową podróżą do lotniczego świata. Zaproszenie do spotkania w szkole wyraził jeden z uczniów, Igor Chrostowski, który okazał się mocno zainteresowany prezentacją prezesa LS Airport Services, Marcina Opalińskiego podczas Kongresu Rynku Lotniczego. - Prezes przyjął zaproszenie i jutro spotka się z uczniami, aby spełnić prośbę daną Igorowi - poinformował rzecznik prasowy firmy, Sebastian Grochala.

Przedstawiciele firmy LS Airport Services skupią się nie tylko na specyfice swojej pracy i opowieści na temat obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży oraz przesyłek lotniczych. Uczniowie wybiorą się w wirtualną podróż po płycie lotniska. - Wszystko dzięki pierwszemu na świecie filmowi wykonanemu w technologii VR 360, który przygotowała nasza spółka w celu pokazywania procesów, które realizują pracownicy naszej firmy w trakcie pobytu samolotu na lotnisku pomiędzy przylotem a odlotem - opowiada Grochala. Specjalne gogle umożliwią każdemu z uczniów przekonać się ile specjalistycznych procesów wykonują pracownicy obsługi naziemnej, aby samoloty mogły bezpiecznie latać.

Spółka realizuje projekt LS Academy, w ramach którego podejmuje współpracę ze szkołami w zakresie promocji lotnictwa oraz edukacji zawodowej umożliwiając uczniom udział w lekcjach, spotkaniach z pracownikami, organizując dla nich wycieczki po lotniskach, czy dając możliwość odbywania praktyk oraz staży. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej, został zawarty w tej sprawie list intencyjny.

Czy zdołają zainteresować młodych płocczan lotnictwem? Dowiemy się w piątek.

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

gdzie ich gdzie ich

1 0

zabiorą? 17:39, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

1 1

Chętnie bym sama zobaczyła mam córkę w 4 klasie podstawowej i jak ona i uczniowie z jej klasy też by byli chętni. To może być naprawdę interesująca lekcja. :) 17:41, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie zabiora nie zabiora

2 0

tylko spuszcza im... 17:43, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do AniDo Ani

0 0

To nie wystarczy zadzwonić do Aeroklubu? Oni robią program edukacyjny i to już od jakiegoś czasu.. 21:02, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wirtualnie wirtualnie

1 0

ich zabiorą czyli filmik im puszczą a pan pogada jak się upycha walizki w luku bagażowym .
To dobre niech dzieciaki się wdrażają do emigracji od maleńkości i unikają dopłaty za nadbagaż, za nadprogramowe życie ... 22:37, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone