Zamknij
REKLAMA

Niemal 4 mln zł z Unii dla Płocka. Był pl. Dąbrowskiego, al. Roguckiego, a teraz...

16:48, 16.11.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Wyremontowany pl. Dąbrowskiego, fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Miasto uzyskało dofinansowane w wysokości 3,8 mln zł na zagospodarowanie dwóch skwerów: przy ul. Hermana i na placu Mościckiego na Radziwiu.

Najpierw, w 2017 r., przebudowano pl. Dąbrowskiego obok Wieży Ciśnień, w tym roku al. Roguckiego. W rzeczywistości oba zadani to jeden większy projekt: pn: „Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku”. Udało się uzyskać zgodę na rozszerzenie tego projektu o kolejne dwa zadania: zagospodarowanie dwóch skwerów: przy ul. Hermana i na placu Mościckiego na Radziwiu. Ten pierwszy jest już gotowy. Stare, asfaltowe boisko przemieniło się w zupełnie inne miejsce z nową zielenią i alejkami spacerowymi, drewnianymi ławkami i leżakami, oświetleniem, placem zabaw oraz fontanną. Obok utworzono parking z 13 miejscami. Dzięki włączeniu tego zadania, na które wydano 1,4 mln zł, w większy projekt z unijnym dofinansowaniem miasto może liczyć na refundację części poniesionych kosztów (ponad 600 tys. zł).

Drugie zadanie - zagospodarowanie pl. Mościckiego - związane jest z nadaniem tej części miasta charakteru rekreacyjno-wypoczynkowego. Przewiduje się posadzenie dużej ilości różnorodnych roślin: drzew, krzewów, krzewinek, bylin i traw. - Dla zapewnienia im prawidłowej wegetacji zamontowany zostanie system nawodnienia - informują w Ratuszu. Przewidziano ustawienie elementów małej architektury, m.in: ławek, siedzisk, koszy na śmieci i na psie odchody, stojaków na rowery, budek lęgowych dla ptaków, stołów do gier i latarni. Ponadto powstanie plac zabaw, droga rowerowa oraz toaleta publiczna. Projekt już jest, trwają przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy.

[ZT]20649[/ZT]

[ZT]20074[/ZT]

[ZT]3437[/ZT]

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

komentarzkomentarz

19 10

Na Hermana wydano kupę forsy na ZBĘDNA FANABERIĘ pt FONTANNA, której szum uprzykrza życie ludziom mieszkającym w pobliżu.
W Radziwiu na pl. Mościckiego w miejscu dość oddalonym od strefy zamieszkania przewidziano posadzenie dużej ilości różnorodnych roślin: drzew, krzewów, krzewinek, bylin i traw, które wymagają dużych nakładów pracy na pielęgnację - potrzebni są ogrodnicy. Dla zapewnienia prawidłowej wegetacji roślin zamontowany zostanie system nawodnienia. Ponadto przewidziano tam rózne cuda wianki np budki lęgowe gdy w poblizu są dzikie naturalne tereny zielone , do tego wszystkiego przewiduje się tam drogę rowerową i śmietniczki na psie odchody. Czy na każdym terenie zielonym w Płcku (np Park na Gorkach) i skwerze (pl Moscickego) potrzeby jest droga/maneż dla rowerzystów oraz *%#)!& dla psów. Pzrecież obok jest mało uczęszczana jezdnia, która można doskonale przejechać rowerem. Czy jest gdzies w Płocku miejsce wypoczynku wolne od rowerzystów i psów?
Kiedy założenia i wytyczne do projektów terenów zielonych w Płocku będą robione przez fachowców urbanistów a nie pod dyktando niedouczonych Mojsiewnych i innych dyletantów.
23:16, 16.11.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PrzecieżPrzecież

8 5

Przecież ratusz oparty jest na dyletantach.
Obowiązuje zasada, że szukający do pracy w ratuszu dyletant wybiera do zatrudnienia większego dyletanta!
08:06, 17.11.2018


reVreV

3 3

Przeszkadza Ci szum wody, zwierzęta, rowerzyści, rośliny... najlepszy obraz Ciebie w takim razie. 07:37, 19.11.2018


do reVdo reV

2 1

TAK PRZESZKADZA mi : szum wody z fontanny pod oknem, ujadające i brudzące zwierzęta, rowerzyści na ścieżkach w parku, rozwydrzone nawalone hordy spragnione łomotu a także źle dobrane i zaniedbane rośliny (dobre w ogrodzie barokowym ale nie na skwerze miejskim) wymagające starannej i fachowej pielęgnacji, na którą miasta nie stać - w efekcie wszytstkoi zarastają chwasty, potocznie zielsko.
Gratuluję Ci dobrego samopoczucia z powodu budującego obrazu własnego - ja jednak dostrzegam w nim liczne poważne deficyty, np poznawczy. 10:53, 19.11.2018


reVreV

1 1

"TAK PRZESZKADZA mi : szum wody z fontanny pod oknem, ujadające i brudzące zwierzęta, rowerzyści na ścieżkach w parku, rozwydrzone nawalone hordy spragnione łomotu a także źle dobrane i zaniedbane rośliny (dobre w ogrodzie barokowym ale nie na skwerze miejskim) wymagające starannej i fachowej pielęgnacji, na którą miasta nie stać - w efekcie wszytstkoi zarastają chwasty, potocznie zielsko" - taka może trywialna, ale jednak rada na Twoje dolegliwości... Wyprowadź się z miasta, a pozbędziesz się wszelkich uciążliwości o których piszesz :) 08:11, 20.11.2018


OnOn

6 13

A może tak wymaga unia
Przestańcie tylko narzekać a zacznijcie dawać coś od siebie 08:05, 17.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

onaona

12 4

Trzeba wymagać o tych, którym się płaci - nie wolno przyzwalać na bezmyślność i bylejakosć .
WYMAGANIE JAKOŚCI to nie jest narzekanie. 12:11, 17.11.2018


UniaUnia

5 9

Moze ma fundusz na pomoc Mieszkancom ul.Zyznej
gdzie brakuje ogrzewania cieplej wody aktow notorialnych i nic w sprawie miasto
nie robi 19:06, 17.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wesolywesoly

7 3

A co ma zrobić miasto? 20:26, 17.11.2018


reVreV

7 2

A z jakiej racji miasto, czyli mieszkańcy mają się zrzucać na czyjąś indolencję i ignorancję, żeby nie napisać głupotę przy podpisywaniu umowy? Równie dobrze zrzućmy się wszystkim, którzy mają kredyty, będzie im lżej. Żenada. 07:29, 19.11.2018


@reV@reV

0 1

kreator gustów, naukowiec relawitywistycznego paradygmatu w podejściu do etyki, mentor; tzw. yelita.

Żaneta S. 17:17, 19.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

reVreV

2 0

A Ty kto? Malkontent, populista, socjalista? 08:25, 20.11.2018


REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone