Zamknij
REKLAMA

Nowa kadencja. Kto zostaje, kto do wymiany spośród wiceprezydentów?

20:10, 08.11.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock, Tomasz Miecznik

Czy wkrótce będą zmiany na stanowiskach wiceprezydentów w płockim Ratuszu? Nieoficjalnie już od jakiegoś czasu mówi się, że to możliwe. Zwłaszcza w przypadku wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego i Piotra Dyśkiewicza. Typuje się nawet następców.

Zacznijmy od tego, że wszyscy trzej wiceprezydenci wystartowali na miejskich radnych w tegorocznych wyborach samorządowych. Poradzili sobie z różnym skutkiem, bowiem Piotr Dyśkiewicz nie uzyskał mandatu (112 głosów), w przeciwieństwie do Jacka Terebusa, który poradził sobie świetnie (oddano na niego 2 tys. 313 głosów) i jest też mocniej kojarzony od Dyśkiewicza za sprawą pionu, którym zarządza, czyli inwestycjami. A łatwo nie miał. W tym samym okręgu nr 2 startowała przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta, Wioletta Kulpa. Oboje uzyskali wśród przyszłych radnych najlepsze wyniki, jeśli chodzi o liczbę głosów (Kulpa zyskała przychylność 2 tys. 743 wyborców). Dobrze też wypadł w wyborach Roman Siemiątkowski (1 tys. 228 głosów). Jeśli obaj panowie ponownie będą wiceprezydentami, wówczas do rady wejdą – przypomnimy – za Terebusa Marta Krasuska, z kolei za Siemiątkowskiego przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla "Skarpa", Małgorzata Ogrodnik.

Tylko czy tak się rzeczywiście stanie? Roman Siemiątkowski pełni funkcję wiceprezydenta już od wielu lat i przetrwał na tym stanowisku wiceprezydentów z innych pionów. Szkopuł w tym, że zbliża się wiek emerytalny, dlatego już od dawna padało inne nazwisko w kontekście posady następnego wiceprezydenta zajmującego się sprawami oświaty czy kultury. Chodzi o obecną dyrektorkę Książnicy Płockiej, Joannę Banasiak, która zresztą startowała w tych wyborach do rady miasta (292 głosy). Stosunkowo najmniej prawdopodobna wydaje się zmiana Jacka Terebusa, który wcześniej był już pełnomocnikiem prezydenta do spraw inwestycji strategicznych. W najbliższej kadencji mają być realizowane kolejne inwestycje – to m.in. Nowy Rynek, stadion, sala koncertowa, także rewitalizacja czy inwestycje realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Duże wyzwania, a pieniądze, które są na to potrzebne, jeszcze większe. A to sprawia, że na pewnych stanowiskach zachowuje się ludzi sprawdzonych, zaufanych. Tym bardziej czas na rzeczywistą ocenę dokonań ludzi na pewnych stanowiskach w kontekście gry o przedłużenie prezydentury dla Andrzeja Nowakowskiego (zgodnie z nowymi przepisami maksymalnie o jeszcze jedną kadencję). Trzeba też mieć na uwadze, że o pieniądze z Unii będzie coraz trudniej, bo tych będzie mniej, konieczna jest dalsza stopniowa spłata zadłużenia miasta.

A jaki los może czekać Piotra Dyśkiewicza, który pojawił się na tym stanowisku po zawiązaniu koalicji w radzie miasta między klubem Platformy Obywatelskiej a Polskim Stronnictwem Ludowym. To cena za odpowiednią liczbę szabel przy głosowaniu w sytuacji, kiedy najwięcej mandatów ma PiS (a w przyszłej kadencji już nie 10, tylko 11). W wyborach, i to pomimo odpowiednio dużej liczby głosów, przepadł dotychczasowy radny PSL, Michał Sosnowski, a także Michał Twardy. Mandaty ostatecznie przypadły Tomaszowi Kominkowi, Małgorzacie Struzik, Lechowi Latarskiemu (który w tej kadencji jest w klubie PO, ale już przed wyborami zdecydował się na start z list Ludowców) oraz przewodniczącej Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, Annie Derlukiewicz. Ta ostatnia okazała się na tyle zdeterminowana do pełnienia mandatu miejskiej radnej, że aby go nie zdawać, złożyła wniosek o udzielenie jej bezpłatnego urlopu na okres sprawowania mandatu radnego (formalnie jest pracownikiem płockiego Ratusza). – Była to dla mnie sprawa oczywista, bezdyskusyjna. To państwo obdarzyliście mnie zaufaniem i postaram się nie zawieść – informowała.

Nieoficjalnie stawiało się, że po wyborach – gdyby miało dojść do ponownej koalicji PO i PSL – stanowiska wiceprezydenta ds. społecznych obejmie albo Tomasz Kominek (pracuje jako dyrektor płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego), albo będzie to zatrudniona w płockim Starostwie Powiatowym Małgorzata Struzik (jako dyrektor wydziału edukacji, kultury i spraw społecznych). Skoro jednak metoda D’Hondta, zgodnie z którą oblicza się ile komu przypadnie mandatów, okazała się na tyle bezlitosna dla Sosnowskiego, pojawiły się przypuszczenia, że może on przejmie pałeczkę po Piotrze Dyśkiewiczu (obecnie Sosnowski jest zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Mazowieckim Ośrodku Medycyny Pracy). Wiadomo, że to nazwisko rzeczywiście pojawia się w kontekście zawarcia ponownej koalicji. Tomasz Kominek zaprzecza, aby chciał zostać wiceprezydentem. Małgorzata Struzik raczej również nie wchodzi w grę.

Nie ma jeszcze finalnych uzgodnień między prezydentem Płocka a marszałkiem województwa Adamem Struzikiem. Ten drugi także nie ma łatwo i to pomimo tak dobrego wyniku w wyborach. W sejmiku jest 51 mandatów, przy czym PiS mocno walczy o przechylenie szali na swoją korzyść. A to z kolei może zaważyć na tym, kto będzie przyszłym marszałkiem województwa. Ostateczna rozgrywka 19 listopada. Ale na razie wciąż jest szansa na utrzymanie dotychczasowej koalicji w sejmiku między PSL a PO. Wydaje się, że wcześniej dowiemy się, co się może zmienić w obsadzie stanowisk wiceprezydentów w Płocku. Równie dobrze Piotr Dyśkiewicz może zachować stanowisko. A co się wtedy stanie z Michałem Sosnowskim? To element rozmów. Na razie możliwe są rozmaite scenariusze. Wszak stanowisk w ratuszu i podległych mu instytucjach i spółkach jest dużo – tu jednak mówi się raczej o jednej spółce, od dawna mocno krytykowanej przez PiS za postępy w działaniu. Dlatego też w przypadku Sosnowskiego okaże się, czy aby nie zostanie prezesem miejskiej spółki. A jak będzie faktycznie, dowiemy się niebawem. Trzeba dopuścić także taką opcję, że zmiany nie nastąpią teraz, tylko zostaną odsunięte w czasie. Do tej układanki dodajmy matematykę w radzie miasta – podobnie jak w sejmiku, czy jakiś klub nie przeciągnie któregoś z radnych na swoją stronę. A z naszych informacji wynika, że to bardzo możliwa niespodzianka dla wyborców.

Kwestię ewentualnych roszad prezydent Płocka tak komentował w czwartek, przyznając że lada moment odbędzie rozmowę z Adamem Struzikiem: – Wówczas omówimy ewentualne szczegóły zmian. Na dziś sytuacja jest bardzo stabilna. Jestem przekonany, że rozmowy będą miały bardzo pozytywny finał. Współpraca przez minione cztery lata pokazała, że warto rozmawiać i współpracować. Koalicjant pokazał, że nie boi się odpowiedzialności za obszary, które mu w tym momencie podlegają.

Ile zatem może być zmian wśród wiceprezydentów? – To się okaże. Cztery lata temu również wygrałem w pierwszej turze i spośród pięciu moich najbliższych współpracowników, wymieniłem czterech – przypomina Nowakowski. – Zmiany nastąpiły na stanowisku dwóch wiceprezydentów, sekretarza i skarbnika. Poczekajmy jeszcze chwilę…

Przypomnijmy, że w tej kadencji z funkcją wiceprezydentów pożegnali się nieżyjący już Dariusz Ciarkowski (z nadania PSL) i Cezary Lewandowski. Posadę sekretarza objął Krzysztof Krakowski. Przed nim pełniącą obowiązki sekretarza była od sierpnia 2013 r. Dorota Kozanecka, a jeszcze wcześniej PO sekretarza był urzędujący od kilku dni prezes Komunikacji Miejskiej, Marcin Uchwał. Funkcję skarbnika powierzono Wojciechowi Ostrowskiemu. Wcześniej przez 20 lat posadę zajmowała Barbara Szurgocińska, która sama zrezygnowała w grudniu 2014 r., argumentując swoją decyzję zamiarem odejścia na emeryturę.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (62)

ssss

67 14

Ewentualna wymiana gówna na szambo... 22:05, 08.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bumbumbumbum

2 0

ewentualna bo gów..o ma jeszcze spore szanse aby pozostać przy korycie na kolejną 5tkę a przecież to spora kasa jest. 14:57, 11.11.2018


komentarzkomentarz

75 1

Niezła i ciekawa analiza sytuacji.
Ale stanowczo przecenia się kwalifikacje Sosnowskiego - brakuje mu ich na jakiekolwiek kierownicze stanowisko związane z zarządzaniem i kierowaniem. 22:29, 08.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WiesioWiesio

22 0

To burak 13:12, 09.11.2018


mopsmops

1 1

chyba dla kogoś, kto kompletnie nie ma pojęcia co się dzieje w lokalnej polityce.
Dla każdego innego to po prostu lanie wody i snucie plotek. 17:23, 11.11.2018


głównygłówny

35 7

od inwestycji do wymiany.Do wymiany wraz z całym dworem w tym z główną pomocnicą od strategii. 22:58, 08.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarsMars

6 0

Pomocnica od strategii jest po chemi, a panoszyc sie jakby byla majstrem na budowie 04:50, 10.11.2018


skąd skąd

35 5

pani redaktor wiedziała co ja wiedziałem od 10 dni?.Czyżby czytała Pani Redaktor w moich myślach.Aż się boję Pani Redaktor.Czekają nas jeszcze większe niespodzianki.Niestety nie zawsze dobre dla miasta.Tym bardziej,że nie będzie na pomysły lichych strategów z ratusza.No i będzie klapa.Nawet taki energiczny i skuteczny specjalista jak pierwszy od inwestycji z pustego w próżne i tak nie naleje.Będzie wesoło.Oj będzie gdy kasy nie będzie.Co na to strateżka od strategii z ratusza.Za co będzie filharmonia i stadionik.Za co będą inne obiecanki cacanki. 23:10, 08.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

zdradź Panzdradź Pan

7 0

skąd tak szybko można się tyle dowiedzieć - człowiek z taką wiedzą musi mieć ogromne wpływy i władzę. Wielu by tak chciało, wiem przynajmniej o jednej takiej osobie w naszym mieście.
Niemniej jednak istnieje niebezpieczeństwo wykradzenia tej unikalnej wiedzy i niewłaściwego jej użycia, zwłaszcza przez niepowołanych i idiotów. W związku z tym oprócz niebezpiecznej redaktorki radzę uważać też na jasnowidzów i cyganki - potrafią prześwietlić człowieka durch na wylot i odczytać wszystkie myśli, łącznie z tymi niecnymi a potem mogą zrobic z tą wiedzą straszne rzeczy, aż strach pomyśleć i bać się.
10:46, 09.11.2018


jak jużjak już

4 2

zdrabniasz to wszystko,jak stadionik to i filharmonijka.Czyba że nie potrafisz. 14:01, 09.11.2018


ZniesmaczonyZniesmaczony

67 8

Ale układ! Ale jaja! Licytacje i wysokie stanowiska dla byłych radnych, którzy do tej pory ślizgali się po kierowniczych i dyrektorskoch stanowiskach z nadania partyjnego? Z jakiej racji były radny ma być wiceprezydentem czy prezesem spółki? Bo tak?? Oni bluźnią na PiS?? A co sami wyprawiają? Banda Dyzmów!!! 23:16, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loczekloczek

18 5

zostaje?. 00:06, 09.11.2018

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

widzwidz

20 3

Pierwszy powinien polecieć! Brak kwalifikacji i kompetencji do tych spraw! 04:22, 09.11.2018


Bez wątpliwości.....Bez wątpliwości.....

12 22

......V-ce Prezydent Terebus jest jedynym najmocniejszym elementem tej układanki.
Merytoryczny, kompetentny, inteligentny, zadaniowy i jest pozytywną wizerunkowo postacią co potwierdził wynik ostatnich wyborów. Brawo Panie V-ce Prezydencie, trzymam kciuki za powodzenie w następnej kadencji. 07:51, 09.11.2018


bez watpliwościbez watpliwości

23 4

Wiceprezydent sam pisze o sobie komentarze pochwalne :D 08:37, 09.11.2018


ChybaChyba

16 2

Chyba tak. Typowy narcyz niedorosły do danej mu funkcji!
Gdyby nie wiadomo jak udawał to wszystko widać jak na dłoni! 10:03, 09.11.2018


piszpannapiszpanna

13 2

pochlebne komentarze pisze dwór co może dużo stracić gdy loczka nie będzie?. 12:41, 09.11.2018


DO 07:51DO 07:51

10 0

NIE ROZŚMIESZAJ MNIE Z TYM WYNIKIEM, ZDOBYWANYM W TEN SAM SPOSÓB JAK ZDOBYWA GO JASION. Z CZEGO TU BYĆ DUMNYM? 17:47, 09.11.2018


HeheHehe

46 10

LOL!!! PSLowi życzę, żeby stracili marszałka 00:18, 09.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ehhh4564365ehhh4564365

5 7

Niestety nie ma na to szans. PO dostanie info, że jak on nie zostanie marszałkiem + 50% stanowisk dla PSL to on idzie gadać z PIS. Do tego PO nie może dopuścić, zatem PSL może żądać praktycznie wszystkiego. 09:48, 09.11.2018


myslę, żemyslę, że

6 1

PIS wyciągnie jednego pazernego na stołek peselaka i nie będzie układać się ze Struzikiem, co dla stanowiska marszałka gotów żreć spod siebie. Sasina zrobią marszałkiem i hipokrytów i sprzdawczyków peselowskich pogoni do sołectw, gdzie ich miejsce 17:47, 09.11.2018


dyśćk...dyśćk...

19 2

pada, pada dyszcz 00:28, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

I proszęI proszę

11 0

wystarczy wykształcenie w plockim CKU i przyspieszony kurs magisterski we włodkowicu przy wsparciu wujka żeby zostać wiceprezydentem i po nie robieniu nic w I kadencji pozostać na drugą, To tylko w zakłamanym peeselu 19:25, 09.11.2018


NNNN

40 2

No tak. Kompetencje Sosnowskiego są niepodważalne... A już walka na argumenty- np Grodzka... 06:47, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Joint Joint

49 2

Dużo tych lokalnych Misiewiczów, Kominek, Sosnowski... 07:28, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Jointdo Joint

23 1

umknął Ci Uchwał i jeszcze kilka innych podobnych Misiewiczów 09:25, 09.11.2018


REKLAMA

LuisLuis

12 7

Ależ bzdury napisała Pani dziennikarka. To są przewidywania i analizy podobne do tych, jakie swojego czasu snuła gazetka i portal Petronews, który zapowiadał, że Kominek uzyska w wyborach prezydenckich ponad 20 procent głosów... Skąd się biorą takie plotki?
Gdyby Pani B. i jej mocodawcy znała choć trochę miasto Płock, to nie pisałaby takich dowcipnych tekstów. 09:08, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do autorkiDo autorki

8 6

Pani K.B. wróciła mi wiarę w ten portal. W końcu jakiś interesujący materiał. Tak trzymać. Dziękuję! 09:08, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kingking

0 1

Karola, weź się nie samozadawalaj. 17:27, 11.11.2018


Defenestracja PłockaDefenestracja Płocka

34 3

Swiniaki po cwiartce przegryzionej papieroskiem poszly do urn wierzac ze cos zmienia wybierajac wciaz to samo, a tu znowu gwalt w bialy dzien.Chcieliscie sie pozbyc sosnowskiego ? teraz bedzie waszym prezesem w firmie hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
CHCECIE DEMOKRACJI ? TO MACIE ! 09:16, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bravo autorbravo autor

8 0

bravo! 09:27, 09.11.2018


sidneysidney

20 2

Tylko zauważ że Kominek mógł mieć 20% ale po sondażach zaczął swoje nerwowe ruchy. Jakieś disco polo jakieś ciągle gadanie o Struziku. itp itd. Przegrał i już. A już np. dla mnie, bo miałem na niego głosować katastrofa była odpowiedź o to czy będą obsadzac lukratywne stanowiska po kluczy partyjnym czy jakoś tak. Wszyscy wiedzą że tak. Wszyscy powiedzieli nie. A on jeden zachowywał się jak przyłapany dzieciak. Wtedy odsunelo się od niego pełno ludzi 10:08, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KamerKamer

12 0

Kominek to pajacyk Struzika I nie ma nic do gadania. Niech siedzi w swoim Radziwiu 13:07, 09.11.2018


Sosnowski...Sosnowski...

33 3

...do pośredniaka. Tam jego miejsce 11:51, 09.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

FegFeg

24 1

Czeresniak I butny do tego 13:04, 09.11.2018


I takiegoI takiego

15 3

będziecie mieć viceprezydenta! 15:15, 09.11.2018


no i mamyno i mamy

24 4

pełno dzikich ruchów.Towarzycho wierzga bo odpływa koryto.Czyli widać o co im chodzi.Tu nie chodzi o dobro wspólne tylko o KORYTO.R z y g a ć się chce.Czy ludzie tego nie widzą?.Dlaczego na takich głosują?.Czy ci co tak głosują są tacy sami na jakich głosują.Wszystko możliwe.Skoro w jednej z gmin wybrali wójtem gościa co siedzi w p i e r d l u.Widać płocczakom nie przeszkadzają takie sytuacje. 11:58, 09.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

no to no to

9 6

Poczekaj trochę a zobaczysz jak Flama Sz. zacznie wierzgać, gdy się ją odetną od koryta. 12:58, 09.11.2018


ramborambo

1 0

cyt !" wybrali gościa który siedzi w *%#)!& i słusznie czego więcej wymagać o ciemnego ludu? durnych wyborów i niech tak mają 15:07, 11.11.2018


BogardBogard

9 6

Pania chemik? hahaha 13:11, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do no todo no to

14 3

obatel mówi o strateżce po chemii?.Chemicy do chemii jak szewc do kopyta. 13:48, 09.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do dodo do

10 7

mowa o Flamie Sz. - tej po Kursach Rachunkowości i Wyższej Szkole Gotowania na Gazie.
14:47, 09.11.2018


Taki jedenTaki jeden

8 6

Taki z niej chemik, jak i strateg... Niestety... 15:33, 09.11.2018


kk

23 2

wiadomo nie od dziś ,że ten układ ,który rządzi od 8lat będzie dbał o swoje posadki ,układziki nie jest ważne czy ktoś ma pojęcie czy jest odpowiedni na konkretne stanowisko.Liczy się układ a w tym wszystkim najbardziej poszkodowani są Płocczanie. 16:50, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fredfred

2 0

poszkodowani Płocczanie? przecież to oni władze wybierają , zamiast tworzyć struktury samorządne to idą na lep partii politycznych które tylko pilnują jak uposażyć swoich towarzyszy wiedziały gały na kogo głosowały amen 15:05, 11.11.2018


kk

19 5

nie rozumiem ludzi ,którzy teraz narzekają i zadam pytanie na kogo głosowaliście na ten układ bo moim skromnym zdaniem Pan A.N.nie powinien być Prezydentem 16:56, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

do jak jużdo jak już

11 3

nie tylko filharmonijka i stadionik ale i prezydencik.Zadowolony towarzysz?. 17:38, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

a prezydencika prezydencik

3 1

wykiwał twoją faworytkę jak chciał,a ty możesz tylko poskamleć.Zadowolony pis iarczyk? 17:10, 10.11.2018


nowy2nowy2

10 11

PiSdzielstwo....zajrzyjcie do Orlenu A ie do ratusza.....tam sami specjaliści..... Z Kulpą co podpieprzy kazdego po licencjacie.... aleksandrowiczem bibliotekarzem, i modlyborskym po czym ???? to są specjalisci !!!!!!!!!!
to jest dziś siła ORLENU 18:30, 09.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

proponujęproponuję

10 3

byś się inżynierku ogarnął.Czy wkłady do zniczy zakupiłeś?.Nie zapomnij bo koledzy nowocześnie po europejsku zakodowani i zaczadzeni będą niezadowoleni. 18:48, 09.11.2018


wyrażaj sięwyrażaj się

4 2

socjopato... Nie dość, że "zionie miłością", to jeszcze stosuje nadliczbową ilość pytajników i wykrzykników, co świadczy o... 21:08, 09.11.2018


kkkkkk

16 1

Joanna B 292 głosy - faktycznie full głosów, ni to polonistka, ni to bibliotekarka, w lodówce jej tylko brakuje, a swoją drogą, ciekawe, dlaczego prowadzi język polski w szkole katolickiej, będąc dyrektorką biblioteki, aha to koleżanka AN, żenada 07:11, 10.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bumbumbumbum

3 0

szemrane towarzystwo ... 14:58, 11.11.2018


AnalozatorAnalozator

7 1

Może być tak. Zacznę od sejmiku. 18 mandatów ma Platforma Obywatelska, 8 PSL. Jeżeli nikt z PSL-aków nie zostanie "przeciągnięty" dobrą fuchą w np. spółce skarbu państwa przez PiS, to zawiąże się ponownie koalicja PO-PSL. Chyba, że ktoś z PSL wystąpi z partii i pójdzie do PiS-u jako niezrzeszony. Też znając ludzi z "kończyny" należy brać pod uwagę taki scenariusz i wtedy zawiąże się koalicja PiS-PSL (ewentualnie niezrzeszeni). Gdyby jednak zawiązała się ponownie koalicja PO-PSL to bardzo możliwe, że marszałkiem województwa zostanie Kierwiński z PO, a wicemarszałkiem Struzik. Kiedyś było odwrotnie, więc rewanż bardzo wskazany. Co ciekawe, gdyby został marszałkiem Kierwiński, który nie za bardzo lubi Kotlewskiego, a może bardziej lubi Raboszuka od Kotlewskiego, miał przypuszczam duży wpływ na "1" dla Raboszuka w wyborach do sejmiku mazowieckiego, kosztem właśnie Kotlewskiego, to trzeba brać pod uwagę pewnego działacza Platformy o nazwisku Murawski. To właśnie region typował na czele z Kierwińskim tego gościa na "2" na liście kandydatów do sejmiku mazowieckiego. Nic z tego nie wyszło, bo gość albo sam zrezygnował, albo nie chciał się kopać z pewnym lub pewnymi gośćmi z jednej z miejskich spółek, którzy bardzo lobbowali za Kotlewskim. Tak czy owak, nie wykluczałabym tego gościa przy obsadzie jakiejś fuchy w ratuszu lub jednostkach podległych, albo nawet w samej Warszawie, bo nie wiadomo czy gość nie wyjedzie tam na stałe. Gdyby jednak PiS "przeciągnął" na swoją stronę jakiś "zielonych", wtedy zawiązuje się koalicja PiS-PSL, marszałkiem zostaje człowiek z PiS, który między innymi dzieli pieniądze unijne, jak do tej pory Struzik. Wtedy taki marszałek może "zażądać" w radzie miasta w Płocku koalicji PO z PiS i "wyjaśnić", że jeżeli taka koalicja nie powstanie to pieniądze unijne pójdą do innego miasta, a nie do Płocka, bo Płock już swoje dostał od... Struzika. Prezydent Płocka nie mając wyjścia zawiązuje koalicję z PiS, ma pieniądze na rozwój miasta (to w perspektywie może mu dać 4 kadencję), a Sosnowski, Kominek, czy Dyśkiewicz mogą dostać jedynie wtedy fuchy w Bodzanowie u Kulińskiego, albo w Wyszogrodzie u Boszki. Analizując dalej może być tez i tak. Siemiątkowski na razie jeszcze nie odejdzie na emeryturę, bo nie ma wieku i pociągnie etat do emerytury. Terebus zaufany Nowakowskiego też fuchy nie straci, bo co najważniejsze na robocie się zna. Banasiak to jakaś znajoma prezydenta, nie jest członkiem Platformy, ale zawsze blisko się prezydenta kręci na różnych imprezach. Może zostać rzeczywiście wiceprezydentem po odejściu Siemiątkowskiego. Pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie. Wiele moim zdaniem zależy od koalicji jaka się zawiąże w sejmiku województwa. 09:42, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

potrzebapotrzeba

9 3

na to wszystko marszałka Piłsudskiego.On by wiedział co z tym towarzychem zrobić.Spuścić do Wisły ze skarpy.Ależ to .... Słów szkoda by to opisać.Gdzie tu troska o dobro wspólne. 11:52, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niktnikt

6 1

mój Boże tyle słów a można było po prostu napisać kwik przy korycie i zakończyć ten nieszczęsny artykuł. 15:43, 10.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kwikkwik

7 0

tych co liczyli na koryto,a tu doopa. 17:14, 10.11.2018


niktnikt

3 0

do kwik - jednych i drugich 18:10, 10.11.2018


dandysdandys

1 3

I po co te *%#)!& komentarze pamiętajcie wygrany dyktuje warunki . 19:55, 11.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POckPOck

3 0

no tak, w tym zakłamanym mieście, po inwestycji w przedlokalowy system zdobywania niedzielnych głosów, tacy właśnie tzw. ,,wygrani, zdeklarowani ideowo społecznicy" oczekują dziś opłacalnego, wielokrotnego zwrotu !
Ot i cała prawda o tych wyborach i tej ,,społecznej" pracy w Płocku!!! 15:31, 12.11.2018


do dandysado dandysa

3 0

no tak, w tym zakłamanym mieście, po inwestycji w przedlokalowy system zdobywania niedzielnych głosów, tacy właśnie tzw. ,,wygrani, zdeklarowani ideowo społecznicy" oczekują dziś opłacalnego, wielokrotnego zwrotu !
Ot i cała prawda o tych wyborach i tej ,,społecznej" pracy w Płocku!!!! 15:33, 12.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CZEKAMY CZEKAMY

2 0

na wynik tej politycznej korupcji, kto, gdzie i za ile ? 12:30, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone