Zamknij
REKLAMA

Premia dla policjantów. Komendant: Nie dopuśćmy, by na ulicach rządzili bandyci

12:03, 08.11.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci nie strajkują, protestują w inny sposób - z pomocą zwolnień lekarskich, których w skali kraju, w tym Płocku, zrobiło się na tyle dużo, że pojawiły się obawy o zapewnienie bezpieczeństwa na ulicach miast i podczas organizowanych wydarzeń. W płockiej policji cały czas zapewniają, że nawet pomimo "psiej grypy" jako służba wywiązują się z postawionych im zadań.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego od kilku dni nie pełnią służby w nieoznakowanym radiowozie z videorejestratorem. Braki kadrowe to spore utrudnienie, funkcjonariuszy trzeba przesuwać. Szczególnym utrudnieniem może okazać się sobotni mecz i uroczystości 11 listopada.

[ZT]20775[/ZT]

Aby skłonić funkcjonariuszy do pracy, komendant główny Jarosław Szymczyk napisał list do policjantek i policjantów:

- Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Włożyliście wiele wysiłku, by doprowadzić do takiego poziomu bezpieczeństwa jaki mamy. Nie pozwólmy sobie tego odebrać. nie pozwólmy, by zrzucano na nas odpowiedzialność za to, że gdzieś nas zabrakło i doszło do tragedii. Dziękuję tym, którzy pracują z jeszcze większą intensywnością, wykonując dodatkowe obowiązki w zastępstwie osób, których dziś nie ma na służbie. Wszystkim tym, którzy dzisiaj chorują, szczerze życzę szybkiego powrotu do zdrowia oraz nabrania sił, aby mogli nieść pomoc w sytuacjach, gdy zagrożone będzie życie i zdrowie koleżanek i kolegów pełniących służbę dla drugiego człowieka.

Przekonuje, że obiecywane przez MSWiA podwyżki o 562 zł dla funkcjonariuszy w 2019 r., płatne w 100 proc. L4 za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego, zniesienie progu 55 lat życia do nabycia praw emerytalnych (pozostaje wyłącznie warunek 25 lat służby) i płatne nadgodziny to propozycja warta przyjęcia. - Mam świadomość, że to nie rozwiązuje problemów płacowych i też chciałbym, aby to były wyższe kwoty, ale te 562 zł wraz z podwyżkami z lat 2016, 2017 i 2018 to już krok do przodu. Zapewniam, że będziemy pracować nad dalszą poprawą tej sytuacji. Sam osobiście będę walczył o każdą złotówkę dla was, aby w kolejnych etapach podwyżki zapewniły godne życie każdemu, kto nosi policyjny mundur.

Oprócz listu, dodatkowym motywatorem do pracy 11 listopada ma być premia w wysokości 1 tys. zł dla każdego, kto tego dnia nie będzie na zwolnieniu.

Czy z powodu braków kadrowych w większym stopniu niż wcześniej płocką policję wspierają strażnicy miejscy?

- Wspieramy, ale tak się dzieje od lat na mocy porozumienia - mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. - Na bieżąco uzgadnia się, ilu funkcjonariuszy jest potrzebnych. Obecnie chodzi o jeden patrol prewencyjny czy dwa. Mamy szereg własnych zadań do wykonania.

Tak samo twierdzi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Od dawna były organizowane wspólne patrole.

Piasek cały czas przyznaje, że z możliwości zwolnienia lekarskiego w ostatnich dniach skorzystało więcej policjantów niż zazwyczaj, ale konkretnymi liczbami operować nie chce. - Każdemu przysługuje siedem dni na dostarczenie zwolnienia. Radzimy sobie, mimo że to bardzo specyficzny okres z racji meczu czy Narodowego Święta Niepodległości. Funkcjonariusze są w razie potrzeb przesuwani. Odnośnie premii, to rzeczywiście komendant główny wyszedł z taką ofertą do wszystkich policjantów.

Ale czy wysokość premii jest zaskakująca? Propozycja wzbudza skrajne emocje. W internecie już pojawiły się opinie, że to "niegodna propozycja", wręcz "łapówka". Zwłaszcza, że przed chwilą nie było pieniędzy na premie podstawowe. Piasek zaznacza, że bywały już premie takiej wysokości, a także wyższe. - Premie przyznaje komendant miejski czy to przed świętami Bożego Narodzenia, czy to przy okazji święta policji 24 lipca. Ale też są premie zarządzone przez komendanta wojewódzkiego czy, jak w tym przypadku, komendanta głównego. Czy akurat wysokość tej premii może dziwić? To już subiektywne odczucie. Sam byłem szeregowym policjantem i pamiętam premie o takiej wysokości - powtarza.

[ZT]20808[/ZT]

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

PracownikPracownik

14 12

Do roboty lenie *%#)!& 12:15, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeretorialsiTeretorialsi

5 2

"Manewry Anakonda-18. Organizacje paramilitarne dostaną atrapy zamiast broni. Wątpliwości USA wobec organizacji

W odbywających się co dwa lata manewrach wojskowych wezmą udział polskie organizacje paramilitarne. Z tego pomysłu nie są zadowoleni Amerykanie, którzy nie chcą cywili w pobliżu miejsca ćwiczeń.
Manewry pod kryptonimem Anakonda odbędą się w tym roku od 7 do 16 listopada. Weźmie w nich udział ok. 17,5 tys. żołnierzy. Wśród nich niecałe 500 osób stanowić będą organizacje proobronne. Podczas pobytu na poligonie nie będą posługiwać się prawdziwą bronią, tylko atrapami. Po raz pierwszy udział w ćwiczeniach wzięli w 2016 r. Decyzja została wtedy wymuszona przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza - informuje "Rzeczpospolita".
W manewrach wezmą również udział wojska amerykańskie, które sprzeciwiają się planom MON. Nie podoba im się, że w ćwiczenia będą brali udział cywile z formacji paramilitarnych. Wynika to z restrykcji wokół ćwiczeń armii USA w innych krajach. Organizacje proobronne brały również udział w manewrach Dragon-17. Ich członkowie zostali jednak rozmieszczeni tak, aby nie mieli styczności z Amerykanami." (Wp.pl) oprac. Krystian Winogrodzki,06-11-2018 (05:55) 12:22, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jjjj

8 12

zwolnić obiboków i przyjąć nowych którzy chętnie wejdą w szeregi policji 12:29, 08.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@jj@jj

9 1

problem w tym gamoniu że za takie pieniądze chętnych nie ma... ale może daj przykład i wystartuj do tej roboty 13:31, 08.11.2018


Nie mów mi co mam roNie mów mi co mam ro

11 4

Najpierw gamoniu to przejdz rekrutacje...a może nie przeszedłeś testów sprawnosciowych i teraz niesmak pozostał. Pewno pasożyt nigdzie nie robi i zyje z 500+ albo ciagle placi mandaty i ma uraz do Policji. 13:37, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOSADMOSAD

2 4

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,

strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,

przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.

Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej." 14:38, 08.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oj nie mogęoj nie mogę

1 0

buahahaha! 15:59, 08.11.2018


Do roboty Do roboty

2 4

Koty!
Chwdp 15:54, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zero ambicjiZero ambicji

0 3

Jak to mowią "nie masz ambicji, idz do policji... " Jakie to prawdziwe haha. Nie chce sie gamoniom uczyć, ida na pieska, a potem narzekaja, że maja małą pensje haha 22:54, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@sk..."terytori@sk..."terytori

0 0

PP czytuje garstka. Część tej garstki oszukasz (m.in. tematy Terytorialsi (WOT) czy Manewry Anaconda.
Reszta (większość) czerpie info z TT i szeroko pojętego internetu
Nie będę rozwijał tematu odnośnie kłamstw nt. WOT czy Manewrów; kto chce, dotrze do źródeł.

Tylko 2 prawdy:
1. Polska Armia jest 6 pod względem wielkości na świecie.- Źródła na wiadomych stronach.
2. WOT ("Terytorialsi") BĘDĄ mieć uzbrojenie regularne. Jedynie grupy rekonstrukcyjne (amatorzy) NIE. - Również info na stronie, co dementował już rzecznik Terytorialsów.

PS. Gdyby w Polsce istniało prawo jak w USA, to za podobne fake newsy autorzy ponosiliby odpowiedzialność prawną za kłamstwo.
Ale po mału; doczekamy się tego i w Polsce. Zobaczymy czy będziecie tacy bohaterscy w kłamstwie jak przyjdzie płacić za nie.
Odpowiedzialność za słowa i czyny, to najlepsza pedagogika.- "Po kieszeni". 00:59, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone