Zamknij
REKLAMA

Projekt "Petra", praca dla bezrobotnych - propozycje KUKIZ'15

14:18, 11.10.2018 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

W Płocku jest 5000 bezrobotnych, są to przeważnie osoby z wyższym wykształceniem - mówił na konferencji prasowej Maciej Dąbrowski, kandydat KUKIZ'15 na prezydenta Płocka. Komitet przedstawił swoje propozycje wyborcze dotyczące m.in. edukacji i ochrony zdrowia. 

Kandydat KUKIZ'15 zapewnia, że stawia na transparentność urzędu miasta. Zapowiada wprowadzenie referendum w każdej strategicznej dla miasta inwestycji czy coroczne wotum zaufania dla Ratusza. Swoje rządy chciałby rozpocząć do audytu. 

- Tak jak mówiłem podczas debaty, swoje rządy zacznę od audytu pracy urzędników. Chcę zwiększyć ich efektywność - mówił Maciej Dąbrowski, kandydat KUKIZ'15 na prezydenta Płocka. - W Płocku jest 5000 bezrobotnych. To przeważnie osoby z wyższym wykształceniem i to jest problem. Urząd Pracy sobie z nim nie radzi. Organizowane kursy są zbędne i niewystarczające. Każdy, kto zwróci się do mnie o pomoc, uzyska ją. To jest bezpośredni kontakt z potrzebującymi, czyli najważniejsza dla mnie rzecz. 

Jak zamierza pomóc bezrobotnym? Jak mówi, trzeba znaleźć dla nich alternatywę, bo osoby posiadające zawód na brak zatrudnienia nie narzekają. 

- Zależy mi na osobach 50+. Mają do emerytury jeszcze 10-15 lat. To 5000 osób, wykształconych, ale nie mają zawodu, a urząd miasta jest zabetonowany. Nie potrafią się przebić. Zaczniemy od audytu urzędu, spółek, straży miejskiej. Myślę, że znajdę tam pracę dla takich osób. Może są osoby na kilku etatach, niekoniecznie potrzebnych. Myślę, że 2,5-3 tysiące osób damy radę zagospodarować dla dobra naszego miasta - zapewniał Dąbrowski, choć podkreślał, że nie chodzi tu o rozbudowę administracji.

Jakie jeszcze propozycje przedstawili kandydaci KUKIZ'15. Radna Iwona Jóźwicka mówiła o programie "Bezpieczne dziecko Petra", zaczerpniętego od imienia słonicy, która przez kilkadziesiąt lat mieszkała w płockim zoo. Idea jest taka, żeby np. w witrynach sklepowych naklejać logo programu, czyli dwa słonie. Następnie animatorzy zapoznaliby najmłodszych płocczan ze znajomości symbolu, tak, żeby wiedzieli, że w miejscu oznaczone znaczkiem "Petry" uzyskają pomoc w chwili zagrożenia. Najczęściej polegałby po prostu na telefonie do osoby dorosłej.

- Celem jest zabezpieczenie dzieci w drodze z i do szkoły oraz podniesienie świadomości w trudnych sytuacjach. Wykształcenie wśród nich mechanizmów ochronnych, gdzie mogą zwrócić się o pomoc - mówił Kamil Felczak, kandydat na radnego. 

Swoje propozycje przedstawił też Jan Wyrębkowski. Mówił o braku jasno sprecyzowanego pomysłu na rozwój miasta i ubytku mieszkańców. Chce nakreślenia "perspektywicznej wizji funkcjonowania miasta jako ośrodka regionalnego".

- Nie tylko o tym mówimy, ale pokazujemy opracowane koncepcje. Dokumenty są ulokowane już w samorządzie województwa mazowieckiego, bo to on musi podjąć pierwsze kroki. Powinien określić obszar funkcjonalny miasta, jako obszar o znaczeniu ponadregionalnym. To znacząco zmienia planowanie w Płocku, na Mazowszu, ale i w kraju. 

W kategorii zdrowia pojawiły się postulaty budowy centrum onkologicznego, propagowania sportu amatorskiego, przeniesienia szpitalnego oddziału ratunkowego w inne miejsce. Bogusław Osiecki mówił o potrzebie zagospodarowania Wisły, nie tylko w kwestii transportu, ale też retencji. Mówił też o potrzebie unowocześnienia edukacji, przeszkoleniu kadr w oświacie. 

Na listach KUKIZ'15 znalazł się też Włodzimierz Olewnik, znany w regionie przedsiębiorca. Właściciel zakładów mięsnych startuje do sejmiku wojewódzkiego. 

- Powoli wycofuję się z biznesu, ale odchodząc, chcę zrobić coś dla Polski. Widzę dużo niedobrego, marnotrawienie pieniędzy. Jeśli dostanę się do sejmiku, będę tego strzegł. Wytykał takie zjawiska i służył doradztwem z racji swoich doświadczeń zebranych przez ponad 40 lat. 

Wybory już za pasem. Przedstawiciele KUKIZ'15 liczą, że to płocczanie pójdą do urn. Dobrej monety szukają we frekwencji, bo jak mówią liczą na głosy tych, którzy zazwyczaj zostają w domu. 

- Bądźmy przykładem, że jesteśmy demokratami, a wybory są naszym świętem i prawem. Głosujcie, bo potrzeba nam zmian - apelował obecny na konferencji poseł Marek Jakubiak.

Na ile mandatów liczą Kukizowcy? Usatysfakcjonują ich cztery.  

Lista kandydatów KUKIZ'15 do rady miasta:

Okręg nr 1 

1. Maciej Dąbrowski

2. Jadwiga Pakulska

3. Sławomir Wiśniewski

4. Ewa Wróbel

5. Krzysztof Rogowski

6. Paula Jankowska

7. Daniel Bałdyga

8. Martyna Ragaman

9. Damian Buraczyński

Okręg nr 2

1. Tomasz Kotarski

2. Jan Wyrębkowski

3. Urszula Ambroziak-Bereszczyńska

4. Paweł Nagrodzki

5. Magdalena Dąbrowska

6. Aneta Filińska

7 Michał Gąsiorowski

8. Aneta Zduńczyk

9. Arkadiusz Paluszewski

Okręg nr 3

1. Iwona Jóźwicka

2. Bogdan Kowalewski

3. Kamil Felczak

4. Marta Derkus

5. Bogusław Osiecki

6. Anna Sieczka

7. Adam Ablewski 

8. Kinga Mrozińska

Okręg nr 4

1. Piotr Mierzwa

2. Przemysław Waśkowski

3. Sebastian Dorajczyk

4. Edyta Szałecka

5. Maryla Drużyńska

6. Barbara Zielińska

7. Artur Ruszkowski 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

komentarz komentarz

16 7

brednie i mrzonki 14:58, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

teddtedd

1 6

to podaj swoje propozycje mądralo zabierz głos zamiast niekonstruktywnej krytyki 21:30, 11.10.2018


obserwatorobserwator

11 7

Kukiz'15 to alternatywa na partyjne układy w ich tylko interesie!
Kukiziki to szansa na lepszy Płock! 15:35, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jeszczeWinnickidokjeszczeWinnickidok

0 6

AntysysteMOwcy XD! znaczy... Idący ramię w ramię z totalną oPOzycją:-) 17:00, 11.10.2018


xxxx

7 5

Jesteście , jak wszyscy jednakowi. Zachodzi tu syndrom Patryka Jakiego z Rafałem Trzaskowskim.

Bez roboty przejdą miernoty. Mieszkańcy jak podają INNI KANDYDACI.........nie zdążyli przerobić się na PŁOCCZAN i nie czują jeszcze miasta...........Będzie Ok.

Jest jeden punkt wspólny.................. nikt z Kandydatów nie mówi jakiego Państwa.

Dzisiaj doprecyzował to minister Gliński, murując Cyrograf na twierdzy carów rosyjskich.................Miejsce idealne jako Memento..

.....jak w Płocku, domek dla Ludu naprzeciw więzienia........widać rękę Ojczyma dla Polaków........

Minister Gliński powiedział ; Nie ma Narodu bez Pamięci

i na POTWIERDZENIE TEGO, RABIN DLA POLSKI WYGŁOSIŁ ZAKLEPANIE ,

uruchamiając tworzenie w carskiej twierdzy Muzeum Historii Polski.

Aby było Godnie , premier powiedział, że
byliśmy trubadurami

wolności w Europie i trzeba to opowiadać opowiadać naszym językiem . .............byli z pewnością szczęśliwi.

JA NIE. JUŻ NIE DOCZEKAM BUDOWY MUZEUM NARODU POLSKIEGO -
SUWERENA NASZEJ OJCZYZNY POLSKI.


15:44, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

elektrykWys.NapięćelektrykWys.Napięć

1 1

oszukały me! W k. yeach bunne! A najbardziej me oszukał Patryk, bo pędzi na jęczmieniu!
A ja wolę tradycyjne, znaczy chrzczone (sic!) Jakub(iak)owe...

Dobra, lecę po receptę. 16:57, 11.10.2018


NIE!KukizowcomNIE!Kukizowcom

2 12

Ja bym chciał dostać pracę w "Koraliku" pana Dąbrowskiego, ewentualnie w browarach pana sierż. rez. - Jakubiaka, któren sprzedał był ów browar niejakiemu Palikmiotowi- biłgorajskiemu filozofowi (o św. Zofio!) i nomen omen nieodrodnemu ojcu Czerwonego antyklerykalizmu w najgorszym wydaniu (i tak delikatnie powiedziane) oraz Wielikomu Drugu CCCP- tow. J. Urbanowi.

Spasiba! 16:53, 11.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

rambojanekrambojanek

1 0

to co proponujesz? oddać władzę złodziejom czy tym od łamania Konstytucji którzy nie liczą się z nikim? KUKIZ się powoli wyczyści , ja chcę dać im szansę a nie tym partyjnym sitwom kolesi po, i pis i nie daj Boże psl. 21:52, 11.10.2018


to @ramboto @rambo

0 2

wyraziłem się w miarę jasno: NIE dla Kukiz. Nie porównuj PO do PiS, OK? Jeśli nie widzisz tych lat złodziejstwa (VAT; kasty Jurystów, etc.) to o czym mamy rozmawiać, jak Cię przekonać, że jedyną szansą dla Polski jest PiS. O wszem, paru ludzi w K15 jest OK, ale ad gremium, to PiS ma wszystko to, czego brak u K15. - nie mówiąc o samym Kukizie..

Poza tym, Kukiz nie ma szans na wygranie- zwłaszcza w Sejmie, ale i lokalnie, w Płocku, więc po co się rozdrabniać i tracić głosy!!! Które w takim wypadku dadzą większą siłę PO i PSL. A tego chyba nie chcesz...?! 03:43, 12.10.2018


rambojanekrambojanek

0 0

ja również mam pewną rezerwę co do KUKIZ pewnie dlatego że nie ma on tj ruch wyraźnej odrębności w stos. do pis często ich popierali np wybór członków KRS co było bezczelnym rąbaniem Konstytucji w biały dzień nie powinni w to wchodzić zyskali niewiele bo i tak karty rozdaje pis pan Z i partyjni kolesie / w uchu prezesa Adrian mówi "to był błąd!" no był trudno żyjemy dalej a co do polityki lokalnej to uważam , że niech mają swoją szansę to dla nas lepsze niż głosowanie na po czy pis musi być alternatywa i jest uważam że 2 kadencje do AN wystarczą a ten PLAN dla Płocka to ściema bo chodzi raczej o zagospodarowanie kolesi niże realne reformy i rozwój miasta co do pis to jak się pani K. dostała do Orlenu w konkursie czy wg kwalifikacji? i taka osoba ma teraz być pracodawcą dla młodych osób bez partyjnych koneksji? nierealne to samo AN i pan K. republika kolesi trwa w najlepsze czas to rozbić głosuj KUKIZ15 11:49, 15.10.2018


a co a co

6 1

sądzicie o programie partii antyobywatelskiej.Czy to nie mrzonki i bujanie w chmurach?. 17:00, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ploczczanin1ploczczanin1

3 8

browarnik jedna noga w pisie, ludzie z kukiz15 marni, zero konkretow, zreszta paptrzcie na niejakiego tyszkę od kukizow- wkolko to samo-subwencje subwencje, okradane spoleczenstwo przez subwencje-panie oddajac glos na jakąś partie zgadzam sie aby wlasnie ta partia miala subwencje, czemu? a no temu zeby nie przyszedl biznesmen i dal 15 mln na partie ale bedzie chcial takiej a takiej ustawy- gdzie zarobi 40 mln-proste, ale browarnika i jego kolezkow to za trudne- 18:29, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

teddtedd

0 1

konkrety owszem są ale ty zdajesz się ich nie dostrzegać mądralo.. był / w tej kadencji/ pewien konkurs na stanowisko urzędnicze w placówce oświaty kandydaci owszem zgłosili się cisza nie ma nikogo odpowiedniego ? no to kolejny konkurs wymagania obniżone no widocznie jest "godny" tz znajomy kandydat ... znowu cisza po czym telefonik pana X z r.....do pana Y i zwycięzcą konkursu jest no zaufana osoba wiadomo popieramy swoich ta? czy warto w to g.. brnąć? wybierajmy uczciwych a nie partyjnych bonzów którzy nam plują w twarz KUKIZ15 to nie dziewica ale w por z PO PiS i tym bardziej PSL brzmi rozsądnie w swoich propozycjach 21:37, 11.10.2018


Audyt...Audyt...

5 1

... ludzie nie lubią tego słowa, myślę, że nie ma co szukać głosów wśród pracowników urzędów ;-) 19:07, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bumbumbumbum

5 0

ale można zdobyć głosy tych którzy podzielają te samo zdanie ..przecież pan N. i rada z po plus psl tuż po wygranych wyborach zafunduje Płocczanom zwyżki podatków i opłat za media na razie jest cisza w tej sprawie aby nie wqurw elektoratu ..um i pachołki się spokojnie "wyżywią" ta?... 21:59, 11.10.2018


123123123123

6 3

Odnośnie inteligencji pożal się boże nauczycielki Jóźwickiej. Byłem świadkiem jak wieszała baner i na cały głos mówiła "nie będę się wieszała przy tych mordach" - żenada 20:09, 11.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

nicknicknicknick

4 3

Konstytucja gwarantuje nam wolność wypowiedzi i pani J. z tego prawa skorzystała . kropka 21:46, 11.10.2018


więcwięc

1 2

pochwalila się swoją twarzą 04:00, 12.10.2018


......

5 1

Pani Jóżwicka niby nauczycielka i płocczanka, a na FB ciągle jak Komorowski błędy ortograficzne i dla niej ulica miedzy Placem Narutowicza a Starym Rynkiem to Grocka a nie Grodzka. Żenada.
07:07, 12.10.2018


 bredzi i bełkoce bredzi i bełkoce

2 2

nie wie co mówi i obiecuje cuda wianki : >>>> W Płocku jest 5000 bezrobotnych. To przeważnie osoby z wyższym wykształceniem i to jest problem. Urząd Pracy sobie z nim nie radzi. Organizowane kursy są zbędne i niewystarczające. Każdy, kto zwróci się do mnie o pomoc, uzyska ją. To jest bezpośredni kontakt z potrzebującymi, czyli najważniejsza dla mnie rzecz. - Zależy mi na osobach 50+. Mają do emerytury jeszcze 10-15 lat. To 5000 osób, wykształconych, ale nie mają zawodu, a urząd miasta jest zabetonowany. Nie potrafią się przebić. Zaczniemy od audytu urzędu, spółek, straży miejskiej. Myślę, że znajdę tam pracę dla takich osób. Może są osoby na kilku etatach, niekoniecznie potrzebnych. Myślę, że 2,5-3 tysiące osób damy radę zagospodarować dla dobra naszego miasta - zapewniał Dąbrowski, choć podkreślał, że nie chodzi tu o rozbudowę administracji.<<<< 13:03, 12.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

steffosteffo

1 0

mówi bardzo mądrze bo wie że w UM i spółkach jest przerost zatrudnienia i niekoniecznie pracują tam osoby z najwyższymi kwalifikacjami bo w pierwszej kolejności przyjmowano wg klucza partyjnego przykładowo jeżeli w UM pracuje 500 osób to jeżeli każdemu z nich zmniejszymy etat z 1/1 na 7/8 w wymiarze miesiąca to powstanie nadwyżka budżetu w wysokości 219 tys. zł przy pewnych założeniach dot. średniej płacy najlepiej zarabiający oddali by więcej i teraz ta kwotę można zagospodarować tak 69 tys. przeznaczyć na spłatę odsetek od kredytów a za 150 tys. zagospodarować tych bezrobotnych o których wspominał przyznając każdemu kto chciałby wykonywać prace zlecone dla miasta pewną kwotę , co to za prace zlecone? np te które miasto kontraktuje u zewnętrznych podmiotów ale nie są one specjalistyczne nawet jak uda się wprowadzić do systemu 500 takich osób to i tak będzie postęp. reasumując to mądre i gospodarne myślenie pan M.Dąbrowski jako kandydat zdobył mój głos !! 11:35, 15.10.2018


infantylna twórczoscinfantylna twórczosc

2 1

pięknoducha
Radna Iwona Jóźwicka mówiła o programie "Bezpieczne dziecko Petra", zaczerpniętego od imienia słonicy, która przez kilkadziesiąt lat mieszkała w płockim zoo. Idea jest taka, żeby np. w witrynach sklepowych naklejać logo programu, czyli dwa słonie. Następnie animatorzy zapoznaliby najmłodszych płocczan ze znajomości symbolu, tak, żeby wiedzieli, że w miejscu oznaczone znaczkiem "Petry" uzyskają pomoc w chwili zagrożenia. Najczęściej polegałby po prostu na telefonie do osoby dorosłej. 13:06, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

czy warto?czy warto?

0 1

Hej, "antysystemowcy" i "alternatywowcy", a raczej widzący swoją przyszłość- choćby trwała nawet "5 minut" w wejściu "do układu", przeciwko któremu rzekomo protestujecie: bujajcie się teraz, bo niedługo zostanie po was ślad jak po Palikocie. I podobnie pozostaną niejasne powiązania Kukiza (kto się orientuje, ten wie), a niektórym z was- tym bardziej szczerym i ideologicznym- zostanie wstyd.

I zrozumncie wreszcie: "W Polsce są dwie partie: Polska i antypolska"- J. Piłsudski. 01:11, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KukizKukiz

0 1

W trakcie kampanii wyborczej wszyscy kandydujący przypominają sobie o zanieczyszczeniu powietrza. Ale gdy Rada Miasta Płocka miała głos w tej sprawie (głosując nad coroczną Informacją WIOŚ, wg której powietrze w Płocku jest w normie), tylko dwoje radnych nie zgodziło się z tym. Wyniki głosowania imiennego radnych Rady Miasta Płocka w sprawie: Informacja WIOŚ o stanie środowiska na obszarze województwa mazowieckiego (ze szczególnym uwzględnieniem miasta Płocka) za rok 2015 i 2016.
Data głosowania: 28.11.2017.
ZA: 10, PRZECIW: 2, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 9, BRAK GŁOSU: 4, NIEOBECNI: 0
Lista imienna
ZA (10): Brzeski Leszek, Domosławska Daria, Jasion Jacek, Kolczyński Tomasz, Krajewska Iwona, Kras Artur, Krysztofiak Marek, Kulpa Wioletta, Latarski Lech, Struzik Małgorzata
PRZECIW (2): Jaroszewski Artur, Jóźwicka Iwona
WSTRZYMUJĘ SIĘ (9): Aleksandrowicz Andrzej, Hetkowski Wojciech, Kominek Tomasz, Korga Tomasz, Maliszewski Tomasz, Modliborski Adam, Sosnowski Michał, Szpakowicz Piotr, Twardy Michał
BRAK GŁOSU (4): Flakiewicz Marcin, Lewicki Grzegorz, Olejnik Joanna, Smardzewska-Czmiel Barbara
NIEOBECNI (0)
Radna od Kukiza zachowała się przyzwoicie.
14:22, 14.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone