Zamknij
REKLAMA

WOPR dostał nową łódź. -Wiedzieliśmy, że sponsor nas nie zostawi [FOTO]

19:08, 10.10.2018 | M.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe może pochwalić się całkowicie nową jednostką, ufundowaną przez fundację "Orlen-Dar Serca". 

25 czerwca płoccy WOPR-owcy zostali niemalże bez sprzętu, który zniszczyła trąba powietrzna. Stary sprzęt została naprawiony, a ponadto dziś zyskali kolejną jednostkę. Jak mówiła Wioletta Kulpa, kierowniczka działu sponsoringu i społecznej odpowiedzialności biznesu w PKN Orlen, bezpieczeństwo osób wypoczywających w Płocku i okolicach jest priorytetem. Mówiła o szeregu projektów w ramach kampanii "Orlen dla Płocka" i stałym wsparciu dla WOPR-u. Oprócz przekazanej łodzi, od 2015 na różne projekty dostali 364 tys. złotych. 

- Angażujemy się we wsparcie płockich służb ratowniczych, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają w ochronie zdrowia i życia mieszkańców. Wspieramy straż pożarną, policję, straż miejską, a także WOPR i GOPR - mówiła Wioletta Kulpa. 

Podkreślała też wsparcie koncernu w sport, zarówno ten zawodowy czyli Wisłę Płock i Orlen Wisłę Płock, jak i ten amatorski. Wymieniła chociażby wsparcie dla Półmaratonu Dwóch Mostów, a także inne inicjatywy, czyli Fundusz Grantowy dla Płocka.

- Od trzech lat, oprócz działalności statutowej, wspieramy dwa projekty, które cieszą się zainteresowaniem mieszkańców. Trzeci rok z rzędu finansujemy bezpłatne lekcje pływania. Są to przede wszystkim dzieci od IV klasy, ale jest też grupa 40+. Najmłodszy uczestnik miał 9, a najstarszy 67 lat - mówiła Kulpa. - Drugim projektem jest organizacja bezpiecznego kąpieliska w Grabinie.

Tegoroczne lato było upalne i długie. Wysokie temperatury utrzymywały się do końca września. Z zasady projekt jest realizowany do końca sierpnia, ale ze względu na sprzyjające warunki pogodowe został przedłużony. Kąpielisko w Grabinie w tym czasie odwiedziło ok. 50 tys. plażowiczów. 

- Od wielu lat współpracujemy PKN Orlen i Fundacją Orlen "Dar Serca". Od trzech lat współpraca jest bardzo silna. Dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownik działu sponsoringu i CSR jesteśmy w stanie prowadzić szereg projektów - mówił Cezary Obczyński, prezes płockiego WOPR-u. - Współpraca z takim partnerem podnosi jakość naszych działań. Nie boję się powiedzieć, że jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych i wyszkolonych jednostek ratowniczych jeśli chodzi o WOPR-y w Polsce. 

Prezes przypomniał też feralną datę 25 czerwca, kiedy to nad Płockiem przeszła trąba powietrzna. Uszkodziła m.in. łodzie WOPR-owców, którzy z dnia na dzień zostali bez sprzętu. Wsparcia udzieliły miejskie spółki, a także prywatne przedsiębiorstwa. Swoje dołożył też Orlen, który ufundował przekazaną w środę jednostkę. 

Nowa łódź ma 5,2 m długości i ok. 2,3 m szerokości. Sercem jest 100-konny silnik Yamaha. Są tu też nowinki techniczne, jak kompas czy echosonda. Może być więc wykorzystywana do akcji poszukiwawczych. Jednostka jest bardzo szybka i zwrotna, o czym można było się przekonać kilkanaście minut później. Jednostka została oficjalnie zwodowana, a WOPR-owcy zaprezentowali próbkę swoich umiejętności. Przeprowadzili akcję wyciągania z poszkodowanego z wody. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

LulpaLulpa

1 1

Czy do szeregu projektów dla Płocka zalicza się przeniesiony z Płocka do Krakowa tegoroczny Verva Street Racing? :) 12:33, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyrafałantyrafał

2 0

Zaraz zieloni będą pytali ile kopci silnik w tej łodzi xD 20:37, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PulpaPulpa

0 0

Szanowna Pani Pulpo, te piękne hasło z bilboardu że niby uczciwość...Pani do uczciwości tak samo jest blisko jak świni do wyścigów konnych. Zresztą to dotyczyć wszystkich naszych cudownych polityków. Szkoda tylko że miasto otapetowane jest tymi ryjami pełnymi obłudy i hipokryzji. 19:06, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone