Zamknij
REKLAMA

Aneksu nadal nie ma. - Czekamy na propozycję z NFZ

14:10, 03.10.2018 | M.W
REKLAMA
Skomentuj

Od poniedziałku szpital św. Trójcy nie ma podpisanego aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Negocjacje się przeciągają, a chodzi oczywiście o pieniądze. 

1 października rozpoczął się ostatni kwartał 2018 roku i do poniedziałku Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej powinien podpisać aneks do kontraktu. Porozumienia między zarządem szpitala, nie tylko z resztą w Płocku, a Narodowym Funduszem Zdrowia nie ma.

[ZT]20418[/ZT]

Wszystko rozbija się oczywiście o kwestie finansowe, a w tym przypadku o podwyżki, choć w przypadku pielęgniarek jest postęp. 

- Wydaje się, że sprawa z pielęgniarkami jest już zażegnana. Wyszło zarządzenie prezesa NFZ, że kwoty będą podwyższone i wydaje się, że pokryje to sfinansowanie podwyżki - mówi Marek Stawicki, wiceprezes PZOZ-u. 

Teraz chodzi o podwyżki dla lekarzy, ale też pozostałego personelu szpitala. 

- Jako szpital oczekiwalibyśmy uwzględnienia tego, że cena pracy w Polsce w ostatnich miesiącach znacznie wzrosła. O ile wynagrodzenia pielęgniarek i lekarzy są regulowane przez ministerstwo, o tyle są inne zakresy działalności szpitala, w których odczuwamy podwyżki - wyjaśnia Stawicki. 

Jak dodaje, wzrosły ceny takich usług jak np. ochrona czy sprzątanie. Co to oznacza dla pacjentów i szpitala? Jak na razie nic. Placówka funkcjonuje normalnie, a strony dały sobie czas do połowy października na wypracowanie rozwiązania. Szpitale oczekują lepszej propozycji ze strony funduszu. 

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

PrezesiePrezesie

4 5

nie siejcie paniki.Jako jeden z pacjentów znakomicie zoperowany przez wybitnych lekarzy na ortopedii nie wyobrażam sobie by ortopedia miała jakieś kłopoty.Poziom profesjonalizmu na ortopedii jest niesamowity wg mojej i nie tylko mojej opinii.To poziom wręcz minimum europejski.Dbajcie o ortopedię.Ona powinna być sztandarową specjalizacją szpitala Świętej Trójcy. Nie mogę nic powiedzieć o innych oddziałach.Niech nie czują się urażeni.Ortopedię serdecznie pozdrawiam.Wasz profesjonalizm spowoduje,że możecie spokojnie operować. 14:38, 03.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do czerwonej łapydo czerwonej łapy

2 3

podziwiam czujność.Nie podziwiam zaciętości.W myśl zasady - zawsze czujny i gotowy.Nawet jak nie wiesz co piszesz?.Zapamiętaj sobie ORTOPEDIA JEST SUPER.Skoro jest super to czemu ci się ten wpis nie podoba. 15:55, 03.10.2018


DoSpec.D/S.trop.CzerDoSpec.D/S.trop.Czer

0 0

Wątpię, by Prezes czytał, ale wierz sobie- co mi tam;)

A teraz do meritum: Nie wiem jaki spec. cię operował(może chociaż inicjały), ale ja mam zgoła odmienne zdanie na ten temat. Może miałem pecha i nie trafiłem na tak wyb. spec. jak ty, jak również na personel pomocniczy w postaci wielce wykształconych p.pielęgniarek.-Mowa rzecz jasna o niektórych. 16:46, 03.10.2018


smiesza mnie smiesza mnie

1 2

opisy typu cos jest na poziomie...europejskim, to takie typowo KARTOFLANE,

zapamiętajcie sobie PATATOSY, w tym miejscu na mapie zawsze była EUROPA, wiec nawet jeżeli to było ()ujowE to zawsze na europejskim poziomie....Określenie EUROPEJSKIE to nie znaczy DOBRE lub ZŁE,...czasami po prostu swojskie, takie PATATASOWATE? 16:43, 03.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

a mniea mnie

1 1

śmiesza ta mowe.Taka jakaś śmieszkowata.Pisz dalej. 17:20, 03.10.2018


xx xx

2 2

Paskudny szpital o b. wysokiej umieralności , pewnie spełnia wytyczne z 2011r.
Obok jest bardzo zniszczony zabytkowy budynek. Czekają , kiedy się rozpadnie. 19:55, 03.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wyt. politb. wszehruwyt. politb. wszehru

0 0

sievvc ksb yccbb dghdfb
01 cyt:".." kici kici
PS. Piszę szyfrem w obawie przed reptilianami 20:08, 03.10.2018


aleale

0 0

ty żyjesz,to o co chodzi? 22:10, 03.10.2018


REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone