Zamknij
REKLAMA

Uważajcie na fałszywe maile! W przeciwnym razie możecie mieć duże problemy

11:26, 13.09.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe, pixabay

Maile dotyczą konieczności opłacenia faktury, którą rzekomo wystawił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W rzeczywistości to zawirusowana korespondencja elektroniczna.

O dziwnych mailach dotyczących konieczności opłacenia faktury poinformowali Zakład Ubezpieczeń Społecznych klienci. Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego, Piotr Olewiński przestrzega, aby pod żadnym pozorem nie otwierać załącznika do otrzymanej wiadomości.

– Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze - mówi rzecznik. – A to będzie skutkowało blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować, ale przede wszystkim – pod żadnym pozorem – nie otwierać załączonego pliku! Wszystkich naszych klientów uczulamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS.

W razie wątpliwości odnośnie otrzymanej korespondencji, Piotr Olewiński sugeruje kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – należy dzwonić pod numer 22 560 16 00.

 

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone