Zamknij
REKLAMA

Zamierzają przepytywać widzów przez miesiąc. W jakim celu?

18:53, 11.09.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Badania potrwają do końca września. – Wzięli nas pod lupę – śmiał się dyrektor płockiego teatru, Marek Mokrowiecki . – Cieszy mnie to, bo badania mają pomóc w określeniu, jak powinien być ukształtowany teatr, by lepiej trafić do widza. Chociaż ze mną nie zdążyli jeszcze przeprowadzić wywiadu.

– Dział zajmujący się promocją podrzucił propozycję, a kiedy już będą wyniki, my to sobie przeanalizujemy – stwierdził we wtorek dyrektor teatru, Marek Mokrowiecki podczas konferencji prasowej w teatralnej bibliotece.

W tym celu do Płocka przyjechała grupa studentów Uniwersytetu SWPS oraz  badacze z fundacji „Obserwatorium”. Program „Uczelnie dla instytucji kultury” jest dofinansowany ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Badania mają okazać się pomocne dla instytucji kultury w lepszym ukształtowaniu repertuaru, jednocześnie bardziej otwierając konkretną instytucję na społeczności lokalne. – Chodzi o stworzenie pewnego pomostu między uczelniami a instytucjami kultury. To pilotażowy projekt – mówiła badaczka z fundacji „Obserwatorium” Anna Szczeblewska. – Rozpisaliśmy konkurs skierowany do wszystkich publicznych instytucji kultury województwa mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy, do którego zgłosiło się wiele instytucji. Wybraliśmy cztery – tym sposobem płocki teatr znalazł się w jednym gronie z takimi instytucjami, jak Centrum Kultury Raszyn, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie i Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.

Widzowie otrzymają wraz z biletem bądź w dniu spektaklu ankietę z opcjami do wyboru. – Zamierzamy połączyć badania ilościowe z badaniami jakościowymi, czyli z wywiadami przeprowadzonymi z pracownikami teatru i z osobami z publiczności – wyjaśniał dr Mateusz Skrzeczkowski. – Postaramy się dotrzeć również do ludzi, którym na sercu leży dobro teatru, do teatralnych grup amatorskich.

W ankiecie zapytają kim są widzowie płockiego teatru, skąd pochodzą, ile mają lat, jakiej są płci, czego oczekują, jakie zmiany powinny nastąpić, by te wizyty w teatrze stały się częstsze, z kolei w przypadku badań jakościowych interesuje ich głównie ocena instytucji w kontekście doświadczeń z innych miast, czego widzowie szukają w instytucjach w innych ośrodkach miejskich i gdzie udają się w czasie wolnym (czyli co może być konkurencją dla teatru).

Wstępne wyniki odnośnie płockiego teatru pojawią się pewnie pod koniec października. Cały proces badawczy uwieńczy raport końcowy dostępny na stronie internetowej www.obserwatorium.org.pl.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

w ub.r. w ub.r.

9 1

byliśmy na wszystkich płockich przedstawieniach. Na wszystkich, bo było ich niedużo.
Najbardziej odstrasza fakt, że bilety z dobrymi miejscówkami na przedstawienie trzeba kupować z 2-miesięcznym wyprzedzeniem.
Aaa, moze jeszcze jedno... Nie wiem, kto wymyślił wielkość sali kameralnej, ale to jakaś porażka. 07:07, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkkkk

2 0

byliśmy na wszystkich przedstawieniach gościnnych, są super, nie musimy wyjeżdżać do Warszawy, by obejrzeć coś dobrego, na miejscowe nie chodzimy, na premierach elyta płocka za darmo delektuje się sobą, a patrzeć nie ma na co 11:47, 12.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KNKN

4 1

Gościnne przedstawienia to zazwyczaj tanie, proste komedyjki dla odbiorcy telewizyjnych seriali. Szkoda pieniędzy na bilet i czasu. Co do płockich przedstawień, to muszę przyznać, że zazwyczaj trzymają poziom. Rzeczywiście często "elyta płocka za darmo delektuje się sobą" co jest żenujące. Zachowują się jakby nie było ich stać na bilet za 30 zł.... 11:57, 12.09.2018


monkiamonkia

3 0

Filmowe zapowiedzi spektakli - chyba tylko raz teatr zrobił taką reklamę - małego spektalu granego w dolnej sali. 18:58, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no i... no i...

3 0

może jeszcze - mamy nowy sezon, a przedstawienia stare... 09:52, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone