Zamknij
REKLAMA

W sannickim pałacu po raz kolejny zabrzmi muzyka klasyczna

10:38, 10.08.2018 | K.S.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Materiały prasowe

„Wakacje na miarę Chopina” to cykl popołudniowych koncertów fortepianowych, współfinansowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Przed nami jeszcze dwa w tym roku. 

- Podczas poprzedniego koncertu na fortepianie zagrali: Tomasz Zając – pianista ze sporym dorobkiem muzycznym oraz Olaf Ciba, który na sannickiej scenie debiutował - mówi Klaudia Rymarkiewicz z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. - Oby ten niezwykły nastrój, w którym trwaliśmy w czasie koncertu, pozostał z nami aż do następnego wydarzenia.

Pierwszego koncertu możemy spodziewać się już 12 sierpnia. Przy fortepianie zasiądzie Dominika Szlezynger, a jako support wystąpi Anna Księżarczyk, laureatka I Festiwalu Pianistycznego.

Tydzień później, 19 sierpnia, również o godzinie 17 koncert pod tytułem „Chopin spotyka Tuwima”. Tym razem wystąpi Monika Kolasa-Hladikowa z akompaniamentem gitarowym Pawła Stępnika. Jako suport w tym koncercie wystąpi pianista Maciej Domagała, który otrzymał nagrodę Grand Prix I Festiwalu Pianistycznego. Gitarzysta, którego będziemy mogli posłuchać podczas koncertu posiada już skromne doświadczenie muzyczne. W latach 1988-89 był członkiem jazzowego Big-Bandu Akademii Muzycznej.

Na zdjęciu Paweł Stępniak

Na zdjęciu Dominika Szlezynger

 

(K.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

nie ma jaknie ma jak

1 1

łomot nad Wisłą w Płocku twierdzą niektórzy niby znawcy muzyki.Prawdę mówiąc Chopin to jest muzyka,a łomot nad Wisłą to zaprzeczenie czegokolwiek niby podobnego do muzyki.Brawo Sanniki. 16:33, 12.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone