Zamknij
REKLAMA

Najlepsze siatkarskie pary zagrają na płockim rynku

08:32, 06.07.2018 | art. sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Zmagania siatkarzy plażowych wracają na płocką starówkę – w dniach 6 - 8 lipca kibice letniej odmiany siatkówki będą mieli okazję oglądać najlepsze polskie pary, które zmagać się będą w turnieju rangi mistrzostw Polski. To już druga edycja Beach Volleyball Płock.

Siatkówka plażowa gościła w sercu płockiej starówki rok temu i spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników.

- Po organizacji zeszłorocznej edycji naszego turnieju otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii zarówno na temat infrastruktury, lokalizacji jak i poziomu sportowego - mówi Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport, będącej organizatorem turnieju. - Siatkówka plażowa to niezwykle widowiskowa dyscyplina, będąca sportem olimpijskim i mająca szerokie grono fanów. Wszystkie te aspekty sprawiły, że postanowiliśmy kontynuować nasz projekt i również w tym roku zapraszamy wszystkie pary do Płocka.

W tym roku w turnieju Beach Volleyball Płock udział weźmie łącznie 26 par, które rywalizować będą przez trzy dni. W piątek zostanie rozegrany turniej eliminacyjny, w którym 18 par przystąpi do rywalizacji o 8 miejsc w turnieju głównym. W sobotę i niedzielę do rywalizacji włączy się kolejne 8 par, które zostały rozstawione na podstawie aktualnego rankingu PZPS.

Do Płocka zawitają obecnie najlepsze pary - między innymi Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, czyli zwycięzcy ubiegłotygodniowego turnieju Plaża Open w Dąbrowie Górniczej. Para znana jako Jenio/Janio Beach Volleyball Team z płocką starówką ma dobre wspomnienia - w poprzedniej edycji Beach Volleyball Płock uplasowała się na podium, zajmując trzecie miejsce. Jeszcze lepiej rozgrywki te pamiętają bracia z Wrocławia, czyli Adam i Roman Andrys, którzy z Mazowsza wracali z pucharem za pierwsze miejsce i mimo mało udanego występu w ostatnim turnieju, zapowiadają powrót do Płocka ze zdwojoną siłą. Oprócz nich jednym z głównych kandydatów do zdobycia pierwszego miejsca BVP będzie duet Marcin Ociepski i Jarosław Lech. Niespełna tydzień temu walczyli oni w rozgrywkach World Tour, rozgrywanych na warszawskiej Moncie i mimo pożegnania się z turniejem już w kwalifikacjach, zdobyli cenne doświadczenie, które na pewno da o sobie znać podczas zawodów w Płocku. Walkę do upadłego zapewnia również płocka para Tomasz Maziarek i Bartosz Lewicki.

- Cieszymy się, że i w tym roku frekwencja na naszych zawodach dopisała i ponownie zobaczymy najlepsze pary w Polsce. Dodatkowo planujemy dla kibiców kilka niespodzianek w tym konkursy z nagrodami, mecz gwiazd, a chętni będą mogli spróbować swoich sił na wodnym torze skimboardowym - mówi Malinowski.

Tegoroczny Beach Volleyball Płock utrzyma najwyższa rangę – trzech gwiazdek, co oznacza, że pula nagród w zawodach wyniesie 15 tysięcy złotych. Warto dodać, że Stare Miasto w Płocku tydzień wcześniej gościło będzie inną plażową dyscyplinę. Na przełomie czerwca i lipca odbył się tam turniej PGNiG Summer Superligi, czyli cyklu mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Płocka, sponsorami są: Auto Forum, Hotel Herman, Repro. Partnerami są Polski Związek Piłki Siatkowej, Stowarzyszenie Siatkarz Płock, Stowarzyszenie 3S oraz MUKS Volley Płock.


Harmonogram Beach Volleyball Płock – Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej:

Piątek  6.07.2018
9:00-15:00 – turniej eliminacyjny

Sobota 7.07.2018
9:00 – 18:00 – turniej główny

Niedziela
9:00 -11:00 – ćwierćfinały
11:30 -13:15 – półfinały
13:30 – mecz o 3 miejsce
14:30 -  mecz gwiazd
15:30  - FINAŁ

(art. sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

GuinessGuiness

6 5

Największa na świecie kuweta dla kotów znowu zawita do Płocka 09:44, 06.07.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

A coA co

5 4

wg ciebie powinno zawitać w Płocku Geniuszu czytaj "krytyku od siedmiu boleści"
Może szkolenie, co pisać na forum a co nie? 10:55, 06.07.2018


do a codo a co

1 5

jak nie wiesz to poczytaj co to jest ZAMTUZ.Tego jeszcze brakuje na Starym Rynku. 14:06, 06.07.2018


xxxx

2 5

Znowu piaskowi atakujo! Bezsczelnie rozsypali piasek. Napisalem nowy wiersz ze smutku nad atakiem jaczejki

Smutno mi Boże! Dla mnie na zachodzie
Rozlałeś tęczę blasków promienistą,
Przedemną gasisz w lazurowéj wodzie
Gwiazdę ognistą,
Choć mi tak niebo ty złocisz i morze,
Smutno mi Boże!
Jak puste kłosy, z podniesiona głową,
Stoję roskoszy próżen i dosytu,
Dla obcych ludzi mam twarz jednakową,
Ciszę błękitu:
Ale przed tobą głąb serca otworzę,
Smutno mi Boże!
Jako na matki odejście się żali
Mała dziecina, tak ja płaczu bliski,
Patrząc na słońce, co mi rzuca z fali
Ostatnie błyski,
Choć wiem, że jutro błyśnie nowe zorze,
Smutno mi Boże!
Dzisiaj na wielkiém morzu obłąkany,
Sto mil od brzegu i sto mil przed brzegiem,
Widziałem lotne w powietrzu bociany
Długim szeregiem.
Żem je znał kiedyś na polskim ugorze,
Smutno mi Boże!
[autor: Dylewski] 11:06, 06.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaniepytanie

2 5

dla kogo i po co jest na Starym Rynku ta wielka piaskownica.Odpowiedz - ta piaskownica jest elementem tzw rewitalizacji i ma służyć dla dużych dziewczynek i dużych chłopczyków pracujących w ratuszu, a twierdzących ,że wiedzą co to jest rewitalizacja. 13:07, 06.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone