Zamknij
REKLAMA

Samochód elektryczny naładujemy w Płocku

17:00, 17.05.2018 | A.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. PKN Orlen

PKN Orlen  wytypował 150 stacji paliw, na których powstaną punkty ładowania samochodów elektrycznych. W ramach programu pilotażowego pierwsza ładowarka powstała Płocku.

Do końca 2019 roku uruchomionych zostanie około 50 szybkich punktów ładowania. Pierwsza ładowarka powstała już Płocku, w pobliżu siedziby koncernu. 

Stacja ładowania o mocy 50 kW jest przeznaczona zarówno do pojazdów elektrycznych (EV), jak i hybrydowych (PHEV) i daje możliwość jednoczesnego ładowania 4 pojazdów. Obecnie inwestycja jest w fazie testów, a w trzecim kwartale tego roku stacja zostanie udostępniona kierowcom, którzy na pierwszym etapie pilotażu prowadzonego przez koncern, będą mogli ładować samochody bezpłatnie. 

- Doskonale zdajemy sobie sprawę ze zmian zachodzących na globalnym rynku i rosnącej popularności napędów alternatywnych - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. - Nowe technologie i wszystko co wiąże się z budową innowacyjnej infrastruktury energetycznej to bardzo perspektywiczny biznes. Dla nas szczególnie ważne jest, żeby od początku zająć w tym obszarze mocną pozycję, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie programu pilotażowego i blisko dwukrotne zwiększenie liczby planowanych stacji. 

Jak informuje biuro prasowe koncernu, w ramach realizowanego projektu do 2019 roku kierowcy samochodów elektrycznych będą mieli możliwość przejechania całej Polski, głównym szlakami komunikacyjnymi, ładując swoje pojazdy na stacjach Orlen. 

Szybkie stacje ładowania o mocy 50 i 100 kW zostaną zrealizowane przez firmy wyłonione w finalizowanym właśnie postępowaniu przetargowym. 

Jednocześnie koncern przypomina, iż zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, nie przerzuci kosztów opłaty emisyjnej na kierowców i traktuje ją jako inwestycję wspierającą budowę rynku paliw alternatywnych. Jak zapewnił w rozmowie z money.pl Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen, koncern weźmie tę opłatę na siebie, ponieważ nie chce tracić klientów.

(A.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

a dopłaty a dopłaty

5 0

rządu do Tesli ? gdzie one ? 17:54, 17.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

a coa co

2 4

Orlenowi do tego? 18:48, 17.05.2018


MicMic

1 0

Jakby sobie zdawali sprawę z sytuacji to by sobie dali spokój z tą technologią. Jest bez sensu i kompletnie nieopłacalna. Mokry sen premiera. 09:48, 18.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone